Skocz do zawartości
tokarex pontony

Kamera Podwodna TV


koluh

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie chce kupić zestaw Kamery podwodnej .

Kolego opowiadał że był ze znajomym który taki zestaw posiada i była niezła zabawa była , pływali w różne miejsca łódką gdzie często ustawiają się wędkarze i obserwowali czy są ryby i na jakiej głębokości . Mówił też że jest to niezastąpiony sprzęt przy łapaniu pod lodem .Jeśli ma ktoś jakieś doświadczenie w użytkowaniu takiego sprzętu proszę o rady na co zwracać uwagę .

Z tego co wyczytałem po Internecie to podobno ważne jest aby ekran był LCD w kolorze a Kamera miała porządne oświetlenie najlepiej LED .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
Z tego co wyczytałem po Internecie to podobno ważne jest aby ekran był LCD w kolorze a Kamera miała porządne oświetlenie najlepiej LED .
Jeśli będziesz używał na wodach typy morze śródziemnomorskie to warto kolorowy wyświetlacz ,na naszych wodach i tak będziesz widział kolor szary wiec to tylko kit sprzedawców .Co do oświetlenia to powinno być dobre i skuteczne ,czy LED samo oświetlenie led jest nie wystarczające.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W summie to racje za dużo kolorów to w naszych polskich wodach to nie ma , ale myślę że i tak ciekawiej będzie w kolorze , bo nad może śródziemnomorskie puki co się nie wybieram , co to Lamp Led to widziałem że jest ich z 15 wokoło obiektywu jak w latarkach podwodnych. I z tego co wiem w nurkowaniu używa się głownie lamp Led .

Pozdrawia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co to Lamp Led to widziałem że jest ich z 15 wokoło obiektywu jak w latarkach podwodnych
Nie w tym rzecz ,do kamery oprócz oswietlenia LED potrzeba jeszcze

- Podświetlenie podczerwone IR (Infrared) znakomicie sprawdzające się w wodach o niskiej przezroczystości i w nocy.

- Podświetlenie Spectral Response (SR) złożone z diod czerwonych i jasnozielonych które maksymalizują ilość naturalnego światła, które wykorzystuje kamera, zwiększając w ten sposób widoczność w nocy / przy słabej przezroczystości wody i minimalizując niepożądane odbicia

I z tego co wiem w nurkowaniu używa się głownie lamp Led .
To są dwie różne sprawy nie mające zbytnio z sobą wspólnego ,no oprócz oświetlenia rzecz jasna.

PS nie licz na to że jak zostaniesz posiadaczem kamery będziesz miał wyniki dużo lepsze to jest złudne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym światłem to pewnie racja ale jak sądzę , sprzęt z różnymi lampami to już inny przedział cenowy ja szukam czegoś w przedziale 1500zł -2000 zł.

Bardzie chce tego używać rekreacyjnie w łódeczce zajmuje jakieś fajne miejsce i na spokojnie sobie oglądam co się pod wodą dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Znalazłem zestaw do obserwacji dna jeziora

Moje pytanie dotyczy czy można samemu złożyć taki zestaw?

Kamera

http://allegro.pl/kamera-kolorowa-podwodna-kominowa-inspekcyjna-i1245540907.html

Tv LCD

http://allegro.pl/telewizor-monitor-lcd-5-do-monitoringu-i1259534637.html

Jeżeli to połączę będzie ten sam efekt ??

Może ktoś się orientuje czy są inną kamery podwodne z długim kablem ??

parametry które mnie interesują to :

-szczelność około 10m (zanurzenie )

-dodatkowym oświetleniem IP (widoczność w nocy )

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

tania kamera podwodna

Niedawno utopila mi sie wedka na 4,5m w jeziorze ,byl silny wiatr a lowilem z lodki tak,ze miejsce zatoniecia zapamietalem w kwadracie na oko 30x30m.

3 dni jezdzilem z kotwiczkami i ciezarkiem ,wyciagajac klusownicze zestawy,sprzet agd ,kotwice do lodzi i mase smieci.Postanowilem sprobowac z kamera .Kupilem na allegro

KAMERĘ COFANIA - wodoszczelna noktowizja LED FV:

http://allegro.onet.pl/kamera-cofania-wodoszczelna-noktowizja-led-fv-i1270366332.html

Mialem laptopa :

NETBOOK ASUS eee PC

dokupilem do niego

Karta DVR USB 4 kanały (SOFT W ZESTAWIE)

Kamere umiescilem w rurce od odkurzacza silikonem doszczelnilem(na obiektyw zalozylem dodatkowe szkielko to blad,znieksztalca reflesamimi swiatlo obraz!)

Zasilanie kamery z akumulatora (od silnika lodki),dociazylem olowiem i kable przedluzylem do 6 m.

Obraz w brudnej wodzie nie jest zachwycajacy (oswietlenia dodatkowego nie potrzeba,kamera ma podczerwien) widocznosc na ok 50-80cm

Calosc kosztowala mnie ok. 140zl ,mam nadzieje sie pobawic tym wynalazkiem pod lodem.

ps wedki nie znalazlem (2 dni przy sloncu i sporym dryfie oczy bolaly) wylowilem ja po kilku dniach grabieniem dna ,,nowym wynalazkiem,pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cezol77, pomysł na pewno ciekawy i do wykonania w domu ,tyle że ta kamera nie ma nic wspólnego z noktowizyjnością ,to zwykła ściema :wink: diody Led nie dają takiej funkcji kamerze ,ba nie ma też podczerwieni .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Przymierzam się do prób z kamerą cofania i monitorem LCD np. 7" Czy ktoś próbował rejestracji obrazu w jakiś inny sposób niż za pomocą laptopa?

Są rejestratory na karty SD, ale kosztują około 400 zł. Ja poszukuję jakiegoś prostego i taniego rozwiązania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.