Skocz do zawartości
tokarex pontony

Zapora Goczałkowice


mariush4

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

No cóż chwalił się mój syn. Ja dzisiaj bylem w tym miejscu i praktycznie nie miałem brania. Prawdą jest że wczoraj złowił ok. 10 okoni,30 pilotek i kilka leszczy,krom-pi, które naocznie widziałem ale dzisiaj nie brały a wczoraj pojechał sam i nie wiem czy kupił, czy złowił . Nie mogę za nim zdarzyć. Ryby wydal koledze ale je wiedziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż chwalił się mój syn. Ja dzisiaj bylem w tym miejscu i praktycznie nie miałem brania. Prawdą jest że wczoraj złowił ok. 10 okoni,30 pilotek i kilka leszczy,krom-pi, które naocznie widziałem ale dzisiaj nie brały a wczoraj pojechał sam i nie wiem czy kupił, czy złowił . Nie mogę za nim zdarzyć. Ryby wydal koledze ale je wiedziałem.

a coż to są KROM-PIE? :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest tragedia co dzisiaj działo sie nad zbiornikiem.... pływajace motorowki, żaglowki, kutry z turystami nie wspomne o ludziach kapiacych sie w wodzie kolo moich wedek!!!! Poprostu tragedia z woda zjechali o dobre 2 metry, na haczyk zaczepiała sie sama drobnica 5-10 cm... ten zbiornik jesli chodzi o wedkarzy to schodzi tak na psy ze zaraz nikt poza dziadkami nie bedzie wykupywal tam wkładek!!! ;(((((((((( A jeszcze rok temu bylo jakos normalnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest tragedia co dzisiaj działo sie nad zbiornikiem.... pływajace motorowki, żaglowki, kutry z turystami nie wspomne o ludziach kapiacych sie w wodzie kolo moich wedek!!!! Poprostu tragedia z woda zjechali o dobre 2 metry, na haczyk zaczepiała sie sama drobnica 5-10 cm... ten zbiornik jesli chodzi o wedkarzy to schodzi tak na psy ze zaraz nikt poza dziadkami nie bedzie wykupywal tam wkładek!!! ;(((((((((( A jeszcze rok temu bylo jakos normalnie...

Ja na szczęście byłem na nocce z piątku na sobotę, więc te "atrakcje" mnie ominęły. Brały w zasadzie same leszcze, z których większość miała 35-40cm. Dwa karasie 20cm i dwie małe płocie.

Jedno co się rzuca w oczy to chlew pozostawiany na miejscu wędkowania. Całe sterty puszek i opakowań po przynętach. Za takie coś powinni odbierać wkładki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie z roku na rok coraz gorzej na tych goczałach, nie dość że, odławiają same wodociągi kutrami to w dodatku kłusoli w diabły większej ryby jak na lekarstwo i to co roku gorzej. Sprzedając pozwolenia wędkarzom, powinni się interesowac czy w tych wodach coś jeszcze pozostało, porobili wszędzie zakazy że nie można dojechać, spacerek 3-4 km to przecież o to nie chodzi zostawic auta na kilka godzin gdzieś na uboczu to chyba panaroja. W dzisiejszych czasach można stracic wiele chodzi o kradzierze i wandalizm, nikt z wędkarzy nie chce wjechac do samego jeźiora tylko niech ten jego pozazd będzi bliżej. Jeżeli chodzi o zasmiecanie to faktycznie jest źle ale to nie całkiem wina wędkarzy w sobotę byłem koło zapory zastałem wielkie śmietniskio ( puszki butelki ) pojawił się rano Pan który zbierał te pozostałości powiedział że w piątek młodzież miała koniec roku i to dlatego takie pozostałości nie winmy tylko wędkarzy. Jeżeli chodzi o wody goczałkowickie właściciele powinni sobie wźąśc do serca że chyba schodzą na psy !!!! Miejmy nadzieję że będzie lepiej ja kilkanaście lat w stecz. :oops::mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Witam wie może ktos czy cos się ruszylo z rybkami, bo zaczyna mi się urlop i chialbyb cos powedkowac a nie wiem czy warto?

Mogę się tylko wypowiedzieć w kwestii nocnych połowów. Byłem dwukrotnie na nocce w tygodniowych odstępach od strony Zabrzega. Za pierwszym razem ładnie brały leszcze ok 35cm. Jeden trafił się na 47cm. Na drugim wypadzie miałem zanętę pod karasia i także miałem ładne brania karasi. Jednak nie było dużych sztuk. Max to ok 35cm. Przeważnie po ok 25cm miał każdy. Od świtu brała już tylko drobnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś był w ostatnich dniach na rybkach, to pochwalcie się efektami.

Ps.

Ostatnio w ogóle mało osób udziela się na forum, a szkoda.

Być może już tylko nieliczni (w tym ja) wykupują wkładkę na to jeziorko(?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cormoran chyba coś w tym jest , ja ostatni raz wykupiłem wkładkę w tym roku, byłem nad tą wodą raz na 3 dniowej zasiadce i efekty były mizerne. Z obserwacji wnioskuje że bez łódki do wywozu nie ma co wybierać się na ten zbiornik a i nie zawsze są efekty . Dzisiaj łódka jutro somary a za tydzieńn bez sieci nie będzie można złowić czegoś 50 +. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Wody jest z dnia na dzień coraz mniej łącznie już około na oko z 50cm brakuje. Byłem w tygodniu 3 razy, wychodziłem w woderach rzucać i brania są natychmiast, sztuki niestety do 35cm ale za to nie nudzi się ani na chwilkę zawsze ponad 30 sztuk w 4h. Tuż obok mnie łowił pewiem osobnik rzucający około 50m i ani jednego brania nie miał. A ja na 150metrów i to jedyne wam polecam im dalej tym lepiej :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich po bardzo długiej przerwie, wybrałem się wczoraj nad jezioro z nadzieją że połowie okonia z gruntu .Pierwsze co się rzuca w oczy to dużo zjechali z wodą ,brań prawie w ogóle jedno branie okonia ,i jeden leszczyk złapany przez kolegę ,łowiliśmy od strony wisły wielkiej . Korsiara 20 czy wyrzucając daleko łowiłeś może na rosówkę, zdarzał się okoń ??Wybrał bym się jeszcze raz bo jezioro dalej ma dla mnie swój klimat ale strasznie słabo z braniami .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wody jest z dnia na dzień coraz mniej łącznie już około na oko z 50cm brakuje. Byłem w tygodniu 3 razy, wychodziłem w woderach rzucać i brania są natychmiast, sztuki niestety do 35cm ale za to nie nudzi się ani na chwilkę zawsze ponad 30 sztuk w 4h. Tuż obok mnie łowił pewiem osobnik rzucający około 50m i ani jednego brania nie miał. A ja na 150metrów i to jedyne wam polecam im dalej tym lepiej :cool:

Mało wody bo śląsk pić musi, a opadów deszczu niewiele.

A jak jest teraz ze stanem wody ? Wie ktoś ?

Mam zamiar się wybrać w ten weekend.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.