Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Jak dziś było na rybach ? Styczeń 2011


DAWID

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 80
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

pogoglowałem i rzeczywiście wyglada to na kiełża, w każdym bądź razie było tego od groma po obu stronach rzeki, a najwiecej taka skupiona ławica za betonowym filarem mostu gdzie powstawał prąd wsteczny.

Na początku jak z daleka je zobaczyłem to pomyślałem, że oto natknąłem się na młode trocie niedawno wyklute XD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj po raz pierwszy w tym roku wyskoczyłem na pstrągi. 3 godziny łowienia, efektem pstrąg 32 cm na 5-cm Salmo Executora. Fotki nie wstawiam, bo u nas to ryba niewymiarowa.

Gratki za pierwszego, u nas też wymiar 35 :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kilerpulawy

Panowie nie ma co narzekać rybki biorą ale trzeba je umieć podejść :razz: nie są to okazy ale zawsze podtrzymują na duchu :mrgreen: 38cm 897c51d4b5fa2895m.jpg i 41cm 85a240f4ddd94f66m.jpg Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wypad na pstrągi, nad jedną z zachodniopomorskich rzeczek. Od początku wszystko idzie nie tak jak trzeba. Są takie dni. Miało być 0 stopni, a jest mróz i przelotki zamarzają. Straciłem trzy woblery, z tego - o zgrozo - dwa na drzewach. W tym dwa rzut po rzucie... Jak wplątała się plecionka pod szpulę, to na rozplątywaniu spędziłem ok. 15 minut. Zgubiłem przecinak do żyłki i plecionki, który używałem od dobrego roku. Do tego nie mieliśmy nawet wyjścia ryby!

W końcu na kolejnym zaczepie, kompletnie zagotowany, mówię do kolegi że wracamy do domu. Udaje się jednak odzyskać przynętę, uzgadniamy więc że zostajemy na kilka ostatnich rzutów. Na zwykłej prostce posyłam 5-cm Executora w dół rzeczki pod drugi brzeg, przytrzymuje, i powoli ściągam wzdłuż mojej burty. W tym momencie następuje przytrzymanie i pulsujący opór. Na powierzchni pojawia się podłużny, srebrny kształt, który momentalnie odjeżdża mi ok. 10 m w dół rzeczki. Jestem prawie pewien że to troć, która zdarza się tutaj zdarza, bo na pstrąga ryba wydaje się za duża, ma przynajmniej 60 cm. Dokręcam hamulec, schodzę trochę w dół. Widzę rybę, jest piękna, ale nie tylko błyska srebrem, ale i lśni różowo - to piękny pstrąg tęczowy!

Po ok. minucie holu ryba jest po nogami, w tym momencie kolega zaczyna filmować cała akcję. W duszy wszystko mi gra, ten pstrąg wydaje się już mój, jest moim zadośćuczynieniem za ten cholernie nieudany dzień, on po prostu mi się należy. Dekoncentruje się, wyobrażam już sobie jakie fajne będą zdjęcia, zamiast podbierać rybę czekam nie wiadomo na co ciesząc się holem. Pstrąg cały czas walczy o życie, wyskakując z wody, trzęsąc łbem i uderzając ogonem w linkę. I w tym cholernym momencie, pod samymi nogami, czuję nagły luz, a linka wyskakuje z wody. Czuję że los ze mnie zakpił, po soczystym przekleństwie klękam na ziemi i mam wszystkiego dosyć...

Niżej filmik z końcowej fazy holu:

http://www.youtube.com/watch?v=8Le1E8eX4Rs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy by się wkurzył :mad: Nie dość że w moim regionie sezon pstrągowy zaczyna sie miesiąc póżniej to jeszcze mam anginę i leżę jak zwierze! Zamiast antybiotyku z całą pewnością o niebo lepsza była by dla mnie godzinka nad górską rzeczką w pogoni za kropkowańcem!!! Jacku filmik krótki ale za to jakia piękna woda! Zawsze chciałem wybrać sie w styczniu w tamte rejony :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawid ładna sztuka ja się nie mogę doczekać wypadu na ryby na płocie leszcze i karpie.

Znam jedną rzekę teraz jak lody zejdą to takie płocie po 35-40 cm podchodzą a leszcze jeszcze większe jak połapie to dam foto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.