Skocz do zawartości
tokarex pontony

Kołowrotek za 85 zł?


angelot

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, na tym forum jestem nowy bo po raz drugi zaraziłem się wędkarstwem, prawie 10 lat nie łowiłem i nie znam marek ani cen w miarę dobrych produktów, proszę o podpowiedź, w sumie mam 150 zł na wędzisko, które będzie wykorzystywane uniwersalnie i kołowrotek. Będę dźwięczny za wszystkie posty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Ja bym tak w ciemno ci nie polecil nic. Musisz sie przejsc do sklepu wziasc do reki i zakrecic korbką. Nie patrz tylko na ilość łożysk może mieć 3 i być nieraz lepszy od tego co ma 9. W tym przedziale cenowym ciężko jest wybrać coś "niezawodnego"

No a niezawodność dzisiejszego sprzętu opiera sie tylko na jednym : :)

:arrow: Czy chińczyk który składał ten sprzęt pracuje tydzień czy rok :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Polecam ci Shimano Alivio np.

http://www.allegro.pl/item111229862_kolowrotek_shimano_alivio_4000_ra_nowy.html

Cena się mieści w twoim zakresie.

Są różne wielkości i wersje hamulca (tył, przód). Ma chyba tylko 3 łożyska ale jak porównałem go z kilkoma kołowrotkami po 8 łożysk to ten się sam kręcił dosłownie. To co mówi Dudi-ilość łożyska to nie wszystko! Chyba nie muszę dodawać który kołowrotek wybrałem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

pytam was : czemu wszycy wybieraja kołowrotki i wedki firmy SHIMANO ? przeeciez ta firma zajmuje sie produkcja czesci do rowerów.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

a firma shimano niby co robi oprocz wedek i kolowrotkow ?? hmm?? pomysl a potem przepisuj moje cytaty :D ! ! !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytam was : czemu wszycy wybieraja kołowrotki i wedki firmy SHIMANO ? przeeciez ta firma zajmuje sie produkcja czesci do rowerów.......

Taha zaczynam się zastanawiać z jakiej ty chłopie planety się urwałeś, poczytaj trochę, zainteresuj się tematem a potem się wypowiadaj. Owszem jedną z dziedzin w której działa Shimano są "części rowerowe" i to wysokiej klasy (nie mówię o tych montowanych w rowerach z hipermarketów) ale to tylko jedna z dziedzin uwierz że nie jedyna w której Shimano jest dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnosnie kolowrotkow shimano - mozna je w duzym uproszczeniu podzielic na 2 typy:

a) a sprzet tani ktory jaokosciowo nie odstaje od innej tandety na rynku

B) sprzet drogi ktory naprawde jest naprawde dobry - w znakomitej wiekszosci produkowany w Japoni

Swoja droga to co ostanio robi shimano zaczyna mnie denerwowac wypuszcza po 2 rodzaje mlynkow o tej samej nazwie, jedne produkowane w japoni a inne w malezi czy jakims innym bangladeszu.

Twinpower XT a Twinpower FB to zupelnie rozny sprzet mimo tej samej nazwy. Xt to cienki mlynek notowany nizej niz stradic a FB to jeden z lepszych kolowrotkow na rynku.

Zreszta sama cena mowi wiele o ile Xt kosztuje +- 450zl to najmniejszy FB +- 900zl (np model 5000 1300zl) To troche niesmaczne ze tak renomowany producent usiluje wepchnac nieswiadomemu klientowi slaby wyrob zerujac na sprawdzonej marce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To troche niesmaczne ze tak renomowany producent usiluje wepchnac nieswiadomemu klientowi slaby wyrob zerujac na sprawdzonej marce.

Zgadzam się w 100%. Sam się o tym przekonałem :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

ja wiem ze shimano robi bardzo dobry sprzet do rowerów, ale sie dziwie troche ze zaczeli robic przet wedkarski, dziwne przezucenie firmy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczęli? Robili osprzęt rowerowy i wędkarski kiedy Ciebie jeszcze nie było w planach.

O sprzęcie do golfa i snowboardowym się nie wypowiadam, bo się nie znam.

killah: Działają prawami rynku. Na samych wysokich modelach nie utrzymaliby się. To jak w motoryzacji: Ci którzy kupują Fiaty Stilo, finansują rozwój Ferrari :D

A ja nie rozgrzeszałbym tak bardzo kupujących. Wszechobecna bylejakość, nie szukają, nie czytają. Idą do sklepu kupić COŚ. Oczekują od kołowrotke za 100 zł tego samego co od topowego modelu. Tania i dobra to jest kaszanka i gdyby ludzie mieli tą świadomość to producenci nie szukaliby budżetowych rozwiązań czysto marketingowych.

Te ostatnie zdania to ogólnie o polskim rynku, nie tylko wędkarskim, nic personalnego, żeby nikt nie poczuł sie urażony. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wiem ze shimano robi bardzo dobry sprzet do rowerów, ale sie dziwie troche ze zaczeli robic przet wedkarski, dziwne przezucenie firmy

Tacha nie dobijaj mnie,proszę :mrgreen: Jeżeli chcesz zabierać głos na jakiś temat to najpierw poczytaj trochę, zadaj sobię trochę trudu i poszperaj po necie poczytaj o historii firmy i dopiero zabieraj głos, ponieważ jak narazie to trochę się ośmieszasz.

A tak poza tym to wróćmy do tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Wiam!

Nie mam zbyt duzego doswiadczenia w testowaniu kołowrotków, ale osobiscie korzystam z

młynka JAXON TRONX FD 200

Naprawde sprawdza mi się bardzo dobrze. Nie poweim ze łowie na niego jakieś okazy ale jest naprawde wielofunkcyjny :-) Łowie nim na spinning i gruncik ryby do max 3kg (to jest mój rekord życiowy :mrgreen: ) już od ładnych kilku miesięcy i naprawde nie ma na nim zadnych śladów zużycia. Teraz ostrze sobie ząbki na jego mniejszą wersję bede miał czym połowić na leki spławiczek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bartosz

Mój kumpel, z którym zawsze jeżdżę na ryby ma model 30 FD i po 3 dniach padła mu sprężyna kabłąka. Po prostu przestał się blokować i przy zacięciu się otwierał. Zareklamował go i teraz wszystko jest ok, ale żeby coś takiego w kołowrotku jako NOWOŚĆ 2006? :???:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bartosz

Mercedesy to może niezbyt dobre porównanie do Jaxona, ale jasne, zdarza się, że się psują. Miałem na myśli to, że w wędkarstwie często jest tak, że pierwsze modele są zazwyczaj dobre, bezawaryjne i to się tyczy i kołowrotków i wędzisk. Mają wyrobić produktowi dobrą opinię na początku, zrobić dobre pierwsze wrażenie, później zazwyczaj modele nie są już tak udane, wchodzi masówka. Jako przykład podaję tańsze kołowrotki Shimano. Nawet te made in Tajwan. Dlatego tak napisałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.