Skocz do zawartości
tokarex pontony

Własny staw, jeziorko


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 482
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Panowie pierwsza rada,jesli chcecie miec karpia w stawie nie liczcie na to ze inne gatunki ktore wpuscicie bede sie dobrze czuc i rozmnazac,gdyz w ogolnej oponi kazdy wielbi ta ryby,tylko nie wie o tym ze jego odchody sa silnie trujace i niszczy on tarliska innych ryb,czyli to po prostu szkodnik,wiem po swoim przykladzie calkiem przypadkowym,mialem karpie w stawie 2 latta do tego okonie karasie krasnopiorki liny i nie doczekalem sie tarla tych ryb,po roku karpie zatakowala choroba i co do jednego zostaly wybite,walczylem z tym ale nie pomoglo i slusznie,na wiosne doczekalem sie pieknego i licznego narybku kazdego gatunku jakiego mialem w stawie,no to tyle:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja mam w stawku karasie i liny które co roku się wycierają wpuściłem szczupłego jednego ale nie wiem czy da rady temu narybku Miałem pare karpików które też się pięknie hodowały miałem ich 12 szt kroczka na kg wchodziły 3/4 szt i niedawno je odłowiłem największe miały ok1.80 kg ale pare było takich po 1.20 kg ale tak ciekawi mnie ile mógłbym tych karpi wpuścić jest na co popatrzeć przy karmieniu czy mógłbym ich wpuścić ok 30 szt na stawek o pow 22x6 m gł 130 cm na całej pow są tez głębsze miejsca na wiosnę odłowie tego narybku troche bo jest ich za dużo Pozdrawiam i Dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jest karasia bardzo dużo pewno dobrych pare setek albo i więcej w takiej wielkości do 5 cm a linów też jest ale mniej no i teraz już ich tak nie widać w ciepłe dni tez chętnie wypływały do bułeczek ;)a szczupaki to takie pistolety nie tak może do 30 cm tego jednego mam takiego właśnie 34 cm miał jak go wpuściłem a jeszcze mam jedno pytanko taki szczupak nie poradzi sobie może z takim kroczkiem karpia nie ... jak bedzie miał tyle karasi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Witam, do założenia tego tematy skłonił mnie fakt coraz większej liczby "obcych" wędkarzy przyjeżdżających nad nasz wiejski mały 20 arowy stawik. Do tej pory wędkowali na nim tylko miejscowi wędkarze z raczej rekreacyjnym zacięciem (dobre miejsce na piwko), ale od wiosny tego roku przyjeżdżają wędkarze z pobliskiego miasta i profesjonalnie wyciągają wszystkie duże ryby :evil: . Stawik należy do gminy jest to zbiornik pożarowy w bezpośrednim sąsiedztwie OSP. Nie był on przez nią nigdy zarybiony, a ryby wpuścili z biegiem czasu mieszkańcy.

Dzisiaj doszło nawet do incydentu z policją po tym jak jeden z mieszkańców-wędkarzy próbował "wyprosić" obcych wędkarzy. Policjanci powiedzieli, że aby ograniczyć dostęp do łowiska należy załatwić jakieś dokumenty w gminie i ustawić tablice.

Moje pytanie brzmi jakie dokumenty trzeba załatwić aby ograniczyć dostęp do tego stawiku tylko dla mieszkańców mojej wsi, kto może egzekwować pozwolenie i odpowiadać za gospodarowanie na stawiku. :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Drodzy koledzy, łowiłem ostatnio rybki w okolicznym stawie (2 krotnie). Jest on dość spory, płytki +-0,5m. Roślinność głównie rogatek i coś "liliopodobnego" + na obrzeżach pałka wodna, dno mocno muliste.

Ryb, a raczej rybek (lin, karaś) jest od groma, w 2-3 h można złapać 120+. Od okolicznych "dziadków" wiem, że nic większego się nie zdarza(moja największa rybka z tego stawu to lin 14cm). Nie ma możliwości ciągnięcia siatami (chyba, że prądem choć szczerze mówiąc wątpię). Teoretycznie skoro są małe rybki, powinny być duże (rodzice), ale czy na pewno to nie tylko teoria? Jak myślicie? Są tam większe rybki, jak do nich dotrzeć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie mogą być po prostu skarłowaciałe, ponieważ nie ma tam drapieżnika (chyba, ze o nim nie napisałeś), wiec nie muszą w pewien sposób walczyć o przetrwanie rosnąc do większych rozmiarów. Poza tym może mieć też wpływ na to słabo natleniona woda lub mała ilość pokarmu, natomiast tu można sie tylko domyślać... Na stawach w okół mnie też tak jest, niby można sie pobawić, ale po jakimś czasie jednak chciało by się wyciągnąć coś większego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym może mieć też wpływ na to słabo natleniona woda
chyba zartujesz,kazda ryba moze miec z tym problem ale nie karas i lin

Moim zdaniem poprostu jest tyle drobnicy ze ona nie dopusci nic wiekszego do haczyka.Nie wiem na co łowisz ale załóż samo kuku na hak nie baw sie robakami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do drapieżnika to ja takowego nie zauważyłem, a od kilku osób wiem, że raczej go tam nie ma (ze względu na charakter i głębokość zbiornika, ciężko by mu było przetrwać zimę). Ostatnio właśnie łowiłem na ziarna kukurydzy (i to nie małe) i ilość brań się zmniejszała, ale zamiast 8cm linów czy karasi wieszały się takie 12-14cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie ma to jakiegokolwiek wpływu na ich przyrost?
skoro jest ich tak wiele to pewnie nie maja wystarczająco duzo pokarmu,widocznie jest mało drapieznika który by ograniczył ilosc drobnicy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam wszystkich wędkarzy, na wstępie tego postu chciałbym zadać wam parę pytań związane ze stawem. Planuje zrobić staw miejwiecej o wymiarach długosci to okolo 50-60m metrów szerokości okolo 20-30m niestety szerokość taka mała ponieważ nie mam możliwości, ryby jakie chciałbym tam mieć to sumy szczupaki okonie itp itd i tak dalej...

Pytanie brzmi... Jak zalać to wodą by ta woda stała a nie po paru dniach wsiąkła w glebę ?

i czy te wymiary są dobre czy wogole nie opłaca się tego zaczynać tracić czasu i pieniędzy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
Gość Rapa-man

A wiec posiadm swoj wlasny staw 10x10 i w zime jest w nim przyducha,jaki macie patent zeby napowietrzyc staw zima,jakas pompa lub cos innego,bo same robienie przerembli jest malo efektywne :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie takie pytanie , zastanawiam się na razie teoretycznie nad zrobieniem stawu , ale staw ten były w bliskim sąsiedztwie autostrady , przegrodzony ściana dźwiękochłonną . I teraz pytanie czy rybka z takiego stawu nadaje się do spożycia , chodzi mnie o metale ciężkie itp. W sumie to mam chęć hodowania tam linów i po jakimś czasie odławiania ich.

Drugie pytanko wpuszczał ktoś sobie sandacze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec posiadm swoj wlasny staw 10x10 i w zime jest w nim przyducha,jaki macie patent zeby napowietrzyc staw zima,jakas pompa lub cos innego,bo same robienie przerembli jest malo efektywne :twisted:

Rapa-man,bierzesz stary wąż ogrodowy,bieżesz odpowiednią długość a 2 czy 3 metry końcówki węża robisz w nim dziurki, topisz go pod lodem,drugi koniec podłaczasz do sprężarki i masz problem z głowy.Pół godziny dziennie i rybki sobie żyją ,metoda sprawdzona u mojego szwagra,powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.