Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

jez. Głębokie, i jez. Maśluchowskie


tomek_mar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zastanawiam się nad kupnem zezwolenia na któreś z tych jezior? Z ryb interesuje mnie głównie karp i amur. Jak ktoś wie jak pod tym względem wygląda sytuacja na jeziorach proszę o informacje. Od siebie wiem tyle że są dostępne brzegi, i twarde dno co jak dla mnie już jest sporym plusem, tylko nie wiem jak z rybami :neutral: POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Z tego co wiem to akurat na te jeziora nie trzeba mieć zezwolenia ale mogę się mylić.

co do ryb tam żyjących to niestety nie pomogę bo nie łowię tam - ale niedaleko jest Rogóźno - fajne miejsce karpiowe - 50zł za sezon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niedaleko jest Rogóźno - fajne miejsce karpiowe - 50zł za sezon

Aha. Dzięki wielkie. A jak tam dojazd jest pod stanowisko? czy np. z parkingu trzeba nieść graty? dużo jest wędkarzy czy da się znaleźć w miarę spokojne miejsce? Chyba tam wędkujesz dlatego pytam. Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miejscówek z brzegu jest mało a można powiedzieć że z 3-4 reszta to mola

najczęściej łowi się tam z łódki choć jak się wie gdzie i zajmie wcześnie miejscówkę to i z brzegu połowisz

raczej preferowane łodzie -

jest możliwość wypożyczenia - nie pamiętam ile

Od parkingu do mola masz dosłownie kilka kroków a z tamtąd śmiało na łódeczkę i heja ;)

A zapytam dlaczego wybrałeś akurat te dwa jeziorka :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zapytam dlaczego wybrałeś akurat te dwa jeziorka :?:

Ponieważ są w miarę blisko mnie, i właśnie mają dostęp do łowienia z brzegu, byłem na innych min. Czarne Uścimowskie, Gumienek, Białe Uścimowskie, wszędzie wkoło porośnięte że nawet niema dojścia tylko łódka. A i na rybę podobno nie ma co liczyć, jako że większość jest w rękach prywatnych, sieciowa gospodarka rybacka robi swoje :cry: POZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

na Głębokim jest bobry brzeg maly ale zawsze znajdziesz w nim miejsce bo przewaznie to tu lowia z mola albo lodki. na wakacjach wyciagneli z niego amura 16kg i kilka karpi tak po 10 wiecej nie pamietam :(

jest tez duzo ladnych szczupakow, wyciagano juz z niego sumy po 30 kg

sa tez plotki tolpygi,liny,leszcze,koluchy (sumk kawlowaty),okon,karas itp...

polecam to lowisko.

Co do oplat to jakis dziadek pobiera kilka zlotych (niewiem kto bo miejscowi nie musza placic)

ja tam lapie na grunt albo na splawik

polecam to lowisko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
Co do oplat to jakis dziadek pobiera kilka zlotych (niewiem kto bo miejscowi nie musza placic)

Kolego lin rzepa, a jakieś konkrety znasz co do opłat :?: Ile ten "dziadek" pobiera i gdzie :?:

Kurcze nie mam nigdzie w wykazach wód PZW tego jeziorka, ani w okręgu lubelskim ani bialskopodlaskim, czyli co to komercyjne łowisko :?: macie jakieś informacje gdzie dokładnie te zezwolenie kupić :?: wiele dobrego słyszałem o tej wodzie, a już drugi czy trzeci sezon nie moge nigdzie dostać zezwolenia :???:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

co do jeziora głębokiego w miejscowości głębokie przed Uścimowem jest to jezioro prywatne należące w tej chwili do dwóch właścicieli.Krążą słuchy że mieszkańcy wsi pobieraja opłaty za łowienie choć nie mają do tego prawa.jezioro ogólnie jest zamknięte dla wędkarzy poza wąską grupą i i mieszkańcami wsi.w 2013 będą częstsze kontrole.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.