Skocz do zawartości
tokarex pontony

Wybór feedera 200+/-


Surfi

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym kupić feedera w granicach 200-280zł

Ciężar wyrzutowy w granicach 80-110

Długość 360-390

Waga feedera nie ma dla mnie większego znaczenia

Szukam delikatnej i elastycznej wędeczki

Myślałem nad Shimano Hyperloop feeder 360/100

Mój poprzedni feeder to Konger Arcus 360/120, teraz szukam czegoś delikatniejszego i porządniejszego.

Prosze o zaproponowanie mi dobrego feedera lub potwierdzenie, że shimano Hyperloop to dobre wędzisko i pozwolimi długo się nim cieszyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Nie wiem nic na temat tego Hyperloopa ale z czystym sumieniem mogę polecić kije Mikado.

Używam Mikado Golden Bay do 140g na Odrę i czasam do karpiowania - jest sztywny i daje radę 10kg karpiom. Ale nie o tym mowa. Ostatnio kupiłem do nieco lżejszego feederowania Mikado NSC Feeder do 110g http://www.okonek.com.pl/product_info.php?manufacturers_id=&products_id=4254 Zajebisty kijek, starannie wykonany, w miarę delikatny z odpowiednim zapasem mocy. Zależy gdzie chcesz nim łapać ale na lekkie i średnie uciągi jak i wodę stojącą dobra opcja.

Innym Feederem Mikado w tym przedziale cenowym jest Mikoda Ultraviolet Twin Feeder http://www.okonek.com.pl/product_info.php?manufacturers_id=&products_id=163 Kupiłem go ojcu na urodziny i bardzo go sobie chwali. Fajną opcją w im jest ten 60 cm element, który monujesz sobie w zależności od potrzeb i np. z wędki 360 masz 420 a w innej opcji z 330 masz 390 :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz Surfi, . Ja bym Mikado chyba jednak nie kupił, a anonim1133 i SQra sobie je chwalą. Co wedkarz to opinia. Każda firma wyprowadzi na rynek bubla, ale też kawał dobrego sprzetu. Nie zawsze te super renomowane firmy są az tak lepsze od tych mniej renomowanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Feeder w porządku ale to jest feeder Heavy, typowo rzeczny, a ja chciałbym coś delikatnego;)

Jak to jest typowo rzeczny feeder, to ja jestem James Bond.

Typowy jeziorowy feeder, przeszacowany, maks 100g wyrzutu, ładna akcja, ciekawy dolnik, lekki, itd.

Kij na płoć, leszcza, lina...

Ostatni heavy feeder zrobiony przez Daiwe a dostępny w Polsce nazywał się TD Heavy Feeder HF2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam,

Ja dopiero zaczynam wędkować, przez zimę chcę pokupować sprzęt. Również poszukuję feedera do około 200zł. Nie wiem tylko jaki cw będę potrzebował. Głównie będę łowił na wodach stojących, lecz nie wykluczam rzek. Jaki będzie taki uniwersalny ciężar wyrzutu który powinienem wybrać?

Bo co do kijka to pewnie będę szukał czegoś z Browninga, Shimano albo Daiwy. Jeżeli możecie polecić jakieś konkretne modele to zamieniam się w słuch :)

Będę kupował także zwykłą wędkę na grunt, może odrazu polećcie mi czy taki sam cw wybrać? Ewentualnie jaki model/ firme - cena również około 200zł.

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może Jenzi Artini

http://www.wedkarskisprzet.pl/product_info.php?products_id=240

Osobiście posiadam ten kijek wersję 3m i jestem w pełni zadowolony, (chociaż łowię nim dopiero 1 sezon) skoro będziesz głównie łowił na wodach stojących to powinien się sprawdzić.

Chyba że będziesz wolał jakiś cięższy feederek np do 90g

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.