Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Wędzisko do połowu sandaczy na martwą rybkę.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Poszukuję wędziska do połowu z brzegu na martwą rybkę - konkretnie do połowu sandaczy. Jako że praktykuję tą metodę od niedawna to też chciałbym zasięgnąć porady od kogoś bardziej doświadczonego.

Czy wędzisko o c.w. 80-120g i długości 3,6-3,9m będzie dobrym rozwiązaniem? Kwota jaką mam do dyspozycji to ok.150zł. Czy mógłby ktoś polecić coś sprawdzonego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
Gość naleśnik27

obejrzyj sobie KONGER ARCUS FLOAT 3.60 lub 3.90 do 60 gram wyrzutu fajna wedka z zapasem mocy może służyć jako mocna spławikówka :)!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy wędziska teleskopowe takie jak Jaxon Crystalis Tele Carp 3,6m c.w. 60-120g lub Jaxon Favourite Tele Carp o podobnym ciężarze wyrzutu i długości 3,6m zdały by egzamin przy tej metodzie połowu?

Często również wybieram się na zasiadki karpiowe więc i mógłbym je wówczas wykorzystać? Czy wędziska które podałem raczej się do łowienia na fileta nie nadają? :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No no ten 3-częściowy kijek kongera wizualnie całkiem nieźle się prezentuje :mrgreen: ahh ta korkowa rękojeść-to lubię.

naleśnik27 powiedz mi tylko czy posiadasz takie wędzisko i nim łowisz czy może poprostu polecasz mi ze względu przeznaczenia tego kija (połów na martwą rybkę).

Wiesz chciałbym zakupić coś sprawdzonego żeby nie wtopić kasy i nie żałować.

I czy ten c.w. do 60g to oby nie zamało ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tshabalala,

Przyjrzyj się teleskopowi Shimano Hyperloop AX TE- wielkość 8000. :wink: Sprawdzony kij. Bardzo dobry na rybkę a znajomy używa z powodzeniem na karpia i amura. Ciężarkiem 80 gr rzuca ponad 80 metrów. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość naleśnik27

polecam ze wzgledów twojego łowienia miałem w rekach tą wedke bo kolega posiada i łowi nia na żywca . . . 60 gram to mało????:) moim zdaniem wystarczająco . . . ja posiadam cos takiego jak Kushiro rekord plus carp też jest do 60 g i powiem ci też bym mógł ją polecic tylko ma ona nieco krótszy skład i ma dł.3.30 m ale jest fajna w użytku ... cieżarkami 50 g dobrze sie macha .... szału nie było z okazami ale z 4.5 kilogramowym karpiem poradziła sobie doskonale :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. . . 60 gram to mało????:) moim zdaniem wystarczająco . . .

Być może masz rację, poprostu wydaje mi się że wędzisko może zbyt mocno się uginać podczas wyrzutu i tym samym utrudniać dalsze rzuty. Skoro mówisz jednak że to w zupełności wystarczy to uwierze ci na słowo - wkońcu szukam porady bo sam do końca nie jestem przekonany co wybrać.

Przyjrzyj się teleskopowi Shimano Hyperloop AX TE- wielkość 8000

Jak dla mnie troche zbyt potężny ten teleskop, 450gram :mrgreen: nie mówię że jest zły ale osobiście wolę coś lżejszego trzymać w ręku.

Więc obstawał bym raczej za twoją propozycją naleśnik27. Rozejrzę się za tym kijkiem, przed zakupem trzeba sprawdzić jak leży w dłoni i jak się prezentuje w rzeczywistości.

Dzięki za rady, już wybrałem, pomogliście mi. Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tshabalala, Jeśli chodzi o c.w. wędziska to wszystko zależy od przynęt na jakie najczęściej łowisz. Jeśli nie ograniczasz się jedynie do małych rybek i stosujesz także większe trupki to myślę, że warto zastanowić się nad lekką karpiówką. Takie kije mają duży zapas mocy i spory potencjał rzutowy. Jakiś czas temu też szukałem wędziska właśnie do żywca/ trupka. Trochę pojeździłem po sklepach i ostatecznie najbardziej podpasował mi Chub Snooper 2.75lb. Jak na karpiówkę jest to całkiem finezyjna wędka. Poszukaj sobie czegoś właśnie w tym typie, czyli lekkiej karpiówki. Jeśli chodzi o mnie to ostatecznie do zakupu nie doszło, wyskoczyły nieplanowane wydatki, natomiast Snooper to mój faworyt jeśli chodzi o podobny zakup w przyszłości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miras niestety to nie mój przedział cenowy.

Jesli chodziło ci dokładnie o ten model Chub Snooper 12ft / 2,75lb http://www.allegro.pl/item1094471754_chub_snooper_12ft_2_75lb.html

to kosztuje on 300zł, wiec 2 x tyle co mogę przeznaczyć na wędkę.

A jeśli chciałbym dopasować jakiś niedrogi i dobry kołowrotek do KONGER ARCUS FLOAT 3.60 co byście polecili? Sądzę że okuma ma najlepsze kołowrotki, i gwarancja na 5 lat, sam mam obecnie kołowrotek okumy od 3-4 lat już i śmiga bez problemu-choć był niedrogi to i tak charakteryzuje go naprawdę solidne wykonanie i duża niezawodność - ciągle jak nowy :grin: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A OKUMA Sting Ray to kołowrotek z wolnym biegiem ?? Bo taki mam przy swoim teleskopie :mrgreen: Chce podobny do tego co mam bez żadnych bajerów zwykły kołowrotek z blokadą wstecznych obrotów (hamulcem), najlepiej coś do max. 100zł, może być tańszy-nie będę narzekał :razz: , a jak lekko powyżej stówki to też dołoże jak to coś bedzie konkretnego i wartego waszym zdaniem zakupu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten temat dotyczy wędek :evil:
dokładnie.

tomek1 is not amused.

1.wet.cat.is.not.amused.jpg

A czy wędziska teleskopowe takie jak Jaxon Crystalis Tele Carp 3,6m c.w. 60-120g lub Jaxon Favourite Tele Carp o podobnym ciężarze wyrzutu i długości 3,6m zdały by egzamin przy tej metodzie połowu?

Często również wybieram się na zasiadki karpiowe więc i mógłbym je wówczas wykorzystać? Czy wędziska które podałem raczej się do łowienia na fileta nie nadają? :?:

jeżeli tak ci strasznie na teleskopie zależy to przejrzyj serię daiwy apollo tele 90 i 150 http://www.fishing-mart.com.pl/sklep/pl/wedki-gruntowe-daiwa-g3-a10-p745.html bardzo sztywne kijki, więc na sandacza będą w sam raz.
Wiesz chciałbym zakupić coś sprawdzonego żeby nie wtopić kasy i nie żałować.I czy ten c.w. do 60g to oby nie zamało ?
zdecydowanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, pomyślałem o tym aby nie zaśmiecać forum i nie tworzyć kolejnych tematów, stąd mój pomysł aby i tutaj zapytać o kołowrotek.

Na teleskopie mi tak bardzo nie zależy, początkowo rozważałem zakup wędzisk które mógłbym używać do kilku metod połowu, jednak nie będę oszczędzał i do metody na martwą rybkę zakupie 3-częściowe wędzisko konkretnie do tego przeznaczone.

damian21 co miało znaczyć to "zdecydowanie" odnośnie cięzaru wyrzutu? Twoim zdaniem 60g to o wiele za mało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość naleśnik27

panowie to ma być wedka na sandacza ... nie na suma... 60 g to tak jak wedka karpiowa o 2 lbs-ach na które łowi sie konkretne karpie !!! trocie iłososie jedne z najsilniejszych naszych ryb łowi sie wedkami do 50-60 g a wytu mówicie że 60 g wedka nie nadaje sie na sandacza ????? jak łowimy je delikatnymi wklejkami????halo???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość naleśnik27

z tego co wiem i sam stosuje to na sandacza najlepszy "najdelikatniejszy" bo to stary wąchacz troche oporu i pluje .... 10-20 gram ołów i ukleja lub mała płoć +- 15 gram a zaciecie na tej wedce pewne !!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Podepnę się do tematu bo również zaststanawiam się nad wędką do łowienia sandacza na trupka. Wypatrzyłem sobie taką wędkę:

Browning Syntec Force Commercial Carp:

http://www.zebco.pl/strona/p/product/id/191.html

Chciałbym łowić sandacze na trupka do 10cm w wodzie stojącej, okazjonalnie trafia się na moim zbiorniku również węgorz. Nie wiem tylko czy czy cw. tej wędki 1,5lb 50gr?, nie jest za niskie. Większość wędkarzy używa do łowienia sandacza karpiówek 2,75-3lb i ciężarków 40gr, ale czytałem również w tym poście, że sandacz to delikacik bardzo wrażliwy na jakikolwiek opór przy braniu i lepiej łapać go "lekko" ciężarkami 20gr. Z doświadczenia i obserwacji wędkarzy nad wodą wiem, że często koledzy łowią zbyt "ciężko" (sprzęt,żyłka,przypon,haczyk) tak jest w przypadku no.dorsza, szczupaka(spinning), ale i również leszcza,płoci z gruntu. Dopiero rozpoczynam swoją przygodę z sandaczem i chciałbym się dowiedzieć jak to naprawdę jest z tym sprzętem na sandacza, naprawdę musi być tak "ciężko"?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mówiłem że mnie kręci korkowa rękojeść :mrgreen: I myślę że troszkę większy cw. czyli 80g a nie 60g raczej nie zaszkodzi w niczym a wolę wziąć coś ciut mocniejszego. Wprawdzie na duże trupki nie łowiłem do tej pory i tylko takie sztuki do 2,5kg łowiłem więc i mały zapas przy wyrzucie będzie w razie czego jakbym chciał zaczepić większą przynętę na grubszą rybę :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Byłem dziś w sklepie dowiedzieć się o kijek kongera który sam sobie zaproponowałem czyli Konger Medalist Float:mrgreen: Babka mi powiedziała że na sandacza to to sie nie nadaje, że wszystkie propozycje typu Float to są kije na leszcza do połowu na koszyczek zanętowy-więc wychodzi na to że to samo powiedziałaby o propozycji Konger Arcus Float. Powiedziała też że z tego co wie to sandacza tnie się "krótko" i poleciła raczej jakieś wędzisko o dł. max 2,7m. 2-częściowe. Jej zdaniem 3,6m to przesada i c.w. też proponuje jakiś mniejszy bo 80g to za dużo ale już nie powiedziała ile dokładnie. Co o tym sądzicie?

Czy rzeczywiście kijek na sandacza do połowu na martwą rybkę dł. 3,6m 3-częściowe, i c.w. do 80g typu Float będzie naprawdę kiepskim rozwiązaniem :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość naleśnik27

ja leszcze też tne krótko chyba zaczne je łowic spiningiem >>>>>.....................??????????????????????????? :mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.