Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Przemyslana wyrzutka na suma


Gość grzechuce

Rekomendowane odpowiedzi

Gość grzechuce

filmik umieszczony przeze mnie na moim wedkarskim kanale Youtube ->

zapraszam do obejrzenia i podzielenia sie wrazaniem.

aha nie jestem Maxem Kolonko :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Niezły zestaw w wmh mogliby film instruktorski o łowiniu na niego nagrać :mrgreen: A tak serio niezły kawał wątróby, musieli zasadzać się na wielkiego wąsacza, dobrze że wyłowiony zestaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie powinniśmy pokazywać takich "patentów" na forum ogólnym ,forum odwiedza rzesza wędkarzy ale też i zwykłych kłusowników którzy tylko liczą na pokazywanie i instrukcje wszelkich form kłusowniczych.

A na filmiku wyraźnie jest instrukcja jak używać tej rzutki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość grzechuce

filmik nie ma celu edukacyjnego mimo ze moze byc tak odebrany. co do samego klusownictwa to sa rozne sposoby kto sie tym zajmuje ten wie jak to zrobic. poza tym tego nie zrobil pierwszy lepszy klusol tylko ktos kto na wedkarstwie w przyjamniej podstawowym zakresie sie zna.

poza tym w jednym z wedkarskich sklepow widzialem do kupienia kusze do podwodnych polowan. i co kolega na taki stan rzeczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

filmik nie ma celu edukacyjnego mimo ze moze byc tak odebrany
Mimowolnie tak to można odebrać.
co do samego klusownictwa to sa rozne sposoby kto sie tym zajmuje ten wie jak to zrobic. poza tym tego nie zrobil pierwszy lepszy klusol
Nie sadze ,aby kłusownicy to starzy wyjadacze którzy sie znają na wszystkim ,jest rzesza "młodych" którzy wchodzą w te arkana ,a my im to ułatwiamy pokazując wszelkie sposoby.

To że w sklepie sa do kupienia kusze do podwodnych polowań o niczym nie świadczy ,jak na razie istnieje taki przepis który pozwala na legalne połowy z kuszą ,powiem więcej można kupić sieci na rynku ale o niczym to nie świadczy ,można posiadać własny staw i być uprawnionym do ich stosowania .

To jest tylko moje zdanie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość grzechuce

nie podajmy w skrajnosci. ten material ma na celu pokazanie tego na co mozna sie naciac podczas wedkowania. moglbym zrobic mini encyklopedie na podstawie tego co wyjelem z wody. ale nie robie tego, nie wrzucam schematow co i jak zrobic, jak stosowac czy maskowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i co z tego ze kłusol młody zobaczy taki filmik ?? .. przecież jak kłusuje to ma kto go tego uczyć .. i nie róbmy afery z powodu tego filmika.. ja pierwszy raz w ogóle o czymś takim słysze i widzę ... i dowiedziałem się o tym od kolegi grzechuce i dzięki temu będąc na wyspie puckiej na rybach będe zwracał uwagę na dziwne rzeczy zamocowane przy brzegu .... i jest też moim zdaniem dobra informacja dla wędkarzy ze Szczecina którzy łowią na tym łowisku ... pozdrawiam ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maniek, ludzie naprawdę nie są głupi. A z moich obserwacji wynika, że jeśli ojciec kłusował to i syn będzie - oni mają metody od pokoleń i taki filmik tak naprawdę to im może zaszkodzić... Nie da się walczyć skutecznie z kłusownictwem z zerową wiedzą o nim. Ludzie muszą wiedzieć co muszą zniszczyć co znajdą na brzegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również nie raz wyciągałem siatki z wody podczas spinigowania. Jednego dnia potrafiłem ściagnąć około 100 metrów, w której siedziało kilka ładnych okazów.

Kłusole wiedzą co, z czego i jak zrobić. Gdybym zobaczył taką sprężynę w wodzie, pewnie nawet bym nie zareagował, teraz będę baczniej się przyglądał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z większością przedmówców - filmik jest jak najbardziej edukacyjny, ale dla wędkarzy, i powinien znaleźć się na forum. Ja też teraz będę zwracał baczniejszą uwagę na to, co widzę przy brzegu. Dzięki grzechuce za ten materiał, Twój kanał sobie zasubskrybowałem, liczę na więcej ciekawych filmików :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z moich obserwacji wynika, że jeśli ojciec kłusował to i syn będzie
A co z tymi co dopiero wchodzą w ten proceder i nie mieli w rodzinie kłusowników .Panowie wystarczy porozmawiać ze strażnikami .

A jak uważacie że to takie super ,to zróbcie encyklopedie "jak kłusować"z opisem . :evil:

mogę wam podesłać z setkę sposobów .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maniek, tak, najlepiej w ogóle o tym nie mówić, żeby młodzi wędkarze nie wiedzieli nawet co to "pupa", tylko myśleli że to kawałek styropianu sobie pływa i nie ma sensu go ruszać. Żeby ze złem walczyć, trzeba je poznać. Masz inne zdanie, ale jak widać większość się z Tobą nie zgadza, więc zgryźliwości o kłusowniczej encyklopedii możesz sobie odpuścić.

Młodzi ludzie raczej sami z siebie nie zaczynają kłusować w jakiś przemyślny sposób, prawie zawsze ktoś ich tego uczy i przekazuje złe wzorce. A pokazywanie że i tak kończy się to wykryciem i zniszczeniem "instalacji" raczej może do takiego procederu dodatkowo zniechęcać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość grzechuce

maniek, ten filmik mial na celu pokazanie jak rozwijaja sie metody nielegalnego polowu ryb. kto ma edukowac jak nie inni wedkarze kolegow i kolezanki z mlodszym stazem? PZW ani Straz Rybacka tego nie zrobia. trzeba budowac swiadomosc wsrod innych. ja oosbiscie bylem zaskoczony tak dobrym i bardzo przemyslanym zestawem do polowu suma. oczywiscie mozna tez o tym wszystkim nie pisac nic nie pokazywac i idc dalej udawac (jak niektorzy z PZW) ze sprawy nie ma. to jak ktos kiedys powiedzial "problemu nie ma dopoki nikt go nie dostrzega". poza tym my jako uzytkownicy wod i osoby ktore w mniejszym lub wiekszym stopniu dbaja o to co nad i pod woda musza reagowac pierwsi skoro Policja nie zawsze sie tym zajmuje, Straz jest nie zawsze na czas a kontrole z PZW ograniczaja sie najczesciej do sprawdzenia wplat. nie wiem moze komus gdzies tam ten stan ze sa klusownicy itd odpowiada przeciez dzieki temu ma na chleb i rachunki.

idac dalej nie ma sensu pisania o super wytrzymalych hakach i plecionkach bo to tez to ktos moze w nieleglny sposob wykorzystac.

dostajac do reki siekiere to Ty decydujesz co z nia zrobisz czy pojdziesz do lasu po drewno czy w tlum ludzi.

nie ma tez sensu klocic sie o to czy umieszczenie tego filmu bylo zasadne, wyciaganie wyrwanych fragmentow postow i bazowaniu na przeswiadczeniu ze od teraz wiekszosc zalogowanych bedzie z srodowisk klusowniczych. nie popadajmy w skrajnosci bo to niczemu nie sluzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość grzechuce

wielkie dzieki wszystkim popierajacym moje skromne dzialanie. dopoki nie uswiadomimy sobie ze kazde nasze wspolne dzialanie moze przyniesc efekty to bedziemy sie klocic miedzy soba o wyrwane z kontekstu slowa.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, moim zdaniem słusznie pokazałeś jak to wygląda żeby ludzie odpowiedni wiedzieli ale jedno takie małe: lepiej nie majstrować przy takich wynalazkach tylko zadzwonić po jakaś służbę np SSR lub SG (ja tak ostatnio zrobiłem, dzięki tel pomogłem namierzyć ok 200m sieci po ukraińskiej stronie ale to inna bajka - to dopiero walka z wiatrakami) nawet policję a dlaczego? dlatego ze jakby cie ktoś ze tak powiem zobaczył z tym w łapie to raczej by nie było gadki ze to nie moja "ręka" a i służby by miały wynik ;-)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.