Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Jak bylo dzis na rybach- GRUDZIEN 2010


MaSsAcReR

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 64
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Dzisiaj w poszukiwaniu głowacicy na Popradzie... po 30 minutach zrezygnowałem z dalszego łowienia, bo wszedzie dookoła lód płynący i okrajki uniemozliwiały skuteczne prowadzenie przynęty... pomijam zamarzającą plecionke i przelotki , generalnie chowam wędki do szafy i oczekuję na nowy sezon ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukalem dzis miejsca na rybki od polic do nowego warpna.nie zamarzl tylko kanal z ujecia do zakladow chemicznych.zalew w n.warpnie skuty lodem.sa plamy wolne od lodu ale nie da rady do nich dorzucic a co dopiero wytargac rybe.gunic jak slizgawka.dodatkowo nad gunica pekla mi opona na odcinku 20cm a zapas nie pasowal :evil: same przygody...

ciekawie wygladala przystan w trzebiezy.nie bylo lodu i a wiatr popychal wode na przystan.myslalem,ze prrzypcha jakichs okonkow ale byl tak zimny wiatr ,ze po 2 min na plecionce robil sie "rozaniec".

ide zaraz "tuningowac" plecionke przeciw zamarzaniu na sobotnia wyprawe z ekipa szczecinskiego haczyka... :razz:

a tak wygladala dzis moja plecionka w trzebiezy :

474bf2e7fcb6818dm.jpg

81d0219de0f45c58m.jpg

e29f006d81fd41f1m.jpg

7ccc6d371d18796cm.jpg

147ad637a4b4828dm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukalem dzis miejsca na rybki od polic do nowego warpna.nie zamarzl tylko kanal z ujecia do zakladow chemicznych.zalew w n.warpnie skuty lodem.sa plamy wolne od lodu ale nie da rady do nich dorzucic a co dopiero wytargac rybe.gunic jak slizgawka.dodatkowo nad gunica pekla mi opona na odcinku 20cm a zapas nie pasowal :evil: same przygody...

ciekawie wygladala przystan w trzebiezy.nie bylo lodu i a wiatr popychal wode na przystan.myslalem,ze prrzypcha jakichs okonkow ale byl tak zimny wiatr ,ze po 2 min na plecionce robil sie "rozaniec".

ide zaraz "tuningowac" plecionke przeciw zamarzaniu na sobotnia wyprawe z ekipa szczecinskiego haczyka... :razz:

a tak wygladala dzis moja plecionka w trzebiezy :

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

oooo to ładnie ci zamarzło ,a jaki masz patent na zamarzajace pletke ? bo szukalem i nic ciekawego nieznalazlem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jaki masz patent na zamarzajace pletke

Trzeba kupić podgrzewaną :mrgreen:

Ja miałem plany na jutrzejszy dzionek żeby wyskoczyć ze spinem nad Odrę ale przy -8st. w dzień na pewno się nie da :???:

Ostatnio przy -2st rano plecionka przymarzała :wink:

Czekamy do wtorku ma być +2 w dzień :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie

A może zamiast plecionki zastosować bardziej tradycyjne metody :?:

na sandacze zylka sie nienadaje ;) trzeba poczekac na plusowa temp.

A ja czytałem, że w taką pogodę gdy się dokręci hamulec do końca to da się łowić sandacze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jest już lód.Ja jeszcze w delegacji ale jak mróz się utrzyma to zaraz będzie te bezpieczne 10cm. pokrywy lodowej na co płytszych akwenach a z pierwszego lodu okonie biorą aż miło :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pyramidhead
MariuszA napisał/a:

na sandacze zylka sie nienadaje tzreba poczekac na plusowa temp.

To ciekawe jak łowiono sandacze jak plecionek jeszcze nie było

no właśnie się zastanawiam :P kurde to moja wyprawa z żyłką w najbliższą sobotę przestałą mieć sens hehehe :P

MariuszA może wyjaśnisz???? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, że łowiąc na żyłkę trudniej jest zaciąć szybkie i delikatne brania sandaczy (szczególnie na dużych odległościach) i "wbić się" w ich twardy pysk. Ale można oczywiście łowić na żyłkę i nikt temu nie zabrania. Ja osobiście też łowię na żyłkę, bo na plecionkę na razie mnie nie stać :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj :razz: sprawdzić grubość lodu. Tam gdzie lód jest czysty bez śniegu można spokojnie łowić i to czyniłem. Wybrałem się tylko na mały rekonesans bez zapasowego ekwipunku i specjalnie nie połowiłem . Kilka drobnych okonków i szczupaczek ugryzł błystkę taki ołówek z 20 cm pazerny i po zawodach :evil: . Wracając do domu, na dużych zbiornikach :shock: woda bez lodu, zamarznięte tylko zatoki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj poszedłem trochę połapać rybek i około dwa kilometry od domu wpadłem cały do rzeki bardzo fajnie się wracało do domu na piechotę i w dodatku nic nie złapałem.

damiandg gdzie byles na rybach?i na jakie ryby sie nastawiles?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.