Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Jak dziś było na rybach? Luty 2010


madi

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

Kolejny wyjazd zaliczony :mrgreen: , troszeczkę późno dotarliśmy nad zbiornik było ok 7:30 , pierwsze dziury wywiercone i płocisko pod 35cm i kolejne , kolejne itd.

Koło 9 zerwał się wiatr i koniec brań :evil: następne brania w dosyć zaskakującym miejscu :?: do dna 8 m a ryba brała na ok 3-4m :!: brania sporadyczne i bardzo delikatne same małe okonie ok 20cm .

Zmiana miejsca i szok 8-9 metrów głębokości i ponownie zaczęły brać płocie w sumie ok 70-90 płotek w różnych rozmiarach od 15 do 35 cm zakończyliśmy w dobrych nastrojach po godzinie 17 .

Z tego co widać to jeden z ostatnich wyjazdów na lód w tym roku może jeszcze ta sobota i koniec lodu o ile nie wrócą mrozy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widać to jeden z ostatnich wyjazdów na lód w tym roku może jeszcze ta sobota i koniec lodu o ile nie wrócą mrozy.

Mrozy zapowiadają od 5 marca. Jaki gruby lód? Dużo wody na lodzie?

Ja jeszcze jutro spróbuję i odpuszczam- zdrowie ważniejsze :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny wyjazd zaliczony :mrgreen: , troszeczkę późno dotarliśmy nad zbiornik było ok 7:30 , pierwsze dziury wywiercone i płocisko pod 35cm i kolejne , kolejne itd.

Koło 9 zerwał się wiatr i koniec brań :evil: następne brania w dosyć zaskakującym miejscu :?: do dna 8 m a ryba brała na ok 3-4m :!: brania sporadyczne i bardzo delikatne same małe okonie ok 20cm .

Zmiana miejsca i szok 8-9 metrów głębokości i ponownie zaczęły brać płocie w sumie ok 70-90 płotek w różnych rozmiarach od 15 do 35 cm zakończyliśmy w dobrych nastrojach po godzinie 17 .

Z tego co widać to jeden z ostatnich wyjazdów na lód w tym roku może jeszcze ta sobota i koniec lodu o ile nie wrócą mrozy.

No to trochę połowiłeś. Ja też byłem dzisiaj 3 godzinki, ale, że był to wyjazd nie planowany (pomysł zrodził się wczoraj o 23-ciej), to pozostały tylko blaszki i okoń. Niestety ja wyprawę nad Pogorię IV zaliczylem na zero. Nie miałem nawet kontaktu z rybą. Może to wpływ cisnienia, bo jest b.niskie. A może co innego...Koło mnie wedkował facet z echosondą i nawet ryb nie mógł namierzyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś wybraliśmy się na rybki okolce sulechowa wies pomorsko taka" odnoga" odry zamiast lodu zastaliśmy wodę wyższą od normy około metra <a  href=%7Boption%7Dhttp://images43.fotosik.pl/265/05b4af2aa020f096m.jpg' alt='05b4af2aa020f096m.jpg'>

Taki stan wody skoczył w pare dni po rozmowie z miejscowym co na tym akwenie wpływa niekorzystnie na brania ,po 3 godz wracamy do jeleniej ,po drodze staneliśmy na zwirowni kozłow (pow.bolesławiec) i tu ja 1 płoć i 5 okonków koledzy po 8 i7 okoni ot co.Brania zaczeły sie dopiero koło 17 tej czyli pod koniec.jakis typek lokalny też wiele nie złapał 3 płotki i 5 okoni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj pierwszy wypad w tym sezonie z "normalna" wedka na zalew w Lesznowoli.Rybek było sporo najcześciej brały ploteczki bylo kilka ok.20cm a oprocz tego to jazgarze,okonki moze kilka mialo wymiar jeden kilbik i 7 karasek mysle że te wieksze zaczną już brac jak bedzie jeszcze z tydzien ciepla.

10548.th.jpg

10547y.th.jpg

10550.th.jpg

10551f.th.jpg

10549.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.