Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

morze (plaża )


samael

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 312
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Mam pytanie, wybieram jakieś wędzisko na połów z plaży, Międzyzdroje/Świnoujście.

Ważne jest dla mnie duuże CW, wybrałem dwa wędziska, które radzicie wybrać?

Cena: 100 Zł

PS: Wędka na normalny grunt, tylko, że zamiast koszyczka ciężarek. Chodzi mi o szczytówki, czy będe widział brania. Rybki różne, raz robaczek a raz filecik, zalezy od mojego upodobania chwilowego :mrgreen: .

YORK RACER PILK 300/250

Konger CarboMaxx Carp 3,60 M/ 100 G

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

YORK RACER PILK 300/250

Konger CarboMaxx Carp 3,60 M/ 100 G

Obie nie do tego :roll: Choć oczywiście- od biedy .... :roll:

Pierwsza zupełnie nie zda egzaminu bo jest bardzo krótka, jak już chcesz koniecznie połączyć zakup karpiówki Kongera z wędką na plażę to kup Carbomaxa z wyrzutem 120 gr i długości 3,9 m.

Choć nie wiem czemu się upierasz przy takich wędkach skoro za niewiele więcej niż 100 zł możesz mieć typowo morską wędkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaxon Favourite Surf

Jedyny moim zdaniem kij w tej klasie cenowej, który ma naprawdę potencjał rzutowy. Z powodzeniem możesz go również zastosować do nęcenia rakietą, czego nie można powiedzieć o innych wędkach z tej półki, które z reguły mają akcję bliższą parabolicznej.

Operowanie tą wędką możesz obserwować w moim filmie surfcastng :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

papke3, popatrz na tego znienawidzonego sraxona, gdzieś po trasie pod W-wą macałem tego kija, o którym pisze tomek1, wyszło im za taką forsę, może nie jest to cud designu, ale zrobił na mnie wrażenie solidnego i chamskiego - co w tym przypadku jest zaletą - kija.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz już mam dwie wędki:

1. Ron Thompson Power Wind Surf 3,9m

2. Jaxon Adventure Surf 3,9m

Ron Thompson wydaje się mocniejszy, solidniejszy i bardziej "hamski", oraz dużo sztywniejszy od jaxona (co może mieć negatywny wpływ na długość rzutu).

W niedziele jade przetestować.

PS Może ktoś będzie łowił w pomorskim w niedziele to bym się dołączył (może bym się czegoś nauczył ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
ale szczerze powiem, że nie słyszałem aby ktoś miał wyniki z łososiowatymi w portach, przynajmniej w Polsce

Są tacy co mają :wink: Choć oczywiście (niestety) najlepsze mają ci z "maliną" na haku. Przez te wiele godzin przegadanych z miejscowymi nad morzem nasłuchałem się opowieści o akcjach typu "cały brzeg zwija kije, bo łosoś ponad metr potrafi powojować" :wink:

W okresie letnim, w którym bywam nad morzem nie widziałem dużych ryb łososiowatych złowionych na wędkę z brzegu (bo już rybacy z powodzeniem je łowią i to stosunkowo blisko brzegu). Sam złowiłem co najwyżej kilka małych tęczaków. Raczej są to niespodziewane przyłowy. Poniżej zdjęcie zrobione w zeszłym roku. Ryba złowiona na spławik. Mam nadzieję, że osoby ze zdjęcia nie mają nic przeciwko jego publikacji :wink:

c135f19c9c584fbam.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

artech, porty morskie, to taki "rybi burdel".

W gdańskim porcie, z którego ruszają promy do Helsinek, wyciągają ludzie różne ryby. Mnie udało się okonie i flądry, koledze dorsza, lokalesi wieczorami łowią sandacze i czasem węgorza dostaną.

Nie widziałem, ale zeznają, że bywają takie - nazwijmy to - pływy, że pojawia się większa ilość płoci czy leszcza i wtedy ciągną przez kilka dni i koniec, ryba znika, podobnie jest ze śledziem.

Troć w porcie jest niczym nowym, przez Radunię, Motławę itd dostaje się do morza. Lokalne żule - zawsze dobrze zorientowani - łowią je na duże wahadła w okolicach Westerplatte. Stare Algi, Gnomy, Morsy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

artech, porty morskie, to taki "rybi burdel".

J proponuje założyc temat o śmieciach kłusolach i takich tam .anie pisac w takim temacie o fajnym i przyjemnym !! założyłem ten temat po to aby można było tu porozmawiac o sprzecie waszych metodach i tp.a nie o kłusolach .i śmieciach ...pozdrawiam . :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym chciał wiedzieć jak najwięcej :)

Np sprzęt - planuje kupno kija Dragon Millenium HD Seatrout, dł. 2,90 m cw 21-50 i kołowrotek Okuma Salina w rozmiarze 3 (najmniejszym w tej serii) - czy to odpowiedni sprzęt? Czy inny kołowrotek w cenie do 300 zl byłby lepszy?

Rzuty powinny być dalekie, czy można skutecznie łowić żyłką (wyczuć branie, zaciąć), czy konieczna jest plecionka?

Ryby - w grę na pewno wchodzą trocie i belony, a jak wygląda kwestia ewentualnego łowienia innych ryb drapieżnych (np jak często trafiają się drapieżniki słodkowodne), co jeszcze można złowić na spinning z plaży?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.