Skocz do zawartości
tokarex pontony

Wyrobienie karty, urząd gminy


Maxiu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Robiłem karte wędkarską sporo lat temu, zresztą wtedy miałem czas więc osobiście byłem dostarczyć papiery do urzędu gminy. W tym roku namówiłem ojca, żeby zemną połowił więc musi wyrobić kartę.

Tylko ja już nie pamiętam, czy złożyć papiery w urzędzie gminy należy osobiście ? Ojciec pracuje do 14 i nie zdąży dojechać, musiałby brać urlop, a drugi raz, gdy odbiera, bo trzeba podpisać z tego co pamiętam, no i trzeci wcześniej jak się sam egzamin będzie zdawać ale to oczywiste, nie. Jest opcja, że ja złoże za niego dokumenty a on tylko odbierze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Maxiu, Jeśli pytasz mnie czy znam urzędników w twojej gminie to powiem że nie znam ,wiele zależy od ludzkiego podejścia ,sadze ze powinieneś załatwić taką sprawę sam ,ale głowy nie dam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mxiu, o ile się dobrze orientuje, to wydawanie karty wędkarskiej leży w kompetencji właściwego Starosty - czyli w siedzibie starostwa powiatowego. Tak przynajmniej jest w Powiecie Kłodzkim. Złozenie wniosku o wydanie takiej karty to koszt 10 zł + zdjęcie + zaświadczenie z właściwego koła PZW o zdanym egazminie. Podpisany przez wnioskodawcę wniosek może złożyć każdy lub przesłać pocztą. Karta została (w przypadku mojego syna lat 10) przysłana na adres domowy także pocztą.

Tak przynajmniej wygląda sytuacja u mnie, a przepisy o właściwości organów są jednakowe w całym kraju (chyba że się mylę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hapnik,

Może mieć kartę nawet jak ma 10 lat gdyż zapis w regulaminie brzmi:

Z obowiązku posiadania karty wędkarskiej są zwolnione osoby do 14 lat oraz cudzoziemcy czasowo przebywający w Polsce.

Czyli wychodzi na to że ma kartę mimo ze nie jest obowiązkowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.