Skocz do zawartości
tokarex pontony

Zestaw woblerów okoniowych, szczupakowych na prezent


bananowka

Rekomendowane odpowiedzi

witam, chciałabym zrobić prezent zapalonemu wędkarzowi ale jako że totalnie sie na tym nie znam to jestem zmuszona prosic Was o pomoc:) wędkarz wspominał że marzy mu sie zestaw woblerów, wiem ze poluje głównie na szczupaka i okonia a łowi zazwyczaj w wodach stojących. Probowalam wybrac cos sama ale nie mam pojecia jaka firme, rozmiar czy nawet kolor wybrac. Z góry dziekuje za kazda wskazówke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

okoń i szczupak są to dwa wielkościowo różne gatunki.

rozmiary woblerów na okonia przedział od najmniejszych do 5-7cm długości

rozmiary na szczupaka od 5-6cm do największych długości

na stojącą wodę na okonia kup woblery z przewagą woblerów tonacych a na szczupaka w/g mnie odwrotnie czyli głównie pływające woblery są preferowane przez ten gatunek.

Co do kolorów to ja bymsię kierowała odcienianiami zieleni oraz brązu na szczupaka natomiast na okonia mogą pojawić się kolory bardziej żywe.

To jest wiedza na podstawie której będzie Ci chyba łatwiej dobrać prezenty dla wedkarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no mysle ze tak ok 300-400 zl moge na to przeznaczyc

już mu zazdroszczę :mrgreen:

Na okonia osobiście nie polecił bym woblerów, lecz jeśli już to przede wszystkim małe - do 5cm. U mnie na wobki okoń to raczej przyłów podczas szukania klenia - Salmo Hornet lub Tiny to bardzo popularne wobki. Ja sam bardzo polubiłem woblery "Gębale" czyli hand made które można często spotkać na allegro - u mnie w mieście sklep wędkarski nawet specjalnie je sprowadza, schodzą jak świeże bułeczki :wink: Rozmiary raczej mniejsze, ładne kolory i gęsta praca. Ja używam najmniejszych po 2,5cm oraz jako bardziej uniwersalnych - 4cm.

Kolory to już wg. uznania, każdy kolor kiedyś się przyda - z tym, że okoń lubi jaskrawe, bijące w oczy barwy.

Co do szczupaka - tu tez nie łowię na wobki... ale jeśli miał bym przywilej kupna kilku to wg własnego upodobania kupił bym: kilka woblerów łamańców 10-12cm w kolorze szczupaka, i armię wobków 7-10cm zwykłych, raczej podłużnych, w kolorach wszelakich plus kilka białych z czarnym grzbietem.

Osobiście napisałem wszystko co może z mojej strony jakoś pomóc

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Witam. Piszę w tym temacie, żeby nie robić bałaganu na forum. Mój brat jest zapalonym wędkarzem, zbliżają się jego urodziny a ja kompletnie nie wiem co mogę mu sprawić. To jego czterdzieste urodziny więc chciałbym mu sprawić coś naprawdę wyjątkowego. I tutaj pojawiaja się moje pytanie :

Czy moglibyście Panowie polecić jakiś kompletny zestaw w którym naprawdę nie brakowałoby niczego ?

Z góry dziękuje za każdą odpowiedź.

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak cos wyjatkowego to moze ponton lub lodz?

A napisz cos wiecej czy woli lowic na spining, grunt, splawiczek czy moze na muche?

Jak nie bardzo sie orientujesz czego mu potrzeba to ciezko bedzie podpowiedziec cos konkretnego ze sprzetu. A moze wedke z pracowni albo cos z turystyki wedkarskiej jakis tydzien w szwecji, albo w hiszpani???

Na razie takie rzeczy mi przychodza do glowy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bearpaw kupoiwanie przezentu wędkarskiego przez osobe kóra nie ma zielonego pojęcia na co osoba obdarowana lubi łowić, gdzie łowi, jaka metodą, jakie ryby itp nie ma najmniejszego sensu. Ty sie namęczysz obdarowany się wcale nie ucieszy a wręcz zawiedzie nietrafionym prezentem i po co to.

Wiecej szczegółow - jesli wiesz ze brat np łowi tylko na muche, albo spinninguje za okoniem lekkimi przynętami lub zasadza się na nocke na karpie to juz coś mówi/ Jesli nie wiesz tego kup lepiej dobrą flaszkę, oboje bedziecie zadowoleni ;)

owszem sa w miarę uniwersalne prezenty - np okulary polaryzacyjne, jakiś ubiór, termos ;D ;D itp ale to tez nie zawsze się trafi i nie zawsze wiadomo co jest dobre z tony chłamu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.