Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Feeder VS Picer


Rekomendowane odpowiedzi

To jest picker, koszyki daje się o wadze do 5g, chociaż można łowić metalowym bez obciążenia - nawet opróżniony z jadła da wystarczające napięcie na szczytówce. Są koszyki o różnych średnicach. Mówimy oczywiście o wodach stojących.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Po długich przemyśleniach, kilku wizytach w sklepach, przeczytaniu różnych postów Lesia i ocenie łowisk, na których ostatnio bywałem i na których będę łowił, nie zdecydowałem się ani na pierwszą ani na drugą pozycję, o której pisałem.

Dziś zakupiłem kija jak radził Unises "z obszaru gdzie kończą się pickery a jeszcze nie zaczynają light feedrey".

Zakupiłem Team Dragon Silver Edition Quiver 3,00m produkcja 2008

Ciężar wyrzutowy: do 50g ; Waga: 164g ; Długość transportowa: 1,64m ; Liczba elementów: 2 + 3.

Cena 240zł - 2 lata gwarancji

Kij sztywny, wykonany bardzo starannie, - jeszcze nie testowałem ale myślę, że sprosta a nawet przewyższy moje oczekiwania :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Witam

Mam pewien dylemat mianowicie chcę sobie zakupić wędkę z przeznaczeniem do metody gruntowej. Łowię na łowisku w którym praktycznie nie ma uciągu jest bardzo mały. Długość wędziska to max 330cm. Tylko nie wiem czy wybrac pickera czy feedera z racji tego ze lowisko jest dosc plytkie ale za to bardzo zamulone plus mały uciąg tokoszyczek jaki bede stosowal to okolice 10-15gr. Przeznaczenie tej wędki to polow z gruntu karpia okolice 2-5kg badz sporych karasi. Wczesniej byłem prawie zdecydowany na pickera Kongera z cw. do 40gr lecz nie wiem czy z takim cw wedka poradzi sobie z karpiem oraz czy lowienie bedzie w miare komfortowe z drugiej strony szukajac feedera na allegro znalazlem kilka modeli z cw. do 90gr oraz dlugoscia 3.3m tylko czy takie cw nie bedzie zbyt duze co prawda obciazenie bedzie nie wielkie bo 10-15gr ale czy brania ladnych karasi/karpi 2-5kg beda w miare ladnie widoczne na takim feederze i czy jest sens go kupowac pytam bo dotychczas nie lowilem na metode gruntowa i nie mam rozeznania jaka wedke wybrac. Na wedke mam okolo 100zł

Wędki jakie mnie zainteresowaly to:

Mikado Trython Feeder cw do 100gr

http://www.allegro.pl/item984754593_mikado_trython_feeder_3_3m_100_gratis_od_ss.html

Konger Carbomaxx Picker cw do 40gr

http://www.allegro.pl/item972473646_konger_carbomaxx_picker_3_00m_40g.html

Konger Arcus Picker

http://www.allegro.pl/item989239114_konger_arcus_picker_300_40.html

Konger Carbomaxx Feeder cw do 90gr

http://www.allegro.pl/item979933296_konger_carbomaxx_feeder_330_90_gratis.html

Konger CARBOMAXX TEAM FEEDER cw. do 90gr

http://www.allegro.pl/item967982261_carbomaxx_team_feeder_345_90_konger_promocja_slava.html

Jak sądzicie która wędka będzie najlepsza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cw. do 90gr oraz dlugoscia 3.3m tylko czy takie cw nie bedzie zbyt duze

Czytelność brań w dużym stopniu zależy od klasy wędziska. Dwa kije z tym samym c.w. mogą się pod tym względem różnić. Ja bym ci polecał feedera ale c.w. 75 - 80g Sam używam Garbolino Squad Feeder 360 c.w.75g. i nawet brania małych płotek są dobrze widoczne. Wyciągnąłem na tą wędkę kilka karpi 4-5 kg. bez większych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki za podpowiedz tylko ja mam na tą wedke okolo 100zł dopiero zaczynam zabawe z gruntem tak wiec wiesz.

A gdybyś miał wybrać w tym przypadku to wybrałbys pickera czy feedera??

Co do cw to wlasnie szukalem cos okolo cw. 60gr ale nie moglem w tej cenie znalezc na allegro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Picker ma tą zaletę, że nad jeziorem czy zarośnietym miejscem nie zawadza o nie.

Ja jak rozkładam feedra i pickera nie mam jakoś problemów z obserwacją 2,7 i 4,2 M wędek, wbrew pozorom dobrze widać i kątem oka brania. Więc śmiało użytkuj :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Picker ma tą zaletę, że nad jeziorem czy zarośnietym miejscem nie zawadza o nie.

To fakt, ma również jedną istotną wadę - służy do łowienia raczej na krótkich dystansach. Miałem pickera 2,70 i przy łowieniu powyżej 15-20m skuteczność zacięcia pozostawiała wiele do życzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Posiadam wędkę Wędka Jenzi Artini 15-45g Długość: 2.70 m, służy mi głownie na stawy jak i rzeki o lekkim uciągu, 5 wymiennych szczytówek, duże pole do popisu, polecam jak najbardziej :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.