Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Sumy 2010


Gość grzechuce

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 84
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

W tym roku już ok 10 zasiadek na warcie z mizernymi efektami.Przynęta najczęściej wątróbka drobiowa i wieprzowa i na nią wieszają się kijanki po 20cm.Trupek-nic a rosówki to jeszcze gorzej niż na wontro.Żywiec na metrowym gruncie nic też nie skusił.Największy sumek to ok 45cm.Tragedia.Brania najczęściej do 22-giej a pózniej ustają.Brania w warkoczu przed zmrokiem a po zmroku między główkami.Miejsce dobre bo oprócz betonu mamy też faszynę.Skoro tyle tych małych to gdzieś muszą być te duże tylko gdzie i jak?Może ktoś podsunie jakieś wskazówki na pw.Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chomik, mamy to samo też na wątróbke wieszają się same maluchy na spina to samo. Jedno branie pożądne pękła o,40 przypon u ojca nawet nie zdążył poczuć go na kiju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Zainspirowany linkiem wstawionym przez Artecha (łowienie sumów na spinning)

http://haczyk.pl/forum/viewtopic.php?p=171841#171841

postanowiłem dzisiaj zostawić gruntówki w domu :wink:

Dokupiłem kilka większych gum i główek i wyskoczyłem o zmroku. Wahałem się czy łowić na któryś z "normalnych" spinerów czy na dorszówkę XT-Pro. Ostatecznie postawiłem na długość rzutu i wygodę, czyli na hyperloopa 2,4 m 10-30 gr.

Początek z gumami bez efektu, ale po zmianie na woblera (a'la Big S) konkretne uderzenie i odjazd. Po bardzo fajnym holu na delikatnym kiju- wreszcie jest na brzegu pierwszy w tym roku uczciwszy sumik :wink:

fb6f1ed23eb78ae8m.jpg

(zdjęcie dosyć słabe bo z samowyzwalacza :oops: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny cielak i pewnie duża frajda z holu na lekkim zestawie :wink:

To prawda- frajda niezła :cool:

Docelowo trzeba pomyśleć o kiju spinningowym typowo pod suma, bo jak się trafi konkretny, to będzie ciężko. :lol: Z kolei dorszowy jest za sztywny żeby daleko rzucić z brzegu dość lekkim woblerem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek, co do kijków sumowych, to kiedyś szukałem trociówki i natknąłem się na coś takiego: Daiwa POWERMESH 2,7m 50-100g http://allegro.pl/item1172515338_wedka_trociowa_daiwa_powermesh_2_7m_50_100g_troc.html

Tyle że w długości 3 m. Stwierdziłem wtedy, że na troćkę trochę za mocny ale pod sumka byłby idealny i do rzutu lekkimi woblerami też wydawał się dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Wynik wczorajszej wyprawy z pepe17 :D Szczeciński sumicz

kilka zdjęć :

032b5f6e3dc8118amed.jpg

1a5cc31ae9dd3b52med.jpg

4b6b2c86a945ce56med.jpg

1786fdfb93c06b12med.jpg

0c5ec5cdedaadf24med.jpg

Jest to mój pierwszy sum złapany na spinning wiec radości nie ma końca :D

oberwało się nawet woblerowi:

31841468cad7cda9med.jpg

Chciałem podziękować koledze pepe17 za pełen profesjonalizm w operowaniu łodzią i za trafne napłyniecie na swoja tajna miejscówkę :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.