Skocz do zawartości
tokarex pontony

Zapora Goczałkowice


mariush4

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli podpatrzyłeś miejsce nęcenia i łowienia karpi i celowo kombinujesz jak ich podsiąść- to jest to zgodne z regulaminem chamstwo...

Poświęć dziesiątki godzin na przygotowanie stanowiska i łowiska oraz setki złotych na nęcenie, to się dowiesz dlaczego.

Zbiornik ma dziesiątki kilometrów linii brzegowej i każdy może włożyć trochę trudu żeby zapracować na swój sukces. :roll:

Masz rację, ale takie specjalnie nęcone miejscówki powinny być w mało popularnych,trudno dostępnych miejscach. Wyobraź sobie, że jedziesz na ryby od strony Zabrzega i na całym dostępnym obszarze od płyt do dąbka są powbijane kije w miejscu nęcenia,bo każdy wędkarz sobie zanęcił. Trochę byłoby to nie fear. Inna sprawa,że każdy z nas zostawia zanęcone miejsce (może nie w tak dużym stopniu,ale jednak) gdy je opuszcza,często z miernym efektem . Przyjdzie na to miesjce inny wędkarz i będzie ciągnął konkretne sztuki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
Czy sądzicie, że jeżeli ktoś znakuje miejsce na jeziorze to należy takiego miejsca nie zajmować?

Jeżeli podpatrzyłeś miejsce nęcenia i łowienia karpi i celowo kombinujesz jak ich podsiąść- to jest to zgodne z regulaminem chamstwo...

Poświęć dziesiątki godzin na przygotowanie stanowiska i łowiska oraz setki złotych na nęcenie, to się dowiesz dlaczego.

Zbiornik ma dziesiątki kilometrów linii brzegowej i każdy może włożyć trochę trudu żeby zapracować na swój sukces. :roll:

Niby tak jak piszesz jeśli ktoś podpatrzy gdzie nęcisz to jest "podsiadanie " trochę nie fair.

Ale z drugiej strony jeśli ktoś nęci miejscówkę uczęszczaną w miejscu gdzie jest dogodny dojazd to musi sie liczyć z tym że ktoś go podsiądzie,.

podobną sytuację miałem w sobotę,wybraliśmy się z kumplem ok 1 w nocy (o 2.30 byliśmy nad wodą),specjalnie tak wcześnie bo w sobotę zwykle jest sporo wędkarzy i aby zająć jakąś dogodną miejscówkę to trzeba być wcześnie.

Akurat sie rozłożyliśmy ,zaczynamy łowić ,a tu przyjeżdża facet mówiąc że mamy wyp....lać bo on tu od 1.04 nęci i to jego miejsce i pokazuje nam oznaczone łowisko o 300 m od brzegu.To co ? znaczy że jak on nęci to już ma łowisko na wyłączność???Goczały to nie jest jakaś woda klubowa gdzie kupując licencje dostajesz swoje stanowisko na którym tylko ty możesz łowić i masz prawo wywalić z niej każdego obcego.Tak jak i na większość wód obowiązuje zasada "kto pierwszy ten lepszy" tym bardziej że nie wiedzieliśmy że ktoś tam nęci .

Zresztą wiesz równie dobrze że każdy kto przygotowuje sobie miejscówkę i nęci robi to wbrew regulaminowi bo używa na pewno więcej niż 2 kilo zanęty na dzień,a w regulaminie jest zapis że wolno do 2 kilo dziennie na osobę zastosować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat sie rozłożyliśmy ,zaczynamy łowić ,a tu przyjeżdża facet mówiąc że mamy wyp....lać bo on tu od 1.04 nęci i to jego miejsce

Zwróć uwagę, że ja mówiłem o świadomym podsiadaniu. W przypadku, o którym piszesz zachowanie klienta wymagało moim zadaniem zdecydowanej reakcji z waszej strony...

Zresztą wiesz równie dobrze że każdy kto przygotowuje sobie miejscówkę i nęci robi to wbrew regulaminowi bo używa na pewno więcej niż 2 kilo zanęty na dzień,a w regulaminie jest zapis że wolno do 2 kilo dziennie na osobę zastosować.

Na tym jeziorze jest wiele absurdalnych przepisów- ten jest jednym z nich. :roll: Nawet jadąc na leszczyki mało kto ma we wiaderku mniej niż 2 kg :roll:

Zadzwoń do GPW i zapytaj jak nęci karpie rybaczówka :???: Nie ma już drapieżnika, to się wzięli za karpie i amury. Nie potrafili zwyczajnie sieciami, to teraz nęcą jak "wytrawni wędkarze" i potem możesz sobie kupić 15 kg karpia za 4,5 zł/kg. :???:

Od czasu jak się od tym dowiedziałem, moje myślenie o tym jeziorze znacznie się zmieniło :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poki rybaczówka bedzie istniec bedzie coraz gorzej az w koncu zostanie leszcz albo nawet leszcza nie bedzie bo oni ta drobnice sprzedaja do zoo zeby foki miały co jeść. Straszna lipa :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie to miejsce o którym pisałem jest od strony Zabrzega, o którym wspomina też cormoran. Stanowiska usytuowane na betonach, sprawiają wrażenie głębokich znajduje się tam około 10 takich pali. Zaznaczam, że na prawo i na lewo od tych miejsc są same zaczepy, tak, że nie ma się gdzie wkomponować. Zresztą chyba mnie tomek1 nie zrozumiałeś, ja nie jestem karpiarzem i nie interesują mnie karpie kilkunasto kilogramowe, zresztą moje żyłki 0,22 by tej przygody nie wytrzymały. Tylko chodzi o to, że jak można sobie wydzierżawić na stałe miejsce do którego każdy z nas ma takie samo prawo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Sasza ja bym się tam zbytnio nie przejmował Gościem który myśli że mu wszystko wolno. :evil: Woda jest dla Wszystkich a że Koleś tego nie rozumie..... trudno. Tak jak napisał wcześniej kolega: jeśli nie podsiada się specjalnie, to na drzewo.A i to zachowanie. Ś.P - Moja MAMA mówiła: z wielką dupą wszędzie wejdziesz ale z wielką gębą już nie. Przede wszystkim KULTURA. Ja byłem w sobotę od 15 do wieczora- marnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Wydział Rybactwa Departamentu Rybołówstwa Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi poinformował Biuro ZG PZW, że w związku z koniecznością wprowadzenia środków ochrony węgorza zmienione zostało rozporządzenie z dnia 12 listopada 2001 r. w sprawie połowu ryb oraz warunków chowu, hodowli i połowu innych organizmów żyjących w wodzie (Dz. U. Nr 138, poz. 1559, ze zm.).

Zmiana rozporządzenia została opublikowana i weszła w życie. "

http://dokumenty.rcl.gov.pl/D2010104065401.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest dziwne takie zmiany wprowadza się chyba na początku roku kiedy ludzie opłacają karty itp żeby mogli się dowiedzieć a nie w środku roku dobrze że odwiedzam forum bo nie miał bym szansy się dowiedzieć że nie moge teraz łowić węgorza ,co do samego okresu ochronnego to czemu akurat ten miesiąc może mi ktoś wyjaśnić ??czy jest to wymysł ludzi którzy nie mają pojęcia o tej rybie, czy jest to rozporządzenie bardzo dobrze przemyślane??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do samego okresu ochronnego to czemu akurat ten miesiąc może mi ktoś wyjaśnić ??czy jest to wymysł ludzi którzy nie mają pojęcia o tej rybie, czy jest to rozporządzenie bardzo dobrze przemyślane??

Dlatego, że teraz dobrze bierze :roll: Ci ludzie mają bardzo duże pojęcie, świadczy o tym fakt, że rybaków obejmie dopiero w 2013.

Także Hiszpanie będą dalej żarli węgorza montee a durni Polacy w okresie najlepszych brań mogą tylko o nim pomyśleć... :???: Przy czym kłusownicy nie będą mieli skrupułów a jako, że nad wodą zabraknie prawdziwych wędkarzy to będą mieli raj....

apropo wisly na zebach bedzie juz po łowieniu, wczoraj w biały dzien rybaczówka odławiała pradem i sieciami wiec zostanie tylko drobnica

Też się dowiedzieli, że bierze węgorz, więc zatroszczyli się żeby wędkarze za dużo się nie najedli :roll::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[

Też się dowiedzieli, że bierze węgorz, więc zatroszczyli się żeby wędkarze za dużo się nie najedli :roll::lol:

dokładnie zadługo było łowienie teraz koniec bo przecie im wolno i pytam jak ma byc dobrze w tym kraju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jesli moge was spytac jakie miejsce czy rejony proponujecie na nocna zasiadke na goczałkach bo moje główne łowiska od 10 lat do tej pory to były zywieckie i miedzybrodzkie ale w tym roku oplaciłem tylko na goczałki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jesli moge was spytac jakie miejsce czy rejony proponujecie na nocna zasiadke na goczałkach bo moje główne łowiska od 10 lat do tej pory to były zywieckie i miedzybrodzkie ale w tym roku oplaciłem tylko na goczałki

Ja proponuje od strony Zabrzega. Jadąc droga w strone leśniczówki po prawiej stronie przejsc przez szlaban i do konca koło ambony lub jechac dalej asfaltem dojeżdzajac do konca skrecic w prawO na tzw. Dąbki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podjeżdżam samochodem w okolice torów prowadzących na Czarnolas-tam zostawiam auto-przesiadam się na rower. Dalej jadę asfaltową drogą i za dwoma małymi stawkami skręcam w lewo i dalej prosto do końca asfaltem.Pod koniec asfalt sie kończy i przechodzi w drogę szutrową .Dojeżdzamy do jeziora i zaczynają sie miejscówki- w prawo lub w lewo.

Jak coś pomyliłem to proszę poprawcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem od piatku na goczałach teraz własnie przyjechałem i w piatek sie w miare cos działo wpadł karp 7kg i 4 ładne wegorze nie mierzyłem ich nawet, w sobote fala jak na morzu pozniej sie uspokoiło popołudniu i pozniej znow fala wiatr wiał prosto w twarz :cry: odzwuwalan temperatura jaka była to chyba -50c oczywiscie pierwsza nocka i ludzi jak na dworcu wiekszosc pijanych w trupa wedkarzy :razz: i wszyscy narzekaja na rybaczowke ktora łamie wszystkie prawa co do odłowu ryb jak dalej tak pojdzie to na goczałach jeszcze pare lat i nie bedzie zadnych ryb i chyba na tresna się bedzie jezdzić :neutral:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie żerowała probowalismy łowic ale bez efektow 2 okonie takie 30 ja złowiłem na rosowe ze spinem tez chodziłem ale nic. Ja byłem jakbys jechał przez las od zabrzegu na chybie w tamtych rejonach ;] ponoć znow ma lać cały tydzień nie wiadomo czy się znow nie spiepszy z braniami :sad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.