Skocz do zawartości
tokarex pontony

Kutry


Paździoch

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

tobie z W-wy bliżej, dla mnie ze Zgorzelca najlepiej do Darłowa i Kołobrzegu i to przez Niemcy. Popłynąłem w połowie maja na Baltic Star i się nie zawiodłem. Jedzonko było, kawa i herbata dostępna przez cały czas trwania rejsu, szypra również polecam, jak trafiliśmy na łowisko to napływał skutecznie i chyba każdy był zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam 22 lipca jadę do Mrzeżyna .Poszukuje namiarów na jakiś dobry kuter w okolicach . I do spełnienia jeden warunek mianowicie żeby wędka i kołowrotek z linka był do wypożyczenia (pilkery będę miał swoje).Czy ktoś ma jakiś namiar???

PS:Do dyspozycji max 200 ZŁ na rejs!

PS2:Będę 2 tygodnie w Mrzeżynie także termin jakiś może być oddalony od 22.07

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

W sierpniu od 14 do 21 wybieram się z rodziną do kołobrzegu .

po opowiadaniach kolegów którzy mieli okazję już łowić dorsze też chcę tego spróbować.

Więc proszę o opinie który kuter wybrać (najlepiej jakiś kontakt) może macie jakieś znajomość gdyby miejsc nie było. którego nie wybierać.

jakieś cenne wskazówki typu jak holować rybę, jaki kij (długość, twardość) kołowrotek ?

a może na ten jeden raz wypożyczyć, na kutrze ? (tylko co oni tam mają )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niuniek...... z tego co piszesz wnioskuję, że jest to Twój pierwszy rejs, więc lepiej sprzęt pożyczyć na kutrze za 20 zł, ale z drugiej strony jesli planujesz rozpocząć przygodę z morzem to warto zainwestować w sprzet :) jesli masz do wydania 500 zl to chetnie doradzę :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niuniek...... z tego co piszesz wnioskuję, że jest to Twój pierwszy rejs, więc lepiej sprzęt pożyczyć na kutrze za 20 zł, ale z drugiej strony jesli planujesz rozpocząć przygodę z morzem to warto zainwestować w sprzet :) jesli masz do wydania 500 zl to chetnie doradzę :grin:

dokładnie będzie pierwszy raz, już zarezerwowałem miejsce na kutrze PILKER na 18.08, na POSZUKIWACZU nie było w tym terminie żadnych miejsc. kolego marcinbox mówisz że w kwocie 500zł bymi się zamkna ze wszystkim ? (wedzisko, kołowrotek, plecionka pilkery itp. poprostu od A do Z ?) jeśli tak to napisz co gdzie kupować.

proponuję firmę Ark Charter i jednostkę Baltic Star. Namiary masz tutaj: http://www.arkcharter.pl/kontakt.htm.

Pisałem wcześniej, ale się powtórzę. Raz tam byłem i jestem zadowolony z resztą 22 i 24 lipca znowu płynę

kolego Qba-Zgorzelec na kutrze Baltic Star tez w tym terminie co ja będe w kołobrzegu są miejsc, i się zastanawiam czy nie wybrać sie dwa razy na dorsze podczas mojego pobytu tylko żona coś nie zabardzo się ucieszyła jak jej to powiedziałem, kolego a napisz coś więcej o majowym wypadzie ile i jakie okazy połapałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyniki majowego rejsu to wraz z ojcem 22 szt podczas rejsu. Największy 3,65 kg. Zaletą jest to, że szyper nie kombinuje i nie pływa bez celu po Bałtyku, tylko kiedy namierzy ławicę to napływa (najczęściej skutecznie) i w ten sposób można połowić, a nie popływać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
czy ten zestaw jest coś warty ?

Ten zestaw jest warty 249 zł :wink:

A tak serio, to czemu nie, zwłaszcza jeśli dopiero zaczynasz morskie połowy. Kaska nie duża, jak na morzu Ci się nie spodoba, to kołowrotek wykorzystasz do ciężkiej gruntówki, a kijek do trolla. A jak Ci się spodoba, to na pewno, będziesz już wiedział czego oczekiwać od sprzętu morskiego. No i z drugiej strony- nawet jak kręciołek po kilku wyprawach Ci się rozsypie (a za tą cenę, pewnie tak będzie), to i tak wyjdziesz na swoje, bo zostanie Ci niezły kijek (a tak wygląda), i nie będziesz musiał na kutrze płacić za "wypożyczenie" spzętu, który na pewno będzie gorszy od tego z allegro... A i będziesz miał 200 m plecionki- czyli na pewno dosięgniesz dna, co na "kutrowych" zestawach wcale nie jest takie oczywiste :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darłowiak i Dar 19 to kutry jednego szypra jak będziesz chciał to dysponuje telefonem.

Łowiłem na Dar 19 i miałem okazje łowić na Dar 3.

Oba te kutry pływają po zbliżonych do siebie łowiskach i zwykle połów jest na głębokościach do 40m a przynajmniej na takich głębokościach ja miałem okazje łowić.

Z obu kutrów łowili w tym roku zawodnicy startujący w Pucharze Wędkarza Polskiego i wszyscy sobie te kutry chwalili więc mogę je polecać bez obaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

witam wszystkich na dorszach bede pierwszy raz wybralem port w mrzezynie pozniewaz bede tam na tygodniowym urlopie wiec mam prosbe co myslicie o jednostce ktora wyplywa stamtad na ta rybke :-) jak ktos plynal to prosze o szybka odpowiedz na pytanie z gory dzieki pozdr...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.