Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Zapora Goczałkowice


mariush4

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
takie drogie te łodki są ze wolałbym mandaty płacić za wywóż z pontonu... ;]

Nie przesadzaj ...2.500 To nie majątek ,profesjonalną za te pieniądze można już kupić ,a używkę za 2000 widziałem.Zresztą jak ktoś chce i ma do tego smykałkę te se może zrobić ,na wielu forach są tematy jak zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na marginesie który punkt regulaminu mówił, że w ubiegłym roku nie można było wywozić?

Również, tak na marginesie odpowiem pytaniem,a który punkt regulaminu mówił,że wolno wywozić?

Przecież ds-fan nie pisał o zasadach połowu zawartych w zezwoleniu, tylko powołał się na rozmowę z gospodarzem wody.

W zezwoleniu są wyrażnie określone zasady, ograniczenia i zakazy. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również, tak na marginesie odpowiem pytaniem,a który punkt regulaminu mówił,że wolno wywozić?
W zezwoleniu są wyrażnie określone zasady, ograniczenia i zakazy.

Jak sam piszesz regulamin określa ograniczenia. Czy w regulaminie jest napisane, że możesz np. łowić na kulki proteinowe? Nie, ale łowisz, bo to nie jest zabronione.

W regulaminie za zeszły rok były dwa punktu dotyczące środków pływających- jeden mówił o zakazie połowu ze środków pływających, drugi mówił o zakazie przeprawiania się na wyspy przy pomocy środków pływających.

Do tego był zapis, że w sprawach nie poruszonych w regulaminie obowiązuje regulamin PZW (ani słowa o tym, że regulamin obowiązujący w okręgu Katowice).

W świetle regulaminu GPW i RAPR nie było przeszkód żeby w zeszłym sezonie wywieźć sobie np pontonem dozwolone 2 kg zanęty.

W tym sezonie nie trzeba już się nad tym głowić, bo zniesiono zakaz i w Katowicach, więc nawet nadgorliwy strażnik nie ma do czego się doczepić. W zeszłym sezonie sprawa pewnie mogłaby się oprzeć o sąd.

W tym sezonie zgodnie z zasadą "kto pyta, ten się dowie to czego nie chciał usłyszeć", proponuję robić swoje zgodnie z obowiązującymi regulaminami :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W świetle regulaminu GPW i RAPR nie było przeszkód żeby w zeszłym sezonie wywieźć sobie np pontonem dozwolone 2 kg zanęty.

W tym sezonie nie trzeba już się nad tym głowić, bo zniesiono zakaz i w Katowicach, więc nawet nadgorliwy strażnik nie ma do czego się doczepić.

Myślę,że nie ma sensu dywagować nad tym,jeśli jesteś przekonany o słuszności cytowanego powyżej rozumienia przepisów to ok. Napisz tylko o konsekwencjach spotkania ze strażą lub ochroną zbiornika jeśli spotkasz się z nimi na wodzie :mrgreen: .

Łowię na zbiorniku kilka lat i nie widziałem prócz rybackich żadnych łódek,pontonów nawet używanych rekreacyjnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Punkt.7 regulaminu mówi ;Na zb.Goczałkowice dozwolony jest połów na wędkę wyłącznie z brzegu .....

Punkt 8;Dopuszcza się wędkowanie w spodniobutach bez prawa przechodzenia na wyspy.Brodzenie jest dozwolone do gł.1 m.Wędkowanie i przeprawianie się na wyspy przy pomocy sprzętu pływającego jest niedozwolone.

Co prawda nie ma zapisu zabraniającego nęcenia z pontonu, ale nie jest to dozwolone bo gdyby było to w regulaminie by napisali "nęcenie z pontonu jest dozwolone".

koniec i kropka.

PS ja napisałem tylko to co mi odpowiedziano na maila

na pytanie czy wolno nęcić lub wywozić pontonem powiedziano mi że jest zakaz używania jakichkolwiek środków pływających z wyłączeniem modeli sterowanych radiowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w kanale płoci w cholere... ładne sztuki, a i niezłe karasie i leszcze...(ale dzisiaj z miejscem byłoby ciężko;)) ja wybrałem sie dziś na wisłe zobaczyć co tam słychać i kilka karasi pod 1kg i małe płotki i szkieletory(=leszczyki). jutro jade z batem pobawić się na kanał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takiemu to dobrze ;] niektórzy musza isc do pracy... :/ ja byłem dziś na frelichowie na kanałach i nic!! pozniej od strony chybia i też nic na jezioro jeszcze troche za zimno... a i jakiś koleś jeżdził na rowerze z wedkami i miał odznake policyjną i pytał nas o karty.. ciekawy przypadek tego jeszcze nie spotkałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

w dniu wczorajszym kanał zarezerwowany był dla koła (nie pamiętam miejscowości z której było koło) ponieważ rozgrywali oni tam swoje zawody, ale nie znam wyników.

na forum zagladam od czasu do czasu i ograniczam się tylko do czytania, ale czasami nie moge już czytać tych bzdur i polecam "lowcom okazów" zakup wagi i miarki.

mit o braku brań na zbiorniku spowodowanym leżacym śniegiem w górach został wczoraj obalony ;)

mała rada: zalecam weryfikacje wiekszosci informacji oraz spędzanie więcej czasu nad wodą niż na forum - wtedy dopiero człowiek jest świadomy tego co widzi i co się dzieje

pozdrawiam wędkarzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mit o braku brań na zbiorniku spowodowanym leżacym śniegiem w górach został wczoraj obalony ;)

A konkretnie kiedy co gdzie na co? :lol::lol::lol: . Powiem Ci,że co do zbiornika to rzeczywiście zawsze trzeba było czekać na porządne ocieplenie to nie mit,a moje obserwacje. Dlatego na zbiornik na poważne łowienie wybiorę się po świętach, a przed jedynie sprawdzę miejscówkę,może postawię bojkę i takie tam przygotowania. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek, to pytanie było zadane żartobliwie(3x uśmieszki) :razz: , dalej napisałem swoje zdanie o początku sezonu na zbiorniku i swoich planach,których nie mam zamiaru zmieniać bez względu na otrzymaną odpowiedż :wink: .Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

looqaty, Napisz co połowiłeś ,nie musisz zdradzać miejscówki tylko napisz czy zbiornik czy rzeka?

kolego to nie jest jakiś mit bo łowie już 20 lat (co prawda na goczałach drugi sezon) i co roku tak jest że łowienie "na serio" to sie zaczyna po zejściu śniegów,nie mówię że nic kompletnie nie bierze ale brania są na prawdę sporadyczne, byłem na zbiorniku w piątek w 3 osoby o4 15 do zmroku i złowiliśmy tylko 1 leszcza ,1 płotkę i 1 ryba mi się spięła

wniosek jeszcze sie na jeziorze ryba nie ruszyła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pewnie ze sie jeszcze nie ruszyła jezdziłem wczoraj po całum jeziorze i probowałem bo nie było brań, gadałem z ludzmi i tez pare ryb połowili kolo mnie siedziało duzo ludzi i nikt nic nie miał... a przecież w lecie jak drobnica bierze to nie idzie od wedki się oderwać... ale świeta się zbliżają :D wiec bedzie czasu zeby połowic ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie goczały w tym roku odpadają (a było tam tak pięknie )dostałem dzisiaj potwierdzenie że nie ma już kart bezimiennych a płacić 120 zł za 3-4 wyjazdy w roku to mi się nie opłaca szkoda:( :cry::cry::cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.