Skocz do zawartości
tokarex pontony

żywiec - czego zabraniają przepisy


ciepiela22

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 106
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

jest napisane przynęta ma znajdowac sie na haku a nie byc przywiazana itp

a wsumie mam to w d... nie jestem karpiarzem wole spining i jak łowiłem na zawodach na rozpoczeciu sezonu na trupki karasi na boczny trok to nikt sie nie czepiał z kąd mam czy itp a pewnie kontrola z pzw woli drapnąć pojedynczego goscia naginającego regulamin a już do 8 gosci nie podchodzą jak na rzece pszczynce siaty wyciągają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest napisane przynęta ma znajdowac sie na haku a nie byc przywiazana itp

a wsumie mam to w d... nie jestem karpiarzem wole spining i jak łowiłem na zawodach na rozpoczeciu sezonu na trupki karasi na boczny trok to nikt sie nie czepiał z kąd mam czy itp a pewnie kontrola z pzw woli drapnąć pojedynczego goscia naginającego regulamin a już do 8 gosci nie podchodzą jak na rzece pszczynce siaty wyciągają

widac własnie jak znasz regulamin ;)

nie mozna spiningowac przynetami naturalnymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to przejebka wymiar ma okoń i płoć heh to jeszcze leszcza i karasia niech dadzą i już na tym sie zakączy
zgodze sie ze niektore przepisy pzw sa durne ale gdyby okon czy płoc nie miala wymiaru to wiekszosc z tych rybek o dlugosci 10-12cm lądowało by w słoiku z octem wielokrotnie nasłuchałem sie jakie cuda mozna zrobic z "narybku"mielac go w młynku, lecz osobiscie uwazam ze nie bylo by wielkiej straty gdy mozna by ja uzyć jako przynete.Leszcz raczej nie jest ryba żywcowa a w niektorych wodach ma wybiar ochronny co bardzo mi sie podoba :!:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego przynętę naturalną można zbroić tylko jednym hakiem/kotwiczką więc trupka nie można nawet uzbroić w 2 haki jak to się robi np u UK, IRL. Doszedłem do wniosku że ja już nie chce tych rybek marynowanych za dużo zabawy i nieprawidłowości. pozostane przy dużych płotkach jako żywiec. :wink:

A martwa rybka bardzo ładnie pracuje gdy zostanie zamrożona i rozmrożona, wtedy nie sztywnieje jak świeża rybka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jestem karpiarzem wole spining i jak łowiłem na zawodach na rozpoczeciu sezonu na trupki karasi na boczny trok to nikt sie nie czepiał z kąd mam

6. ŁOWIENIE RYB DRAPIEŻNYCH

§ 5

1. Łowienie ryb drapieżnych, na przynęty naturalne, dozwolone jest równocześnie na

dwie wędki.

2. Łowiąc ryby metodą spinningową lub trollingową wolno używać jednej wędki,

uzbrojonej w jedną przynętę sztuczną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na ale nic nie piszą że nie wolno spiningować trupkiem a co niejest zakazanie jest dozzwolone czy\ nie prawda

Nie za bardzo wiem jak trafić do Twoich komórek mózgowych. Trup, trupek, umrzyk, zwłoki,

ciało padłego zwierzęcia nie są sztuczną przynętą. No tak ale czym jest Lenin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na ale nic nie piszą że nie wolno spiningować trupkiem a co niejest zakazanie jest dozzwolone czy\ nie prawda

Nie za bardzo wiem jak trafić do Twoich komórek mózgowych. Trup, trupek, umrzyk, zwłoki,

ciało padłego zwierzęcia nie są sztuczną przynętą. No tak ale czym jest Lenin.

ja tez juz nie mam siły ;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak zrobie trupka w sosie słono-słodkim to już bedzie sztuczna ::S\

Ja powiedziałem swoje a Ty daj na mszę abyś mnie nie spotkał na kontroli. Chyba że zrobisz ją w sosie musztardowym albo cieście kminkowym.

Noooo, wreszcie Zeus zadziałał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak zrobie trupka w sosie słono-słodkim to już bedzie sztuczna ::S\

W RAPR jest sprecyzowane co to jest przynęta sztuczna

e. Przynęty sztuczne to grupa przynęt wykonanych z różnych materiałów naturalnych lub sztucznych. Przynęty te mogą być uzbrojone najwyżej w trzy haczyki o rozstawie ostrzy nie większym niż szerokość przynęty sztucznej (z tolerancją do 2 mm).

rybka nawet pieczona ,marynowana czy mrożona jest przynętą naturalną

c.Przynęty naturalne zwierzęce to organizmy żywe lub martwe, a także ich części.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, myślę, że prawie wszyscy już wiemy czego nie można w związku z łowieniem na żywca a ten co nie wiedział dostał czas aby się dowiedzieć i w ogóle zastanowić czy nie pomylił forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.