Skocz do zawartości
tokarex pontony

Zapora Goczałkowice


mariush4

Rekomendowane odpowiedzi

Taki piękny zbiornik przyroda tak pięknie tam sobie żyje a człowiek głupi to niszczy. Śmieci tony po prostu aż się płakać :cry: chce jak to widze ile moge to zabiore do auta ale wszystkiego nie wyzbieram niestey... A i przydałoby sie naswietlić sprawe śmieci w mediach zeby cały kraj widział jaka wode pije śląsk i jak całe brzegi i zatoki sa zasłoniete tonami odpadów!! I mógłby ktos to kiedys posprzatac napewno sa ludzie za to odpowiedzialni, za wode biora gruby szmal ale nic nie robia!! :twisted: Jesli chodzi o ryby to nie wiem co sie to porobiło w przyszłym roku dalej bede jezdził bo miło tam posiedziec sa wspaniałe miejsca zeby oko nacieszyc...

P.S dawca podoba mi sie twoja wypowiedź zgadzam sie z toba...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Dzięki ByRy, Ameryki w tym poście nie odkryłem ale musiałem napisać kilka słów. Szkoda tylko że musisz mi przytaknąć kiedy mówię o negatywnych aspektach, wolałbym pisać o pozytywach.

Co do śmieci - owszem, to istna plaga. Ale wiesz: to chyba zbyt mało medialna sprawa, żeby ktokolwiek ją poruszył. Lepiej wkoło trąbić na temat wojny o krzyż, katastrofie smoleńskiej czy kolejnej komisji śledczej. Tematy zastepcze rządzą.... niestety. Myślę jednak, że jeżeli każdy z nas zacznie od siebie i będzie zabierał swoje śmieci i wyrzucał je tam gdzie ich miejsce to już coś. Przynajmniej na początek. Bo chyba skoro można nosić kilogramy sprzetu, zanęt itp. to mała torba z pustymi opakowaniami nie przeciąży naszych kręgosłupów. A z czasem może dobry przykład się rozpowszechni na innych. Oby :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i przydałoby sie naswietlić sprawe śmieci w mediach zeby cały kraj widział jaka wode pije śląsk i jak całe brzegi i zatoki sa zasłoniete tonami odpadów!!

A chcesz jeszcze łowić nad tym jeziorem? Wodociągi tylko czekają na taki pretekst żeby się pozbyć wędkarzy. :roll:

Metoda jest inna. Grupa wędkarzy z normalną ilością zwojów mózgowych (wiem... jest w mniejszości :???: ) musi reagować na sytuacje śmiecenia nad woda przez tych których natura nie obdarzyła intelektem....

Akcja medialna doprowadzi do zamknięcia zbiornika dla wędkarzy, dlatego nie liczmy że "ktoś coś zrobi" tylko sami reagujmy nad wodą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i przydałoby sie naswietlić sprawe śmieci w mediach zeby cały kraj widział jaka wode pije śląsk i jak całe brzegi i zatoki sa zasłoniete tonami odpadów!!

A chcesz jeszcze łowić nad tym jeziorem? Wodociągi tylko czekają na taki pretekst żeby się pozbyć wędkarzy. :roll:

Metoda jest inna. Grupa wędkarzy z normalną ilością zwojów mózgowych (wiem... jest w mniejszości :???: ) musi reagować na sytuacje śmiecenia nad woda przez tych których natura nie obdarzyła intelektem....

Akcja medialna doprowadzi do zamknięcia zbiornika dla wędkarzy, dlatego nie liczmy że "ktoś coś zrobi" tylko sami reagujmy nad wodą.

Ale jak dobrze Tomku zauważyłeś jest nas mniejszość, nie możemy być wszędzie

, większość z nas ma rodziny ,obowiązki ,prace .nie możemy koczować nad wodą tygodniami i pilnować aby nie śmiecili .

Nikt nie będzie chodził brzegiem i uświadamiał wędkujących ,nikt nie ma zamiaru ryzykować zdrowia a może życia (podobno na noże już poszło nie wiem z jakiego powodu).

Niestety niektórym wędkarzom sie też poprostu nie chce targać kilometrami śmieci

np w Wiśle małej właściciel łąk czy pól wyrył rów głęboki na metr i musisz obładowany tyrać kilkaset metrów. Nie ma też nigdzie nad wodą jakiegoś śmietnika czy kontenera być może jeśli by był ,wędkarze do niego wyrzucali by śmieci.

Innego wyjścia chyba niema jak naświetlić sprawę w mediach ,może wówczas ktoś (władze wodociągów)dostrzeże problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

jest dużo leszcza tylko trzeba widziec jak go złapać. nie duży ten leszcz, taki 35-40 czasem większy się trafi, ale zabawa jest, a miejscowi i hanysy oczywiście wszystko do siaty pakują , także trzeba go łowic bo zaniedługo to taki leszczyk będzie tylko na zdjęciu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz kolego dlaczego jest taki drobny ten leszcz bo jest go za dużo w cholerę za dużo .NIech go ładują cały siatkami i tak go nie ubędzie .Tych ryb jest teraz tak dużo że w wiekszości dobrych miejscówek nie da sie spinningować bo cały czas podchacza się te leszki.Co by nie zrobili i tak jest go za dużo .Niestety ale brak drapieżnika robi swoje.

Pierwszy raz jestem za tym żeby rybacy z Goczałkowic wkroczyli na Wisłę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

chciałbym rozwiać tu swoje wątpliwości które mnie nurtują. Poniżej załączam plik z małą mapką która pomoże zobrazować treść mojego pytania.

Otóż patrząc na mapkę zamieszczoną w pozwoleniu połowu ryb na Jez. Goczałkowickim wnioskuję że obszary które na poniższym zdjęciu zaznaczyłem kolorem czarnym są wyłączone z wędkowania? Pytam bo wpadła mi również w ręce mapa wędkarska tego jeziora agencji wydawniczej GOLDFISH (fakt, faktem wydana w roku 2003, a więc mogła się już zdezaktualizować) i tam są opisane łowiska, w których dopuszcza się wędkowanie (na moim zdjęciu kolor czerwony). I teraz już zgłupiałem. Nigdy nie byłem w tamtych rejonach zbiornika, zamierzam się dopiero tam zapuścić i nie chciałbym aby jakiś strażnik w momencie kontroli uświadomił mnie, że wędkuję tam gdzie nie można :smile:

Jeśli dobrze rozumie patrząc z góry na mapę cały prawy brzeg Wisły powyżej zbiornika od mostu w Strumieniu w dół jest wyłączony z wędkowania? Jak wygląda sytuacja z oznaczeniami nad samą wodą od którego miejsca można łowić?

Proszę w wyrozumiałość i jakieś wskazówki, z góry dzięki:o goczakowice.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja byłem na rzeczce czy nie wiem jak to nazwać w wiśle małej dokładniej to trochę za tą kapliczką przy drodze nie wiem czy wiesz o co mi chodzi ,ładnie płoć brała byłem kilka godzin a kilkanaście sztuk złapaliśmy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

I jak tam wędkarze? zima sie zaczeła i nasze jeziorko zamarzło:(jakie plany na nowy sezon jakie plotki piszcie cos? chetnie poczytam i sie wypowiem... podumowujac ten sezon to 2 weekendy tylko ominełem w tym roku co nie było mnie na goczałach powiem szczerze nie jest dobrze trzeba naprawdę się natrudzić żeby coś połowić... za to leszcze nam sie narodziło masa... nie chce narazie za bardzo sie chwalic ale piszcie co i jak w tym sezonie było.. pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byry w sumie jesteś na bieżąco ale się wypowiem w moim wypadku przez cały sezon głównie połapałem leszcze ,kilka węgorzy , parę sztuk ładnych okoni ,jednego karpia 15 cm :D szału nie ma ,to mój pierwszy rok na goczałkowickim , ale porównując moje wyniki z resztą sezonów spędzonych na żywieckim to jest o niebo lepiej ,pochwalcie się ktoś czy w tym sezonie złapaliście jakiegoś karpia ,amura lub suma te ryby mnie interesują albo jeśli macie informacje zdjęcie chętnie bym obejrzał. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w tym roku mam karasie ok40cm takich 30-35 nie licze, okoń 41 leszcza za dużo nie połapałem-miałem mało czasu na zanęcenie a jeśli miałe tylko wolne niedzielne do południe to albo spławik albo spin. z gruntu tylko 1 nocka na zębach. kurde jednak jak sie człowiek zacznie budować to na nic nie ma czasu... żałuję tylko czerwca że przespałem okres znakomitego żeru sandałka na zębach, a mam tylko 1500m na zęby...

a czy słyszał ktoś coś o zmianach w regulaminie?? bo mi sie ostatnio obiło o uszy coś o zakazie spiningowania na rzecz połowu na rybki. mam nadzieje że to tylko plota....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafał rozwiń dokładnie co słyszałeś dobrze rozumiem że zamiast zakaz spiningu ,tylko będzie trzeba kupić ta dodatkowe zezwolenie za 200 zł ??,chyba im w tym roku nie poszły zezwolenia to kombinują pewnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.