Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

II TURA ZAWODÓW SPINNINGOWYCH


Gość feeder

NA JAKIM ŁOWISKU CHCESZ ABY ODBYŁA SIĘ DRUGA TURA ZAWODÓW  

22 użytkowników zagłosowało

  1. 1. NA JAKIM ŁOWISKU CHCESZ ABY ODBYŁA SIĘ DRUGA TURA ZAWODÓW

    • Parnica
      12
    • Jezioro Głębokie
      12
    • Przekop Parnicki + Odra na Dziewokliczu
      2


Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 172
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

ziuta, zawsze po drodze cos wychodzi. rekonesans napewno bedzie z mapka tez. przy glebokim nie bedzie tur i najprawdopodobniej sekcji. bedzie przeznaczony czas na lowienie i kazdy pojdzie tam gdzie bedzie uwazal za stosowne. co prawda moze to byc krzywdzace dla grona ludzi ktorzy jeziora w sensie lowiska nie znaja. ale to jeszcze sie pomysli jak to rozwiazac

z czasem bedzie to mialo inny wymiar mam nadzieje ze bedzie to cykliczne wtedy bedzie latwiej o cos takiego jak sponsoring

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mysle że 5-6 godzin wystarczy :) hmm pomyśli się czy zrobi się jakieś stanowiska czy nie :P .... hmm moim zdaniem ryba tam stoi wszędzie :P ale myślę że najbardziej obiecujące stanowisko jest na samym końcu tam gdzie są te trzcinowiska :D:D:D ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie rozumiem, że termin to 23.10. A o której godzinie zaczynają się zawody i ile będą trwały ??

bedzie przeznaczony czas na lowienie i kazdy pojdzie tam gdzie bedzie uwazal za stosowne. co prawda moze to byc krzywdzace dla grona ludzi ktorzy jeziora w sensie lowiska nie znaja.
Chyba rywalizacja nie pochłonie nas aż tak bardzo, aby nie podpowiedzieć i pomóc kolegom którzy nie znają łowiska.

Ze swojej strony mogę już powiedzieć, że do gum polecam główki nie cięższe niż 15 g, mi najlepiej łowi się na 10 g, poza gumami wahadełka i obrotówki, lotne woblery też mogą się przydać :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak 23.10 będzie najlepszym terminem .... co do godziny to jeszcze nie poruszalismy tego tematu ale myślę że 11-12 :) ... wszelkie informacje będą podane po 16.10 :P jak wiadomo do tego dnia wybieramy łowisko jak i przyjmujemy zapisy nowych osób :) więc jeszcze nie wiemy na co się szykować :P chociaż wszystko wskazuje na głebokie :) ale .... wynik może się jeszcze zmienić :)

Artech myślę że co do przynęt to nikt nie będzie miał z tym problemu :) wiadomo przynęty bardziej pod szczupaka :) ale nie powinno się także zapomnieć o okoniach :) ... tak na jeziora myślę że max 15 g :) ... chociaż kiedyś jak łowiłem pierwszy raz na jeziorku to bombardowałem je 25 g :D:D:D nie miałem wtedy innych główek haha :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie nie przesadzajmy tego czy tamtego. moze ktos wreszcie na parnicy wyjmie pare pasiastych smokow do tego czasu a wtedy moze byc w ankiecie zamieszanie :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

feeder, dobrze byłoby podać szczegóły, takie jak godzina rozpoczęcia, przed 16.10.

wiadomo przynęty bardziej pod szczupaka :) ale nie powinno się także zapomnieć o okoniach
Nie zapominaj też o sandaczach, których na Głębokim nie brakuje :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ok postaram się to załatwić :) myślę że w przyszłym tygodniu o wszystkim już będę wiedział :) ... właśnie o sandaczach też nie zapominam ale czort wie gdzie one stoją :P na jakiej głębokości jak polują :D bo mi się wydaje że sandaczowanie w jeziorach różni się znacznie od sandaczowania w rzekach ... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oprocz na grod ktore zostaly zakupione ze skladki (statuetki oraz przynety) i otrzymane od wlascicieli sklepu Wędkarz ze Szczecina kolega forumowy bifa zasponsorowal bardzo konkretny pakiet nagrod glownych i dodatkowych oto lista:

1 miejsce:

1x wedka bifa tarantula jigging200 casting 1 section 8-24gr carbon

1x rozemeijer lure and spinner box

1x czapeczka Savagear phantom cap

1x fox rage lipstick skirted jigs fire tiger 2pcs set

1x berkley power bait manic shad

2 miejsce:

1x rozemeijer lure and spinner box

1x koszulka JRC czarna z zoltym napisem JRC

1x berkley power bait blade dancer

2x spro impulse spira-tail 2 paczki po 3 szt

3 miejsce:

1x koszulka JRC czarna z zoltym napisem JRC

1x prologic savagear alien eel shallow runner

1x cormoran cora z power on up and down shad kopf + cora z bullato 13cm

set

dla lowcy najwiekszej ryby

1x select fishing mata do bezpiecznego odhaczania ryby

oraz nagrody dodatkowe do rozlosowania pomiedzy uczestnikami:

1x prologic savagear prey 8.9cm

1x spro power catcher mr t dd

1x spro shake and bake gary klein signature

1x spro power catcher big'n crankbait

1x spro lightweight spinner

3x cormoran cora z blaszki w rozmiarze 1,2 i 3 z pojedynczym hakiem

2x cormoran cora z quick jig

2x balzer zombie sinkend 7cm

1x balzer zombie sinkend 4cm

1x select fishing little fat fooler 4cm

1x rozemeijer bladepilker 10gr

1x rozemeijer trolling bladepilker 17gr

3x woblery firmy bravo

blaszki albatrosa:

1x albatros trout style bug spinner

1x albatros trout style realist spinner gold

1x albatros trout style realist spinner black

zestaw 3 blaszek:

1x shakespeare spinnerset marble 3 st

1x lft lures b.m. frog 70 top water

trzy segmnentowy woblerek

1x lft lures invader 9cm

ze swojej strony bardzo dziekuje to bardzo mily gest.

takze warto sie zapisywac i/lub potwierdzac obecnosc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie pomyślałem..nie oddam głosu aż nie pojade na Głębokie i nie sprawdze czy coś tam jeszcze pływa....dzisiaj po 4 godzinach łowienia głos zdecydowanie oddaje na Parnice ;)

Ani jednego brania na wszelkiej maści przynęty zaczynając na wahadłach na bocznym troku kończąc. Ani jednego wędkarza, spotkany grzybiarz opowiadał, że po zarybianiu ludzie wyławiali na wpół snięte szczupaczki rękami "takie po 30 deko panie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FantasySpirit, godzina jeszcze nie ustalona najprawdopodobniej bedzie to 9 lub 10 rano jesli wypadnie glebokie bedzie bez tur. jesli parnica beda 2 tury. szacowany czas samego lowienia 6 godzin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PUNKTACJA

1.0 Punktowanie gatunków ryb

1.1 Punktowanie wymiarowych ryb

Sum -70cm = 7.0pkt + 0.5pkt za każdy centymetr

Szczupak -45cm = 4.5pkt + 0.5pkt za każdy centymetr

Sandacz -45cm = 4.5pkt + 0.5pkt za każdy centymetr

Boleń -40cm = 4.0pkt + 0.4pkt za każdy centymetr

Kleń/Jaź -25cm = 2.5pkt + 0.2pkt za każdy centymetr

Okoń -15cm = 1.5pkt + 0.1pkt za każdy centymetr

1.2 Punktowanie niewymiarowych ryb

Sum od 60cm = 0.05pkt za każdy centymetr

Szczupak od 35cm = 0.03pkt za każdy centymetr

Sandacz od 35cm = 0.03pkt za każdy centymetr

Boleń od 30cm = 0.02pkt za każdy centymetr

Kleń/Jaź poniżej 25cm – nie punktowane

Okoń poniżej 15cm – nie punktowane

2.0 Przykład liczenia punktów za rybę

2.1 Ryba miarowa

Sandacz 67cm = 15.5pkt

(67-45=22) … 45/10 + 22 x 0.5 = 4.5 + 11.0 = 15.5pkt

2.2 Ryba nie wymiarowa

Szczupak 41cm = 1.23pkt

41 x 0.03 = 1.23pkt

3.0 Punkty bonusowe za komplety ryb tylko wymiarowych (ryby niewymiarowe nie są brane pod uwagę)

3.1 Za jeden komplet

Sum x2 sztuki = 7.5pkt

Szczupak x3 sztuki = 5.0pkt

Sandacz x3 sztuki = 5.0pkt

Boleń x3 sztuki = 4.5pkt

Kleń/Jaź x5 sztuk = 3.0pkt

Okoń x10 sztuk = 2.0pkt

3.2 Za drugi komplet po uzyskaniu pierwszego (obydwa komplety sumuje się ze sobą)

Sum x2 sztuki = 8.0pkt (po zsumowaniu z pierwszym kompletem 15.5pkt)

Szczupak x3 sztuki = 5.5pkt (po zsumowaniu z pierwszym kompletem 10.5pkt)

Sandacz x3 sztuki = 5.5pkt (po zsumowaniu z pierwszym kompletem 10.5pkt)

Boleń x3 sztuki = 5.0pkt (po zsumowaniu z pierwszym kompletem 9.5pkt)

Kleń/Jaź x5 sztuk = 3.5pkt (po zsumowaniu z pierwszym kompletem 6.5pkt)

Okoń x10 sztuk = 2.5pkt (po zsumowaniu z pierwszym kompletem 4.5pkt)

4.0 Tytuł medalowej ryby wygrywa najdłuższa ryba złowiona przez uczestnika podczas zawodów. Ryby niewymiarowe nie biorą udziału w konkursie, chyba że na zawodach nie padnie żadna wymiarowa ryba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha i jeszcze jedno :D proszę pisać do mnie potwierdzenie udziału w zawodach :P bo nie wiem ile kart zrobić :D:D piszcie mi na pw ... aha dodatkowo napisać imię :)

[shadow=black]ZAWODY ODBĘDĄ SIĘ DNIA 23.10.2010 ... ZBIÓRKA O GODZINIE 9:00[/shadow]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie jest sprzeczne .... tym bardziej że wszystkie ryby wracają do wody a po drugie właśnie szukałem jak wygląda punktacja na zawodach spinningowych .... i wyczytałem że każda ryba się liczy łącznie z nie wymiarami (jeżeli chodzi o zawody na żywej rybie) .... w tym że za takie ryby wielkich punktów nie ma .... a co do długości punktowanych ryb to ustala organizator ... wstawiłem takową punktację aby nie powtórzyła się sytuacja z poprzednich zawodów ... szczerze gdybym nie wyczytał o punktowaniu nie wymiarów to bym nawet tego nie wstawił ... a jak widać dałem od pewnej długości ... i tak samo punkty za te ryby jak napisałem wyżej nie są jakieś zadowalające :)

Deuu zapisy to do Grzecha :) on Ci wszystko powie :) ... tak zawody odbędą się 23 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.33. Za złowione ryby, zgodnie z zapisem w karcie startowej zawodnika przyznaje się punkty według zasady:

a/ za ryby posiadające w R.A.P.R. wymiar ochronny:

za sztukę ryby przyznaje się liczbę punktów równą liczbie centymetrów wymiaru ochronnego gatunku pomnożoną przez 10,

za każdy centymetr ponad wymiar określony przez organizatora przyznaje się liczbę punktów równą liczbie centymetrów wymiaru ochronnego gatunku.

b/ za ryby nie posiadające w R.A.P.R. wymiaru ochronnego - za rybę przyznaje się liczbę punktów równą długości ryby pomnożoną przez

tak w ramach formalności ;) .... dla tego jak widać i wymiarowe i nie posiadające wymiaru są punktowane ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.