Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

łowiska na podkarpaciu


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

No to ruszaj ESSOX, na te ryby bo Wisłok już w normie, a kumpel już wydarł brzankę na około 70 cm. Pojadę w niedzielę i ja popróbować na lightspina.

miron, blisko Jarosławia jest fajne łowisko, miejscowość Zgoda, zaraz o rzut kamieniem obok San. Jest to wprawdzie łowisko prywatne, ale warto sie zapuścić tam ze spinningiem, można spróbować zasiadki na karpia albo pobawić się z drobnicą. Zbiornik pożwirowy, dość głęboki, wokół sitowie, pałka, i grążele. Dużo pomostów, także dostęp do wody super. A na San w Jarosławiu to na tzw. przystań. Lekki gruncik, przepławka lub co tam lubisz. Są ładne brzany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 139
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Byłem przed wczoraj na rybkach na wisłoku ze spiningiem, raczej tak rekraacyjnie (poszpiegować trochę :mrgreen: , popatrzeć na wodę). Efekty - 4 urwane gumki, 1 woblerek i 1 wirówka :evil: . A rybki -4 okonki takie po 15-20 cm. i jedno potężne przywalenie w prądzie (na 100 % klenisko , ale musiał być piękny) i po paru sekundach wypiął się , nawet go nie widziałem. Woda jeszcze kapeczkę za wysoka ale po niedzieli idę na urlop to może coś wysiedzę nad wodą .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bogdan39

słuchaj Miron na Wisni czy tez wiszni paradoksalnie najlepiej bierze karp i karaś wiesz .

Pocholere sie mnie pytaż gdy sam wiesz lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

San jest rybny jak...bardzo i to lubię.

Rzeka Wiśnia czy może raczej Wisznia (paradoksalnie klenie najlepiej biorą tam na wiśnię ) jest znana z kleni podobno, jak środkowy San zresztą gdzie klenie zdejmują wędki z podpórek i biorą zawsze i na wszystko .

ale proszę koleżanki i koledzy po kiju o opis łowiska w Jarosławiu i okolic (może być mailem lub prywatna wiadomość)

_________________

miron

Po uważnym przeczytaniu można się zorientować , że wiem niewiele i proszę o pomoc

ale nie kłóćmy się już bo to nie ma sensu i celu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalew jest łowiskiem zaniedbanym , płytkim, zarośniętym

Essox ale klenie to chyba największe są jakie widziałem i łowiłem ,tam miałem tego naj.Natomiast w Wisłoku brzana coś niesamowitego jaka ta ryba silna ,no ale to było 15lat wstecz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalew jest łowiskiem zaniedbanym , płytkim, zarośniętym

Essox ale klenie to chyba największe są jakie widziałem i łowiłem ,tam miałem tego naj.Natomiast w Wisłoku brzana coś niesamowitego jaka ta ryba silna ,no ale to było 15lat wstecz.

Maniek Wislok jest raczej niewielką rzeką w porównaniu do takiej Odry czy Wisły. Są klenie ale czy największe ? Wątpię .

Co do brzany to wyobraż sobie jak wyglądałem po wyjęciu brzany na 2,2kg na przepływankę w silnym nurcie na przyponik 0,10 :mrgreen: . Reką mi tak telepalo , że kielich na pewno bym nie wypił :mrgreen: . Ze 20 minut siedziała w nurcie niczym ją dociągnąlem na spokojniejszą wodę ale w końcu skapitulowała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedziela, bardzo wczesne godziny dnia, rzeka Wisłok w miejscowości Dąbrówki.

brzanaspodmostu1gd.th.jpg

niezabrzanka4ny.th.jpg

brzanaok67cm6xg.th.jpg

wrciadowody1fd.th.jpg

przyneta to nieśmiertelna wirówka DAM numer 0 w kolorze złotym. Woda lekko mętna ale brania były dość dobre. Prowadzenie przynęty długimi skokami nad samym dnem więc może dlatego w pierwszej chwil myślałem, że mam dużego sandała. Zresztą ryba podchaczona była poniżej dolnej wargi, tak jakby przycisnęła pyskiem obrotówkę po opadnięciu na dno. Poza brzaną były jeszcze okonki, jazik i parę kleników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bogdan39, nie martw się, niedługo sobie napewno odbijesz tą przymusową nieobecność nad wodą. Głowa do góry. Czas mam, rzeczywiście, jak rzadko kiedy, bo pracuję na zmiany 8/24 więc mogę i pospinningować i przypilnować miejscówki na karpia.

shogun_zag, a pomęczyła łapkę i to zdrowo. Po zacięciu myślę, że mam zaczep ale po chwili, widzę jak żyłka powoli, bez żadnego zrywu zaczyna przesówać się pod prąd. I tak monotonnie przez około 40-50 metrów, później zwrot i w dół, aż pod sam przelew, ale już w iście expresowym tempie. Takich odjazdów zrobiła jeszcze dwa, za każdym razem coraz to krótsze, no i w końcu skapitulowała. Na pożegnanie, przy wypuszczeniu zrobiła mi jeszcze niezłą kąpiel, chyba, żebym jej nie zapomniał. A wszystko trwało może jakieś 10 minut. :lol::shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witia gratulacje piękna sztuka. I świetnie że wróciła do wody- brawo !!!

Brzana jest jedną z piękniejszych ryb naszych wód, lecz niestety nie wszędzie dostępna.

Zmierzyłeś ją chociaż ? Ile mogła mieć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Gość bogdan39

Na zeku duzo leszczy biora jak zwariowane wystarczy garsc byleczego i juz sa niestety wymiar ich to 20 cm.Szczupak przestał brac. Zacza sandacz. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bogdan39

Witek czy to twoja rybka jak bedziesz jechał to tyrknij :wink:

zadzwon.

Miejsce podkarmione mozna siedziec. :wink:

Dzis liny leszcze karpiki zabawa przednia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM.

Widzę że kolega z radymna,bardzo mnie to cieszy. Kiedyś bardzo często odwiedzałem to miejsce,można powiedzieć że co rok przez kilkanaście lat. Pamiętam jeszcze zadrzewiany cypel od strony sanu.Ale dość wspomnień.

Byłem tam z żoną w tamtym roku przyznam że się pobawiłem linki, karpiki, sumiki(wszystko było małe), ale interesuje mnie sandacz, czy z łodzi na spinning coś tam zwojuje a może okoń, szczupak.

Z góry dziękuje za odpowieć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.