Skocz do zawartości
tokarex pontony

Na jaka najdziwniejszą przynętę łapaliście rybę??


Łukasz789

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
Z racji że skończył nam się białe robaczki postanowiliśmy rozbroić papierosa i kawałek zrolowanego filtra (tej waty) nałożyliśmy na haczyk. Płotki i ukleje rąbały na niego jak szalone

Przypomniałem sobie, że kiedyś do ciasta dodawałem nostrzyk. Raz mi się zapomniało i będąc już nad wodą w zastępstwie w ramach eksperymentu (rybki tego dnia brały słabiutko) dodałem tytoniu z papieroska. No i połapałem sporo krasnopiórek :grin:

Tak mi chodzi po głowie taki eksperyment - zalać tytoń wrzątkiem (tak jak herbatę) i tym wywarem nawilżyć zanętę! I na wiosnę chyba spróbuję :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Ja tak samo jak kolega u góry na filter od papierosa :P uklejki brały xD i na nasączony wodą papier trzeba kuleczke uturlać i uklejki też biora xD nawet raz zrobiłęm prowizoryczną błystkę z zamknięcia od puszki po ukurydzy xD do tego kotwiczka na końcu i jazda na spining , ale nic nie uderzało ^^ na różnego rodzaju trawy też łapałem ale nic nie brało ;/ ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 2 weeks later...
  • 2 months later...
Gość pawcio_bra
Ja z powodzeniem łowiłem karasie złociste na pusty haczyk.

Chyba nie Ty jeden :) Kiedyś tam może z 2 lub nawet 3 lata temu wybrałem się z kolegą na klenie z wiśniami lecz nie brały. Odpaliłem papierosa i przyszła mi myśl założenia na hak świerszcza. Pomysł wypalił a efekty były niesamowite :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siedząc kiedyś na nocy zrobiłem kiełbaske na ognisku i ostatni kęs mi spadł na piasek. A że nic nie brało założyłem dla jaj na haczyk 1/0 z mocną plecionką (na którym wcześniej była uklejka na suma) ten mały kawałek kiełbaski ledwo chowając haczyk w kiełbasie. Zestaw zarzuciłem i nie musiałem długo czekać. Branie po około 20min. Wędka w podpórce na pion (rzeka wisła pod Krakowem) o mało jej nie wyrwało z ziemi:-) zacięcie troche spóźnione bo się nie spodziewałem wogóle brania, pół nocy nawet nie ruszył ukleii, ani sum ani sandacz. Na tą cud przynęte okazał się sum 116cm. Od tamtej pory moja awaryjną przynętą jest kiełbasa lub mielonka tyrolska (konserwa) Raz złapał sie karpik 63cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

KropekG, z ta kiełbasą przypomniałeś mi zasłyszana gdzieś historie połowu sumów na wschodzie. Otóż Panowie wschodnio-zagraniczni wybrali sie na ryby, a konkretnie na sumy poławiane w rzece własnie na kielbase. Jak to w zyciu czesto bywa, nocne wedkowanie umilali sobie wódeczką. Po kilku - kilkunastu głębszych, jeden z nich zapodał na hak pieczona kiełbasę i silnym wymachem posłał zestaw w stronę rzeki. Lot przynęty był nazbyt długi, ale przy jego "stanie" nie odczuł tego. Na branie nie czekali długo. Mocne szrpnięcie zestawu i odjazd żyłki z kołowrotka. Obaj doskoczyli do wędki i jednym mocnym szrpnieciem zacieli zdobycz. Walka w pierwszej fazie wydawała sie być skazana na niepowodzenie. Pomimo silnego zestwu i dokrecenia hamulca na maxa, wędkarz odczuwał ogromny problem z utrzymaniem zdobyczy. Wędką szarpało na lewo i prawo, aż w końcu przeciwnik opadł z sił i wedkarz zaczął holowanie.

Jakież było ich zdziwienie, gdy przy brzegu na koću zestawu wyłoniła się mokra i strasznie zmordowana psina z kiełbasą w pysku.

Panowie wedkarze przerzucili zestaw na drugi brzeg, skąd pochwycili zdobycz. :mrgreen::wink:

Ile w tym prawdy nie wiem, ale mogłobyc wesoło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.