Skocz do zawartości
tokarex pontony

Klenie i Jazie 2011


pagori

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 92
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Też czekam co Jaceen napisze bo u mnie bryndza z kleniami i jaziami , jazia jeszcze nie widziałem w tym roku a klenie przestały brać , kurcze stan wody na Wiśle jak w lipcu . Albo sie nie wstrzeliłem z porą dnia albo towarzystwo się przeniosło w inne miejsce , zbadam to jutro :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maniek mnie podpuszcza :smile:

Niestety rewelacji nie ma, ale coś się dzieje. Być może i pięćdziesiątka byłaby dziś na forum, ale ryba wpłynęła w zaczepy. Trzy godziny i dwa konkretne brania, drugie to kleń około 40cm.

kopiahpim4000.jpg

kopiahpim4006.jpg

p.s. Jacen, gdzie dorwałes MRM-y Kaczówki? :shock:
Jakaś końcówka w sklepie. Po niedzieli wybiorę się po resztę, jak zostały.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh , dzisiaj troche porzucałem z kolegą w Nowej Hucie ja na zero za to kolega dokazał :mrgreen: . Wyjął z pod moich nóg 50,5 cm. Z jednej strony szkoda że byliśmy we dwoje bo rybki sie płoszyły, z drugiej strony fajnie pogadać nad wodą :mrgreen:

Puknięć i "smakowania" przynęt było wiele ale to nie były te potężne kleniowe uderzenia

Zdjęcie specjalnie dla "mańka" bo sie domagał pięćdziesiątaków a rybka przekroczyła limit o 0,5 cm

Kleń kolegi:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/502a2d910d15ff3a.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś wybrałem się pierwszy raz na spinning z nastawieniem na: klenia/jaśka

Udało się przechytrzyć tego pierwszego, 34cm

dsc00005bw.jpg

Ale to co dziś widziałem sprawiło, że moje nastawienie do Kamiennej zmieniło się o 180 stopni.

Dziś przejeżdżałem przez most/zaporę na owej rzece w Ostrowcu Świętokrzyskim. Zatrzymałem się ponieważ jakiś wędkarz stał na środku rzeki i miotał przynętami. Popatrzyłem chwilkę, woda przejrzysta super... Ale coś mi nie pasuje jakaś duża ryba spokojnie, dostojnie płynie; chyba słońce mi za bardzo przygrzało pomyślałem przez chwilę... Przecież wydry wszystko wyjadły!!! Jak to możliwe???

Spoglądam bliżej mostu a tam stada kleni. Największe miały 50-70cm mało co nie wypadłem przez barierkę z wrażenia. Oby tylko jutro tam były to zrobię kilka zdjęć (może jakiś film).

Jutro po południu wyprawa na jedną z rzeczek w świętokrzyskim w poszukiwaniu pstrągów.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pagori, jakbys mogl opisac gdzie dokladnie na nowej hucie wedkujecie. Ja głownie probuje w centrum, ale poki co mizerne efekty, jeden klen ok 35cm :)

Niestety nie mogę opisać dokładnie. Ale jak lubisz iść na łatwizne to polecam "Dolinkę Będkowską" lub "Cholerzyn" :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Największe miały 50-70cm mało co nie wypadłem przez barierkę z wrażenia. Oby tylko jutro tam były to zrobię kilka zdjęć (może jakiś film).

W ubiegłym roku wiosną na dzikim odcinku rz.Kamiennej u siebie w Skarżysku widziałem także takie kolosy. :wink: Aż się zdziwiłem, ale pózniej latem efektów nie było prawie żadnych. Czasem na spina się trafiały same maluszki a te duże gdzieś się pochowały. :lol::grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie że jestem nowym użytkownikiem tego forum chciałbym wszystkich przywitać i p1081676mae.jpg

Uploaded with ImageShack.uspodzielić niektórymi spostrzeżeniami na temat jazi.Że lubię wyzwania postanowiłem że w nadchodzącym sezonie 2011odstawić nie co pstrągi które są typowym drapieżcą i co za tym idzie dość łatwo je oszukać i popróbować sił w łowieniu zimowych jazi.Łowiłem głównie na mniejszych rzekach gdyż lokalizacja ryb jest o wiele łatwiejsza ,ryby przebywają zazwyczaj w tym okresie w głębszych rynnach gdzie na dnie są różnego rodzaju drobne krzaczki rośliny ale ku mojemu zaskoczeniu czasami wychodziły na płytkie miejsca gdzie przejawiały większą aktywność,zauważyłem też że przy gorszej pogodzie ,zachmurzenie,opady ryby były nie co aktywniejsze,choć pierwsze jazie które złowiłem w sezonie 2011 dokładnie 6 stycznia złowiłem na małe woblery główną przynętą jaką używałem był twister myślę że kolor raczej nie ma wielkiego wpływu ale używałem głównie jasnych kolorów .Przynętę prowadziłem bardzo powoli z postojami w potencjalnych stanowiskach ryb,choć jazie nie były na każdych wyjazdach każda rybka która dała się oszukać w kolejnych sprawiała ogromną frajdę w zimowe chwilę spędzone nad wodą .ostatni jazik na zdjęciu z porzedniej niedzieli już po odbytym tarle pozdrawiamp2191744.jpg

Uploaded with ImageShack.usbeznazwyz1.jpg

Uploaded with ImageShack.usp2061737.jpg

Uploaded with ImageShack.us22383772.jpg

Uploaded with ImageShack.us20110403183.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam również wszystkich z lubelskiego no dawid przywiało przywiało :lol: butamara jak to z rybkami raz biorą lepiej raz gorzej ostatnio więcej wyjazdów rozpoznawczo, wiosennych no i jakieś rybki łapałem choć nie zawsze te które zamierzałem :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe miejsca,nowy sprzęt,cel od dawna ten sam-dorwac karpiowatego rybozerce :)

426787a6760b1a13med.jpg

63d23ea03373ae8emed.jpg

990cbd68d6268e3dmed.jpg

łowiłem na przynety nie przekraszajace 3cm.Eksploatowany był głównie Instynkt3 (Hunter), Alaska (Dorado) i Hornet (Salmo). połowiłoby sie dłuuuzej gdyby nie fucking wind :evil:

bądz co badz weekend udany :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.