Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Czy ktoś wie co to za roślina?


Miras

Rekomendowane odpowiedzi

Roślina występuje w 200 ha jeziorze morenowym, w płytkich zatokach o głębokości 1,5 do 2 m. Jest zakotwiczona w podłożu, rośnie na wysokość prawie 1m. Na dnie tworzy zwarty dywan. Tutaj fotki:

eac477a55b7487b7m.jpg47f946ca994ae2ccm.jpg8ff1752e65783a13m.jpg

P.S.

Oczywiście daję "pomógł" za rzeczowe odpowiedzi. :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

BIDA, Niestety nie masz racji. Moczarka wygląda w ten sposób:

Moczarka kanadyjska

Moczarka argentyńska

Sądzę że roślina o którą pytam to jakiś rodzaj mszaków lub wątrobowców, ale pewności nie mam. Zdjęcia nie w pełni oddają rozmiar rośliny, ale spójrzcie na tło - jest to szmatka z froty, może faktura materiału będzie jakimś odniesieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

mariusz199044, Dzięki za pomoc." Pomógł" już poleciało. Masz jakieś wędkarskie doświadczenia z tą rośliną? Łowiłem w lipcu w miejscu które opisałem w poprzednim poście:

200 ha jeziorze morenowym, w płytkich zatokach o głębokości 1,5 do 2 m.

Wynik to właściwie same płocie i wzdręgi, sporadycznie małe leszczyki. Jak myślisz czy w takich zatokach możliwe jest łowienie sporych leszczy i linów, czy lepiej zanęcić obrzeża zatoki w pobliżu spadku dna?

P.S.

Oczywiście mam na myśli nęcenie grubą zanętą a nie sklepowymi "trocinami"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Witam, nie chciałem zakładać nowego temu ale mam pytanie co to za zielona maź? Poniżej znajdują się linki do czegoś co panuje i denerwuje mnie na dwóch jeziorach ;/

http://ekogroup.info/wp-content/uploads/2010/07/sinice_jezioro_kapielisko_lato_zatrucia.jpg

http://www.nto.pl/apps/pbcs.dll/misc?url=/templates/zoom.pbs&Site=NO&Date=20090515&Category=POWIAT01&ArtNo=539399422&Ref=V4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maniek, to jest jakaś masakra jak wieje delikatny wiaterek w moją stronę to w ciągu dwóch godzin mam 3-centymetrową papkę na odległość ok. 10m. Odechciewa się wędkować jak się coś takiego widzi, no i przez ten syf przy zwijaniu zestawów ja i cały sprzęt jest zielony :???:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

anonim1133, za to ja jak mam możliwość to kieruje się na przeciwległy brzeg. Ale niestety tego będzie coraz więcej bo zakaz wpuszczania zanieczyszczeń do wody jest nie przestrzegany i co gorsza nie jest egzekwowany przez odpowiednie organy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje sobie sprawę. Ale są ludzie którym to nie przeszkadza w ogóle, bo widziałem 2 dziewczyny kąpiące się w takim gnoju ;D Ja w spodniobutach się wahałem, czy aby wejść ;P Jednak zostałem przy tym brzegu, bo tam znałem dno :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Ta roślina na zdjęciu to gatunek mchu,wykorzystywany jest przez akwarystów przy hodowli krewetek później poszukam nazwy gatunkowej bo pamiętam tylko handlową która nic nie wniesie,można natrafić na nią w niektórych strumieniach pędy mają do 1,5m długości,część zanurzona w podłożu ma kolor czarny,liście od dołu pędu mniejsze zwiększają się w stronę świeżych przyrostów,pęd dosyć mocny giętki,listki delikatne.W pobliżu Szczecina naturalne siedliska znalazłem na strumieniu wypływającym z J.Krzemień w okolicy Dobrzan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.