Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

jak sie pozbyć sczupaka ze stawu?


kocich

Rekomendowane odpowiedzi

witam.Posiadam mały staw 20mx10m,srednia głębokość 1,80.Jeszcze w tamtym roku miałem w nim mnóstwo karasi które razem z mamą uwielbialiśmy łowić.Nieświadomy tego jakim apetytem dysponuje szczupak wpuściłem go do mojego zbiornika w ilości 10 sztuk.Obecnie po karasiach nie ma ani śladu a szczupaki mają po około 40 cm bo jednego kiedyś widziałem.Zarybiłem w tym roku stawik znowu karasiem ale obawiam się ze szczupły znowu go wytnie.W związku z tym mam pytanie jak pozbyć się szczupaka ze stawu?Na wędke nie dam rady bo nie mam zielonego pojęcia o łowieniu drapieżników.Dodam że nie mam możliwości spuszczenia wody ze zbiornika.Prosze was drodzy koledzy o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

daj namiary na stawik, jak komus ze spiningowcow bedzie sie nudzilo to sie troche pobawi i bedzie po klopocie :mrgreen:

druga opcja to wpuscic szczupaka z metra i bedziesz mial wtedy tylko jednego :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie ma tu złotego środku albo musisz go złapać albo ktoś musi Ci w tym pomóc, możesz próbować z tą siatą, ale w tej dziedzinie ja doświadczenia nie mam, może jakiś kłusol by mu się odezwał, co? :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najszybciej i najtaniej to chyba będzie prądem(jak nic innego tam niema), ale ja się na tym nie znam - ktoś to na pewno rozwinie.

choć na prawdę oczko masz niewielkie także od biedy żywcówką szybko wyłapiesz te szczupaczki.. nawet możesz sobie kilka najprostszych zestawów ustawić,bez wędki, zostawiasz na dzień i noc - niech się same złowią.

o ile się oczywiście nie wytarły(wtedy zajmie więcej czasu)... ale w taki sposób bardzo szybko wyczyścisz to oczko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie spróbuj zywcówką a ponieważ piszesz ze masz karasia to moze podaj mu coś dla odmiany np ploteczke,jak nie bedzie brań zamontuj karasia.Jak juz bedziesz miał branie to nie tnij odrazu tylko zaczekaj.Niektórzy sala papierosa i dopiero tną ja nie pale to czekam w zaleznośći od wielkosci zywca od 30sek do minuty. i dopiero tnę.Robi się tak dlatego bo szczupak atakuje od tyłu i po ataku obraca sobie w pysku zdobycz ogonem wystajacym z pyska zeby mógł połknąć.Zestaw na zywca jest na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkich karasi na pewno nie wycięły, raczej szczupak ma je tak przepłoszone że nie myślą o żerowaniu.

Jak chcesz się pobawić to na żywca, jak chcesz żeby się samo łowiło to rzuć kilka pup.

Stawek jest dosyć duży i mógłbyś zostawić 4-5 szt. Wpuść tylko trochę uklei i słonecznicy i jak chcesz to płotki, a karasie będą sobie spokojnie żyły. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Holik

Jestem tego samego zdania co greenlife, .Szczupak będzie miał w czym wybierać więc raz trafi w ukleje ,raz w płoć ,a raz w karasia. I dla Ciebie dobrze bo będziesz miał różnorodne zdobycze i dla niego bo będzie żył :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.