Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Szreniawa


Gobio Gobio

Rekomendowane odpowiedzi

to fakt z tymi kotwiczkami, w ubiegłym sezonie na Dłubni złapałem kilkanaście maluchów (największy 27 cm) które strasznie pokaleczyłem (raz po zacięciu na kotwiczce zostało tylko samo oko:-(i odpuściłem sobie łowienie na tej rzeczce...na szreni pstrąg o wiele większy ( w tym roku większość miarowa na 3 wypady) ale tylko dwa udało mi się złapać na gumki:-( niestety większość brań mam tylko na wobki i to te właśnie agresywnie pracujące (czasami nawet nie trzeba go zwijać tylko przytrzymać w nurcie i pstrągi same w niego biją). Jeśli czas i pogoda pozwolą to w tym roku wybiorę się jeszcze na Szrenie z gumkami...wg mnie woda jest zbyt wysoka na takie wobki które za płytko schodzą:-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

:) Ostatni tydzień Pstrągowania a Tu nikt nie daje znać co się dzieje nad woda :) Ja chodziłem sporo na Ścieklec sporo pstrąga ale takiego do niemiarowego ehh dwa się udało złapać ponad 30, byłem kilka razy na Szreni ale nic oprócz okoników ehh , woda pozostanie taka jaka jest, trącona, Ryb wcale nie widzę, nic się nie pokazuje, Nie wiem co to się stało nawet tamtoroczne świetne miejsca zawiodły:)

Byłem zerknąć do Przesławic w Sobotę, brak kontaktu z ryba, nie widać żadnej aktywności wędkarzy, rzeka zarosła, za to na Ścieklcu spotyka się kogoś, :)

Jeszcze tydzień, zobaczymy jak będzie w tym tygodniu :) może w końcu uda się 40 złapać, ostatnio w lutym się udało złowić, masakra jaki ten rok do poprzedniego jest:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. w końcu coś się dzieje na tej Szreni pomimo tej mętnej wody :) Cały dzionek na Rybkach okazał się sukcesem:) Niesamowita walka, jakiej nigdy nie miałem z Pstrągiem, uderzenie mocne, zacięcie i siedzi:) jezdził po całej wodzie a skakał na pół metra :) już blisko a by się spiął na jednej kotwicy został już wyciągany z wody(bez podbieraka) i udało się :)

dsc_0713__769908.jpg

Równe 50cm

Później kilka drobnych Pstrągów i jeden Piękny dziki kropek:) rzadkość złowić taka barwa ilością kropek :) Bardzo mi się podoba

Ten miał 39cm:)

dsc_0702__965160.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Jeżeli pierwszy lub ostatni dzień okresu ochronnego dla określonego gatunku ryb przypada na dzień ustawowo wolny od pracy okres ochronny ulega skróceniu o ten dzień" Tak więc w tym roku pierwszy dzień okresu ochronnego pstrąga wypada w niedzielę, zatem okres ochronny zostanie skrócony o ten dzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurczę, może też wybrałbym się w niedzielę zobaczyć jak to wygląda. czy możecie polecić jakieś miejsce gdzie można auto zostawić i przejść się po wodzie?

Od niedzieli kropką trzeba dać spokój !

a czy z przepisów nie wynika że niedziela jest jeszcze ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie niedziela w Polsce jeszcze nie jest dniem ustawowo wolnym od pracy, ale z ustaleniem tego jest zawsze problem w zależności na kogo się trafi :P. W niedziele sklepy masz czynne, a w większe świeta już nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Jeżeli pierwszy lub ostatni dzień okresu ochronnego dla określonego gatunku ryb przypada na dzień ustawowo wolny od pracy okres ochronny ulega skróceniu o ten dzień" Tak więc w tym roku pierwszy dzień okresu ochronnego pstrąga wypada w niedzielę, zatem okres ochronny zostanie skrócony o ten dzień.

Petry błagam czytaj ze zrozumieniem. Jeśli okres ochronny zostaje skrócony to tym samym okres w którym można łowić zostaje wydłużony więc okres ochronny zaczyna się w poniedziałek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MarioKr nie chce się wtrącać ale Petyr napisał dobrze..."pierwszy dzień okresu ochronnego wypada w niedziele,zatem zostaje skrócony o ten dzień"...ja zrozumiałem że okres ochronny zostaje skrócony więc jutro (aktualnie dzisiaj 1 września) można jeszcze łapać:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedłużenie okresu ochronnego przedłużeniem, ale mamy jeszcze dodatkowe obostrzenie w postaci regulaminu/zezwolenia na wody pzw KR paragraf 6, pkt 3, zabrania się:

d) wędkowania od 1 stycznia do 31 stycznia i od 1

września do 31 grudnia na nw. odcinkach wód; Brodła,

Cedron, Głogoczówka, Harbutówka, Prądnik, Rudno,

Sanka, Szreniawa (od źródeł do ujścia pot. Ścieklec)...

tak tylko, dla rozładowania sytuacji i żeby nikt z kolegów nie miał nieprzyjemności nad wodą:)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Witam Witam, już niebawem zaczyna się sezon 2014:) Szrenia w dobrym stanie Klarowna, nowe miejsca się utworzyły nic tylko doczekać tego lutego:) Ciekawe Jakie ryby się poustawiały hehe zapewne Presja wędkarska Jak na początek będzie olbrzymia jak co roku, każdy ma swoje zbadane miejsca więc do zobaczenia i powodzenia nad Rzeką, Ciekawe komu uda się złapać przyzwoity okaz. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.