Skocz do zawartości
tokarex pontony

Kołowrotek zaczął głośno chodzić!


Gość Bartosz

Rekomendowane odpowiedzi

:razz:

Piękna porada :wink:

Faktycznie teraz mi się skojarzyło że przed drugim wędkowaniem ta rolka i cały kabłąk mi się nienaturalnie wygiał. kabłąk się ruszył tylko od strony rolki, z drugeij strony zero reakcji i wtedy sie obkreciła.

Chciałem otworzyć kabłąk i w sumie sie nie otworzył ale rolka tak jakby sie rozgieła wykreciła dookoła własnej osi - pomału przy mojej pomocy wrócił na miejsce.

I w sumie od tamtej pory zaczał głośniej chodzić.

Zrobię zgodnie z poradą i dam znać :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

OT

Unises, fajny kołowrotek :wink::razz: nówka świerzynka :?:

Tak, stary model ale stan nówka, - pudełkowy kolekcjonerski, kiedyś rozważałem przez chwilę zakup tego egzemplarza.. :roll: w celach użytkowych

3791422532.jpg

Spójrz na to zdjęcie jest jedna rzecz, która rzuca się w oczy, oś korbki jest przesunięta (wyżej) względem osi rotora...

, a to oznacza tylko jedno - przekładnia ślimakowa, :cool: w tym modelu jest wykonana z fosforobrązu, a wszystko w metalowej budzie,

co prawda by nieco zejść z masy, szpula została wykonana z grafitu, ale nie z takiego badziewia jaki stosuje się w dzisiejszych w masówkach.

Czego chcieć więcej?, to prawie jak Cadilac V12 z lat trzydziestych :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spójrz na to zdjęcie jest jedna rzecz, która rzuca się w oczy, oś korbki jest przesunięta (wyżej) względem osi rotora...
Wiem ,wiem,dlatego stwierdziłem że fajny ,mam taki sam jak ty ,tylko się różni tym ze był w pudelku mahoniowym :wink: ,i ma szpule metalową ,pewnie domyślisz się co to za model :cool: .
Czego chcieć więcej?, to prawie jak Cadilac V12 z lat trzydziestych
Bo to jest cadilac. :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to jest cadilac. :mrgreen:
jasne i to z 1983 roku :wink:
tylko się różni tym ze był w pudelku mahoniowym :wink: ,i ma szpule metalową ,pewnie domyślisz się co to za model :cool: .

a na kołnierzu tej szpuli ma ornamentykę w postaci trójkątnych otworów?

maniek, dawaj zdjęcia, zawsze miło na coś takiego spojrzeć :cool:

Unises, a już podejrzewałem że to Ty jesteś tym kolekcjonerem który sprzedaje na allegro nieużywane Quick'i, Cardinale i starszy sprzęt wysokiej klasy. :wink:
Pi w przypadku sprzętu cenie sobie wartość użytkową, bezawaryjność, solidność itd..może gdy już będę za stary by chodzić na ryby zacznę bawić się w kolekcjonerstwo, ale raczej nie będą to egzemplarze nieśmigane - pudełkowe..wolałbym, żeby każda z rys przypominała o jednej z wypraw :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Tylko mój to juz nie okaz kolekcjonerski ,widać jak lakier się wytarł.
MDS Cudowny :cool:

Jest nawet teraz taki nieśmigany na allegro

http://www.allegro.pl/item590487736_sprzedam_dam_quick_royal_m_d_s_3500.html

maniek, proszę napisz jak sprawował się ten magnetyczny hamulec przy niskich temperaturach, słyszałem (ale nie wiem czy dotyczy to też tego modelu) , że spiningisci którzy łapali na nie podczas przymrozków mieli jakieś poważniejsze problemy z płynnością hamowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proszę napisz jak sprawował się ten magnetyczny hamulec przy niskich temperaturach,
Kołowrotek stał na półce dwa sezony [lata90],ale jak mi 'zajumano" sprzęt to poszedł w bój ,używany do spina i w sezonie zimowym do podlodówki wiec zimową porą nieraz przy -10* był nieźle testowany ,hamulec nigdy mi nie sprawił kłopotów ,a zwłaszcza zimą ,gdzie żyłeczka czasami oscylowała na 0,10 i mniej . Co mnie wkurza do dziś to "terkotka" biegu wstecznego jakoś kiedyś mi to nie przeszkadzało ,a teraz jest denerwujące. :wink:
ale nie wiem czy dotyczy to też tego modelu
MDS to właśnie hamulec magnetyczny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MDS to właśnie hamulec magnetyczny
tyle to wiem :lol: Magnetic Drag System

Ale to nie jest chyba jedyny krecioł który pojawił się na rynku z tego typu patentem

słyszałem dawno temu z wiarygodnego źródła, że to rozwiązanie zawodziło na mrozie ale nie pamiętam czy chodziło właśnie o ten model D.A.M.a z tąd też moje wcześniejsze pytanie.

Masz może jakieś zdjęcia na których widać ten magnes?, czy są spore różnice w budowie hamulca.

ps. maniek, jak możesz wytnij te nasze bajania pt "Gdzie się podziały tamte krecioły" :mrgreen: powiedzmy od posta w tym temacie wysłanego 06-04-09, 19:14 i doklej to do jakiegoś istniejącego tematu "najładniejszy kołowrotek" czy coś takiego tam gdzieś było, bo za te OT tomik nam uszy poobrywa :lol::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz może jakieś zdjęcia na których widać ten magnes?,
No nie jakoś mnie nie kusiło rozbierać . :wink:
ps. maniek, jak możesz wytnij te nasze bajania pt "Gdzie się podziały tamte krecioły"
Tak tak ,zrobię to tylko chwilkę czasu musze mieć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co się stało z moim kołowrotkiem jak gdy zwijam to słyszę taki dźwięk zbliżony do iiiiiiiiioooooiiiiiioooo? Mam go od 1 roku i dopiero w tym sezonie takie coś zaczęło się dziać :sad: Jak go naprawić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Golden JW 1000. Może nie jest drogi, ale dobry :P Nieraz też ciężko chodzi. Rozkręciłem go i jak smarowałem, to coś źle założyłem tam jak są te rolki co szpulę zatrzymują :neutral:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozkręciłem go i jak smarowałem, to coś źle założyłem tam jak są te rolki co szpulę zatrzymują :neutral:
Jakie rolki? b0bek, jak możesz wstaw zdjęcia i zaznacz na nich te elementy, może ktoś będzie miał jakiś pomysł :wink:

Ps. Proszę moderatora by w wolnej chwili "odciął " posty od Wysłany: 10-05-09, 11:00 i i scalił je z istniejącym tematem o bardziej pasującej nazwie; Kołowrotek zaczął głośno chodzić http://haczyk.pl/forum/viewtopic.php?t=1200

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...

Witam

Kupilem w stanach na Ebayu kolowrotek Daiwa opus plus Daiwa 4000BRI nowy ,na sucho pracowal idealnie bez problemowjednak jak zalozylem olow to przy sciaganiu zaczyna bardzo glosno pracowac tak jakby lozysko czy cos,nie ma wiadomo na niego gwarancji prosze o pomoc jesli ktos mial takie problemy z kolowrotkiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozkrecilem kablak i jestem zdziwiony nie ma pod rolka zadnego lozyska tylko plastikowa tulejka ,czy to mozliwe zeby w takich kolowrotkach (kosztowal ok 100dol) nie bylo lozyska ,nawet w moim daiwa regal plus jest lozysko,a jest o klase nizszym kolowrotkiem,wydaje mi sie ze wlasnie przez to kolowrotek pod obciazeniem tak glosno chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rolka raczej odpada , głównie kiepskie lub spracowane/nieoliwione łożyska szumią

szumieć może główna przekładnia albo oporówka (choć tu raczej dźwięki były by cały czas a nie tylko pod obciążeniem)

z resztą zawsze demontaż i czyszczenei rolki + oliwka skutecznie to zweryfikuje

może jest suchy albo ktoś "smarował" oliwą - sugeruję rozkręcanko , czyszczenie ze starego (podstawa) smaru benzynką ekstrakcyjną i aplikacje od nowa smaru na zębatki i oliwki na reszte części ruchomych (gdzie nie ma obciążeń - zębatka wałka posuwu, ośka, oporówka)- oliwkę - tylko ostrożnie żeby nie napchać za dużo smaru i nie zapaćkać łożyska oporowego gęstym mazidłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ze kolowrotek jest nowy wszedzie gdzie powinno byc smarowane to jest pisalem do serwisy daiwy ale nie ma takiego mpdelu na europe ,sprobuje jeszcze przekrecic caly kablak z daiwy regal bo sa identyczne i zobacze czy tez bedzie sie tak dzialo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.