Skocz do zawartości
tokarex pontony

morze (plaża )


samael

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 weeks later...
przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 312
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jeśli chodzi o zach wybrzeże to niestety ale nie wiem . Swego czasu wędkowałem kilka razy w Władysławowie i Pucku. Było to latem w okresie uropowym lipiec sierpień efekty jeśli chodzi o Władysławowo mierne w porcie całkowite bezrybie z falochronów udało sie złowić parę okazałych okoni ale tylko raz poza tym tylko babki ale tego nie zaliczam do ryb. Jeśli chodzi o Puck udało wstrzelić mi się na brania leszcza łowiłem w porcie jachtowym czyli tam gdzie wszyscy ale tubylcy byli zainteresowani głownie okoniem i węgorzem ja natomiast na przekór po małym wywiadzie środowiskowym siadłem za białą rybą i odziwo po moje stanowisko stało się największą atrakcją turystyczną w porcie na parę godzin . Leszcz brał jak oszalały na dwie wędki nie było możliwości łowić przynęta tradycyjnie biały robak. Było jeszcze jedno miejsce naktórym miałem niezłe efekty a mianowicie parking nad zatoką Pucką miedzy Puckiem a Władysławowem tuż za torami kolejowymi i reklamą stacji benzy chyba Lotos. Tam wędkowanie ale tylko w nocy grube karasie ( japońce ) czasem zdarzył się karp. Trzeba mieć solidne żyłki w nocy jest około 20 wędkarzy czsem dochodzi do splątania wtedy ratuje tylko rwanie zestawu i zrobienie na nowo. Brania dopiero po zachopdzie słońca ok 21.00 wcześniej szkoda wyrzucać przynęte. Ale na łowisku trzeba być już ok 18.00 póżniej brak dobrych miejscówek .

Pozdrawiam Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

ponawiam pytanie kolegi: GDZIE NAJLEPIEJ ŁOWIĆ Z PLAŻY? I DODAJĘ : JAK ZAWIĄZAĆ ZESTAW DO SURFCASTINGU (łowienie z plaży na dużych odległościach) Z PRZYPONEM STRZAŁOWYM z żyłki co najmniej 0.50 mm (jako główna - 0.25 do 0.30) ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łowiłem z plaży w Bobolinie koło Darłowa. Łowiłem na tradycyjne zestawy gruntowe. Żyłka 0,28-0,30, ciężarek przelotowy 60-80 g "samolot" na rurce 30 cm długości. Przypon troszkę cieńszy długości około 30-40 cm. Hak 2-3, przynęta czerwone robaki lub rosówka.

Wchodzisz na wydmę i patrzysz gdzie jest ciemniejsza woda- tam jest głębiej. Z reguły jest tak: przy brzegu płytko potem dołek, dalej znowu płycizna i za nią zaczyna się głęboka woda. I tam trzeba dorzucić.

Wędki muszą pozwolić na wyrzucenie zestawu w opisane wyżej miejsce. Ja używałem najzwyklejszych teleskopów o wyrzucie ok 80-100 g. Po zarzuceniu ustawiam wędkę równolegle do brzegu na podpórkach: tylna niziutko, przednia max wysoko. Można też ustawić wędkę pionowo np. wkładając dolnik we wbitą do piasku rurę. W obu przypadkach sygnalizatorem jest szczytówka. Branie objawia sie drganiami szczytówki lub jej przygięciem.

W ten sposób łowiłem dość ładne leszcze 40-50 cm a znajomi wyciągali też węgorze. Najlepsza pora jest przed zachodem słońca. Za niecałe dwa tygodnie znowu zarzucam w fale :mrgreen::cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładne bellonki łowiliśmy z mężem po prawej stronie falochronu obok portu w Helu.

Z samego pirsu - tuż obok knajpek (w trójkącie) brały półkilowe flądry.

Pozatym w Dźwirzynie jadąc od Kołobrzegu przez Grzybów przejechać przez całe miasto - za mostem nad kanałem jest coś w rodzaju wejścia do portu - tam z tej główki też widziałam, że wędkarze ciągnęli ładne leszcze i flądry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

TRZEBA ROZRKRĘCIĆ TEN TEMAT

napiszcie gdzie jeżdzicie nad morze i czy zdarzyło się wam przemycić na urlop jakieś wędki

z plaży można łowić ładne płocie leszcze(duże) i okonie ale także flądry belony dorsze babki (raczej w portach) węgorze sandacze szczupaki jazie bolenie karpie liny -- różne ryby sie trafiają są duze smaczne i waleczne nie sa ostrożne jak w wodach śródladowych

post-814-14544971200449_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Ja z ojcem kilka razy przemycilismy wędki żeby polowic niestety lowilismy tylko zploazy i raz z portu prawie zawsze konczyło się to fiaskiem . Tylko raz bodajże 5 lat temu łowiąc koło tonacego kutra zaczolem łapac ryby żaby (tak je nazywali miejscowi) braly zawsze gdy pociąglo sie czerwonego robaka lub kwalek slimaczka.... To tyle mojego łapania w Polsce na dmorzem.Wtrące tutaj jeszcze jedno opowiadanie w tamtym roku pojechalem na wakacje do Tuecji , niewziolem ze soba wędek ale kupilem je na bazarku po tym jak zaobserwowalem jakie ogromne ryby lowią miejscowi ( defakto bylem świadkiem jaki miejscowemu ryba wciąnęla wędke do wody :razz: ) a pozatym ile mozan się kąpac i opalac ...łowilem z plazy i z portu zawsze malem srebrzyste rybki do 20cm ale wiekszośc byla 10-15 cm .za przynete posłuzyl mi wykradniety chleb i robaki ktore znalazlem na paży. Było to mile urozmaicenie urlopu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Ja bym polecił jako dobrą przynętę na plażę filecik z śledzia lub tobiasza. Można na niego złowić flądrę i jak słyszałem węgorza. To pierwsze sam osobiście łowiłem z plaży w miejscowości Dąbie (niedaleko Ustki). Jako sprzęt do łowienia urzyłem federa 3,3 m do 70 gr i karpiówka 3,6 m 2,75 lb. Osobiście do rodzaju wędek nie mam wielkiego ale, lecz kołowrotek lepiej żeby był dobrej firmy lub najlepiej morski. Sam zajechałem po kilku dniach prawie nowy karpiowy kręciołek. Do końca nie wiem co bardziej mu zaszkodziło: mikroskopijny pył na plaży czy jedna wyprawa krórą odbyłem wtedy na kutrze za dorszem.

Tam gdze byłem miejscowi opowiadali o pięknych leszczach z plaży, ale niestety biorą one sezonowo i ja niestety byłem nie wtedy co trzeba. No ale co tam, wakacje bez wędki to dla wędkarza nie wakacje. Dlatego czy ryba weżnie czy nie wędkę należy zawsze przy sercu nosić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

tak masz racje kołowrotek to podstawa ale nawet te najlepsze długo nie pociągną straszne opciążenia słona woda daje sie we znaki no i dobra linka polecam na łowiska niechorze i ral jak również plaże w miedzyzdrojach wegorze w niechorzu zaczną brac w lipcu ...zaczynam sie szykowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samael Z nieba mi spadłeś po prostu :wink: . Ja jade 22 lipca na wakacje do Niechorza. Był bym bardzo wdzięczny za info na temat łowiska , ryb i przynęt. Jesli niechcesz ujawniac swoich informacji to mozesz takze napisac na priv. Po prostu niechciał bym pierwszy raz łowiąc z plaży zostac o kiju.

Z góry dzięki :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Prawdopodobnie w lipcu będę miał okazję powędkować z plaży w okolicach Helu.

Mam pytanie do kolegów wedkujących w ten sposób - czy do wędkowania z plaży w możu Bałtyckim (na naszym wybrzeżu ) trzeba posiadać jakieś zezwolenia ?.Wiadomo - oprucz karty wędkarskiej, i na ile wędek można wędkować z plaży.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do kolegów wedkujących w ten sposób - czy do wędkowania z plaży w możu Bałtyckim (na naszym wybrzeżu ) trzeba posiadać jakieś zezwolenia ?

Tak, miesięczne zezwolenie kosztuje niecałe 20 zł. Możesz łowić na dwa kije max dwa haki na zestaw. Więcej szczegółów tu

http://haczyk.pl/forum/viewtopic.php?t=1486

(przeczytaj cały temat, to wiele ci sie wyjaśni :wink: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Czesc:-)

Jestem mieszkancem Gdyni i glownie lowie w portach czy na stoczniach.

Dla turystow jest dostepny skwerk Kosciuszki , gdzie mozna sprobowac swoich sil.

Najczesciej mozemy spodziewac sie brania babki byczej, ktora tu wystepuje w oszalamiajacych ilosciach, jest to hwast rybny przywleczony z morza kaspijskiego , ale mniejsza o to w sumie ryba nie warta wiekszej uwagi.

Mozemy spodzewac sie brania tenczaka leszczyka , ostatnio nawet wpadla w moje rece plotka:-), jak i fladerke czy tez wegorza.Glownie jednak wystepuje tu okon i sandacz.

I na tym gatunku glownie skupiam swoja uwage.Lapie je na tradycyjne zestawy nic specjhalnego , wedka dlugosc 2,40 ciezar wyrzutu od 7do 22 gram kolowrotek abu C4X, zylka 0.22 twistery ,ripery od 7cm fluo , kiedys lapalem sandalki na wahadlowki, ale ostatecznie przerzucilem sie na miekie przynety...i lowie zazwyczaj w godzinach od 20 do gora 2;00.W tych wlasnie godzinach nastepuja najlepsze miom zdaniem brania.

Sandacze polawiam rowniez metoda gruntowa , jak znudzi mi sie spiningowanie:-)

Kiedys lapalem na peczek rasowek, ale z tej przynety zrezygnowalem poniewaz wspomniany pzrezemnie byczek(babka bycza) strasznie obgryza robaki i juz po paru chwilach mamy pusty hak.

Dlatego tez, zaczalem uzywac wspomnianej wczesniej, babki jako przynety ( o ironio losu hehe) lapie na filecika i mam spokoj z obgryzaniem przynety przez byczki, no i jak cos wezmie to wiem ze ryba:-)

Moje lowisko miesci sie przy StenieLine w Gdyni Obluzu.Tam zazwyczaj mozna mnie spotkac;-)

A jezeli chodzi o plaze, to nie mialem jakis specjalnych wynikow same male fladerki i wegorzyki.Moze bedziecie mieli wiecej szczescia osdemnie:-)

Jak bedziecie mieli jakies pytania do mnie to piszcie:-)

pozdrawiam i zachecam do sprobowania swoich sil nad zatoka Gdanska:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jest postawione zdecydowanie zbyt ogólnie. Szczególnie jeśli chodzi o ładność ryb. Napewno natomiast z portów i przystani jest łatwiej o tyle, że nie ma potrzeby podawania zastawu na odpowiednią (zwykle dość dużą) odległość celem sięgnięcia odpowiednio głębokiej wody. Napisz gdzie zamierzasz wędkować a być może znajdzie się ktoś kto próbował tam swoich sił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.