Skocz do zawartości
tokarex pontony

Glinianka Pilczyce


wesoly1601

Rekomendowane odpowiedzi

Zbyt szybko woda w Odrze się nie wyklaruje, podobno ma jeszcze dolać sporo także cierpliwości.

Gdzie teraz można się śmiało wybrać na rybki? Wiem, do rybnego też można... ale nie o to chodzi ;P

Słyszał ktoś o stawie przy ul. Lotniczej? Po prawej stronie przed wiaduktem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

byłem tam jakiś czas temu z kobitą na spacerze i płoć się tarła,a obok stał okoń około 1kg. Zagadałem do miejscowego wędkarza,żeby tam rzucił. Tylko się zaśmiał,powiedział,że już wielu próbowało go tam chwycić, ale on czeka na kawior i ma gdzieś przynęty. Kiedyś zarybiali go karpiem,a teraz to nie wiem. Kiedyś też widziałem tam u gościa w siatce leszcza około 50cm. Osobiście jezdziłem na ten staw z ojcem na szczupca od strony parku,ale to było dawno. Na lodzie też tam siedzą. Trzeba jechac i zrobić wywiad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możesz powiedzieć czy warto tam się wybrać? Ten staw jest zarybiany
Tak zarybiany co roku ,nie bardzo rozumiem pytania czy warto [rozwiń].

Mały opis łowiska już nie długo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychowalem sie przy tym stawie.

Zlowilem tam swoje do tej pory rekordowe szczupaki, ktorych nigdzie nie pobilem. Rekordowe plocie i karpie, a takze liny.

Jednak nie o tym.

Wyrbac sie wszedzie jest warto - jesli zna sie lowisko. Co na jaka przynete, z ktorej strony.

Ten staw bywa niewdzieczny - jesli sie nie zna jego toporgrafii itd. Moj ojciec pracujac w firmie budowlanej byl odpowiedzialny za kopanie tego stawu ( wlascicwie dziury gilinaniej ) i pozniej zalewanie. Mam pewne informacje nt uksztaltowania dna itd.

Jesli ktos nie wie nic nt tego stawu to zanim cokolwiek zlowi i odniesie jakies sensowne wyniki mija czesto troche czasu.

Ja tylko to co zdradze, to polecam lowienie na dlugosci kanalu tego stawu - polecam google maps i obejrzenie mniej wiecej, gdzie jest jasno, a gdzie ciemno :twisted:

Jak ktos uwaza sie za mega cudaka, to polecam zaczajenie sie na +60 cm klenie plywajace tam co roku :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj ojciec pracujac w firmie budowlanej byl odpowiedzialny za kopanie tego stawu ( wlascicwie dziury gilinaniej ) i pozniej zalewanie. Mam pewne informacje nt uksztaltowania dna itd.
O ,to chętnie poznam twoja wersje ,kto kopał [firma] i w którym roku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie łowiłem na tym stawie ale czasem tam bywam z tego co wiem od miejscowych to brzeg równoległy do ul.koszykarskiej jest najgłębszy tylko trzeba uzwazac na zaczepy pozostałości szynowiska , po za tym widziałem jak zarybiali pstrągiem na jesień a później przez 2 tyg tan brzeg byl okupowany przez rzesze wędkarzy ;)) sa tam ladne karpie ; karpiarz tam lowiacy pokazywał mi swoje sukcesy (wydrukowane zdjecia,ktore pewnie zawsze nosi ze soba) karpie kolo 15-22kg

wiem ze maja duzy problem z byczkiem na tym lowisku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maniek, cos zle zrozumialem ojca
:wink: Wiem o tym ,ta glinianka ma prawie 100lat :lol: powstała w okolicy 1910 jak zresztą większość glinianek w tej okolicy ,na potrzeby cegielni ,która tam była .Dobrze znać historie własnego miasta /osiedla :wink: .

Glinianka ,to kopany dół o bardzo nie regularnym dnie ,bywają płycizny na środku jak i głęboczki przy brzegu .generalnie woda nie zadbana ,zarybienia nie trafione ,karp ,pstrąg tęczowy ,sporadycznie szczupak ,ale jak wspomniał kol. trafiają sie tu ryby "egzotyczne" typu kleń lub nawet boleń.Jest amur ale bardzo mało ,mało jest płoci i leszcza ,zdarza sie spory okoń i węgorz za to dominuje byczek czyt.sumik karłowaty.

W latach 70-80 sporadycznie łowiło sie tam karpie w rozmiarach BIG .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam sie z mankiem dominujący gatunek to sumik z którym miejscowi maja kłopoty , stawem opiekuje sie kolo z pobliskich blokowisk , w zeszłym roku na jesień widziałem zarybienie pstrągiem tęczowym a później okupowanie brzegu przez 2 tygodnie przez masę wędkarzy ;) od ul koszykarzy jest najgłębiej i na dnie jest zalane stare szynowisko służące do transportu urobku , rozmawiałem z miejscowym karpiarzem i pokazywał zdjęcia swoich karpików ładne sztuki tam wyją 16 i 23 kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tam niestety wyznawane zasady przez miejscowych, to kazdy szczupak powyzej 45 cm ma byc zabrany i basta.

Sam zlowilem w zeszlym roku 3 szczupaki : 47/52/55 pod rzad na jednej miejscowce, obok mnie lowil p. Mi***lik - prezes koła i goraco mnie zachecal, zeby zabierac szczupaki, bo mu ploc wyzeraja :twisted::twisted:

Coz, ani jednego nie zabralem, ale zabawe mialem przednia.

Co roku zarybiaja pstragiem i co roku odbywa sie tam rzez teczakow ... Ot co, wpuszczaja rybe, miejscowi lowia 4 sztuki, kazda uprzednio walac kamienem w leb nad stawem, pozniej leca do domu, chowaja rybe w zamrazarce i wracaja spowrotem - a jacy sa wsciekli, jak im ktos "lowne" miejsce ich zajmie ...

Pozoga i trwoga.

Juz nie raz zwracalem uwage i g... sobie z tego robia :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcialem zapytac o pare rzeczy ale nie chcialem zakladac nowego tematu choc nie znalazlem info ktorego szukam.

Mianowicie czy na stawach / gliniankach przy ul. Średzkiej w Leśnicy mozna normalnie lowic i jakie one sa ?

Czy Małgosiówka ? przy ul. Lotniczej jest PZW ? I ogolnie te 3 stawy / glinianki jak sie prezentuja i czy mozna tam lapac ? Slyszalem, ze jest doplata.

Intersuja mnie rowniez stawy w Leśnicy przy ul. Głównej.

Ewentualnie jeszcze cos o zbiorniku rowniez w Leśnicy miedzy ul. Kosmonautów a ul. Źródlaną (przy mostach Średzkich ) i tym po drugiej stronie rzzeki w parku Leśnickim.

I ostatnie pytanie to czy lowiac na tych wszystkich stawach / gliniankach oraz nie gliniance Pilczyce i uzupelniajac rejestr mam wpisac, ze to jest lowisko 439 - glinianki we Wrocławiu ?

Głównie chodzi mi o to na ktorych z tych zbiornikow wolno mi lapac :smile: a jak ktos dopisze cos wiecej na temat ktoregokolwiek to bedzie bardzo fajnie :smile:

Wiem, ze duzo bym chcial wiedziec :razz: ale jakakolwiek informacja bedzie mi przydatna. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, ze duzo bym chcial wiedziec
Generalnie kto pyta nie błądzi :wink: tylko pytania muszą byc precyzyjne jeśli chodzi o łowiska .
Czy Małgosiówka ? przy ul. Lotniczej jest PZW ?
Kurcze blade ,tyle lat tam się błąkam a tego nie znam ,jaka Małgosiówka :shock::lol:
Mianowicie czy na stawach / gliniankach przy ul. Średzkiej w Leśnicy mozna normalnie lowic i jakie one sa ?

Można woda PZW ,ale sprawdzę bo Jarosław mnie znowu zaskoczy. :wink:
I ogolnie te 3 stawy / glinianki jak sie prezentuja i czy mozna tam lapac ? Slyszalem, ze jest doplata.

Jesli chodzi ci o glinianki [3stawy] jest to łowisko specjalne MOSiR Fabryczna ,opłata 350 wpisowego na rok tz od kwietnia do października.Łowisko ma swój regulamin ,jest trochę ostrzejszy niż PZW ,wodę znam bardzo dobrze
Intersuja mnie rowniez stawy w Leśnicy przy ul. Głównej.

.Nie ma w Lesnicy ul Głównej ,pewnie chodzi ci o Stabłowice ,jeden jest PZW ,notabene mojego koła , :oops: woda co roku zarybiana tzw "standardem",drugi zbiornik to woda gminy i jest zakaz łowienia .
Ewentualnie jeszcze cos o zbiorniku rowniez w Leśnicy miedzy ul. Kosmonautów a ul. Źródlaną (przy mostach Średzkich ) i tym po drugiej stronie rzzeki w parku Leśnickim.

W parku w Leśnicy woda była zamknięta ,ale co dziś obowiązuje tego nie wiem ,tak samo przy starej stacji CPN.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze blade ,tyle lat tam się błąkam a tego nie znam ,jaka Małgosiówka :shock::lol:

Taka nazwa byla oznaczona wiekszosc zdjec najwiekszego z tych wspomnianch 3 stawow na Google Earth :razz: ten przy skrzyzowaniu ul. Lotnicza / Kosmonautow i Szczecinskiej. :smile:

Nie ma w Lesnicy ul Głównej ,pewnie chodzi ci o Stabłowice ,jeden jest PZW ,notabene mojego koła , :oops: woda co roku zarybiana tzw "standardem",drugi zbiornik to woda gminy i jest zakaz łowienia

Jest napisane ul. Głown nie wiem czy to dalej Leśnica ale to na polnoc od niej. Przy ulicach Głowna, Wełniana i Towarowa. Dwa stawy przedzielone Głowną ale to pewnie to co mowisz :smile:

Dzieki za pomoc. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Glinianki przy Średzkiej w Leśnicy to woda pzw - opiekuje się nią koło 122 Astra

- ale -

na google maps można zobaczyć, że niedaleko glinianek jest cmentarz, więc może ktoś mnie oświeci co się dzieje z wodami gruntowymi z tego cmentarza i jak to wpływa na glinianki. Czyżby "naturalne" łowisko "no kill"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na google maps można zobaczyć, że niedaleko glinianek jest cmentarz, więc może ktoś mnie oświeci co się dzieje z wodami gruntowymi z tego cmentarza i jak to wpływa na glinianki. Czyżby "naturalne" łowisko "no kill"...
No tak dobrze to nie jest ,jeśli chodzi o no-kill.byłem świadkiem kilku takich plotek o tzw trupim jadzie na tej wodzie ,ale wszystkie nie potwierdzone ,kilku krotne badania sanepidowskie wiem o tym z racji pracy w straży pożarnej w Leśnicy .Problem a w zasadzie to szczęście dla tej wody to podłoże gliniaste [dawne przedwojenne glinianki]które blokuje podsiąki z cmentarza.Ale woda świetność ma już za sobą ,wiele wielkich karpi i amurów zostało złowionych w okresie kiedy nie znano i nie stosowano no-kill czyli lata 80-te ,z przykrością muszę sie przyznać że moja ręka też brała udział. :oops::wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Byłem w sobotę na gliniankach w Leśnicy - woda wydaje się martwa, nic - ZERO narybku przy brzegach co nie rokuje dobrze - we wszystkich innych wrocławskich "kałużach" przynajmniej coś jest. Prawie żadnych oznak żerowania ryb. Może ktoś wie co to za plagi dotknęły tę wodę, bo miejsce piękne, zróżnicowana roślinność wodna, ładne miejscówki a i syfu nad wodą jakby mniej w porównaniu do innych "bajorek" - ale woda pusta :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Z powodu wysokiego stanu Odry zamierzam wybrać się jutro na gliniankę na Pilczycach. Byłem tam dzisiaj przejść się wokół brzegu (ale bez kija), zauważyłem, że nie będzie łatwo znaleźć miejscówkę do łowienia bacikiem - wokół brzegów sporo roślinności.

Czy ktoś z was był tam może ostatnio? Jakieś efekty? Spotkałem dziś na brzegiem tylko dwóch wędkarzy - myślałem że będzie więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.