Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Rangi na forum?


Rekomendowane odpowiedzi

Czy chcielibyście w zależności od ilości napisanych postów posiadać tzw "Rangi" wzorem innych for dyskusyjnych?

Np:

do 50 postów - płotka na haczyku

do 200 postów - leszczyk na haczyku

do 500 postów - karp na haczyku

itd.

Prosze o opinie i zgłaszanie ewentualnych propozycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Trochę ryzykowna propozycja. Obawiam się, że znajdą się osoby, którym będzie bardzo zależało na wysokiej pozycji w tym rankingu i zaczną pisać tylko po to, żeby zwiększyć ilość postów. Automatycznie jakość przejdzie w ilość i forum będzie znacznie mniej ciekawe i słabsze merytorycznie, niż dotychczas. A nie o to chyba chodzi... Jestem "na nie".

Można by natomiast wyróżniać forumowiczów za ciekawe artykuły, poradniki, przewodniki czy fotoreportaże, co również jest stosowane na innych forach. Nad formą takich wyróżnień, możemy podyskutować…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że znajdą się osoby, którym będzie bardzo zależało na wysokiej pozycji w tym rankingu i zaczną pisać tylko po to, żeby zwiększyć ilość postów
Jest w tym na pewno trochę racji, ale te same dylematy były przy propozycji Tomika z iloscią postów w sprawie koszulek i czapeczek, ja nie widzę tendencji nabijania postów.

Co do propozycji Tomika z tymi rybkami to wydaje mi się że są na forum koledzy ktorym np. karp nie leży :sad: a woleli by np. sandacza :grin:

Kończąc moje stanowisko w tej sprawie: jest to dla mnie obojętne czy nazwiecie mnie płoć, lin a może miętus :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też uważam, że to raczej nie wywoła lawiny nabijania postów i tematów, tymbardziej, że sami widzicie, że koszulki i czapeczki tego nie zrobiły.

Moja propozycja z rybkami to tylko przykład, możemy zrobić rangi wojskowe :cool:

Zresztą cała ta moja propozycja wiąże sie raczej z chęcią prezentowania bardziej sympatycznego wizerunku każdego z użytkowników przy ich postach lub w profilu (obecnie jak sie przejdzie do swojego profilu to ma sie tam jakieś poziomy) :neutral:

Obecnie, więc jest tak trochę sztywno i smutno... "użytkonik napisał tyle i tyle postów".

A ponadto poprostu widziałem na innych forach, nie tylko zresztą wędkarskich coś takiego, wygląda to przyjaźnie :cool:

W każdym razie nie bedziemy tu na forum tworzyć w ten sposób jakiś rang - autorytetów, czy czegos bo akurat gdzie indziej to jest.

Traktujmy ten pomysł z przymróżeniem oka :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bogdan39

Dlamnie to ciekawy pomysł.

Ja bym zrobił tak . od 0 do 300 postów kolor bez zmian.

od 300 do 700 postów kolor bronzowy

700 do 1000 postów srebny

1000do 1500 złoty

powyżej kolor platynowy.

Jak by to miało wygladac ano okienka z podpisami i ilościa postów miały by odpowiednie tło.

Panowie uważam że było by fajnie i niedoszukujcie sie jakiś podtekstów.

Jak sie bawic to sie bawić. BANITA. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Dwie_sety

Podobnie jak Gemmar uważam, że nie ma to sensu, a raczej spowoduje pisanie miernych postów dla poprawy swego wizerunku. Jestem na nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Hmmm wydaje mi sie ze pomysl wart zastanowienia

Co prawda sprawa koszulek jak piszecie niby nie wywolala zamieszania aczkolwiek wydaje mi sie ze jednak wzrost ilosci postow jest widoczny

Szczegolnie co mi sie rzucilo w oczy to duzo ostrzezen ktore ostatnio sie pojawily (swoja droga wydaje mi sie ze powinny byc max 3)

Pomysl liczenia postow i na tej podstawie nadawania rang dla mnie jest o tyle kontrowersyjny ze wedlug mnie nie mozna porownywac na przyklad opisu lowiska i postu ktorego przyklad jest w cudzyslowiu " :lol: " bo jeden emot (buzka) nie przekazuje wiele tresci merytorycznych - a takie posty tez sie zdarzaja

Przychylal bym sie jednak do zdania Gemara aby nie robic takiej oceny a przynajmniej publicznie tego tak nie eksponowac (jak sie pojawi to stali bywalcy to zauwaza :smile: ) poniewaz z reguly takie rzeczy moga jednak prowadzic do merytorycznego obnizenia forum

Najlepszym sposobem jednak na zweryfikowanie byla by tygoniowa ankieta gdzie kazdy by oddal glos i jej wynik bylby ostatecznym zweryfikowaniem tego pomyslu

I jeszcze wroce do sprawy koszulek :lol: Bo poki co Tomik nie napisal zadnych szczegolow :sad:

Ja czekam czekam i poki informacji zadnych nie mam

Mam jeszcze tylko jedna taka sugestie zeby o sprzedazy koszulek dac ogloszenie na forum i poczekac spokojnie tydzien az kazdy pozamawia (ja czasami nie zagladam w net nawet przez tydzien a pewnie w zwiazku z sezonem urlopowym bedzie wiecej takich osob)

Ja jestem zainteresowanym jak juz podkreslalem zakupem na pewno koszulki ale szczegolowych informacji brak

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Uwazam ze pomysl z rangami nie jest najlepszy...slusznie zauwazono ze moze to obnizyc poziom postow pojawiajacych sie na forum (a tego chyba nikt nie chce).lepiej niech bedzie tak jak jest bo jest bardzo dobrze :razz: ale pomysl z nagradzaniem osob ktore pisza wyjatkowo pomocne, dobrze napisane, ciekawe i profesjonalne posty. nie wiem tylko jaka forme mogly by miec te nagroy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bogdan39

Niestety moje poglady zweryfikował czas rangi ale napewno nie od ilosci postó tylko od czego od jakosci? sam niewiem.

NAPEWNO NIE OD ILOŚCI TYLKO OD JAKOSCI tylko kto to zweryfikuje. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rangi? Ależ tak! Bardzo chętnie! Świetny pomysł. Powinny być przyznawane w zależności od punktów pomocy. Z tym że dodał bym możliwość dodawania punktów pomocy nie tylko autorom tematów. Przykładowo - szkam czegoś na forum i znajduję jakiś post w jakimś temacie , który bardzo jest pomocny. Chciał bym mieć możliwość przyznania punktów pomocy za taki post.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkam czegoś na forum i znajduję jakiś post w jakimś temacie , który bardzo jest pomocny. Chciał bym mieć możliwość przyznania punktów pomocy za taki post.

jestem jak najbardzie za :) juz moglbym dac kilka takich punktow :) a tak przy okazji forum jest super :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Wydaje mi się ze pomysl jest dobry.

Jak to nazwiemy- Rangi, zaawansowanie, to sprawa drugoplanowa.

Idealem byloby wziac przy nadawaniu powiedzmy Rang brac wypadkową np. z ilosci postów, od jak dawna uzytkownik jest na forum lub jakies inne.

Przyszedł mi pomysl, tylko nie wiem czy technicznie jest wykonalny.

Mianowicie byloby fajnie gdyby byla mozliwosc oceniania np w skali od 1 do 10 kazdego postu. Potem takie oceny moznaby uwzglednic do nadawnaia rang.

Heh... Chyba mnie fantazja poniosla....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bogdan39

Panowie widze ze lepiej zostawić to w spokoju.

Kiedys byłem zwolennikiem dzis przeciwnikiem, jest na forum wspaniała atmosfera lepiej jej niepsuć.

Moze faktycznie tak jak mówi przedmówca rodziło by to jakies złosliwosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.