Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Zwabić Leszcze


DamioBear

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 384
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

dzisiaj probowalem na makaron doprawiony czosnkiem (2 zabki na paczke 400gr makaronu) plus wanilia dla oslody i powiem ze efekt byl zerowy, podczas gdy dwa poprzednie dni robilem z melasa i miodem i sie sprawdzilo, ale tak jak pewnie zaraz ktos napisze i wszyscy wczesniej pisali co lowisko to inne obyczaje, dzisiaj kanapka z czerwonego i bialego (czyt. zoltego) dala rade :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
A ja podłaczę się w temat z innym pytaniem. Jeśli już leszcz żeruje na naszym stanowisku to podnęcamy w tym momencie ?? Bo znajomy mówi że to nie przeszkadza, a ja jestem odmiennego zdania

podnecać niekoniecznie tymbardziej że biorą, lepiej podsypać troche pinki, białych, albo np kukurydzy (biorąć pod uwage że na nią łowisz, jeśli nie to nie) chodzi o to żeby trzymać ryby w łowisku, jak będziesz donecał to się szybko obiedzą zanetą i po braniach. Donęcaj tylko i wyłącznie jak żerowanie słabnie i tak jak powiedział Danny1661 małymi kulkami. robakami czy kuku strzelaj z procy, mozesz je skleić zanętą lub specjalnym klejem. Rób to regularnie co np pół godziny, strzelaj małą lub dwiema porcjami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. W niedizelę mam zawody wędkarskie na niewielkim zbiorniku zaporowym 3hektary. Będę łowił głównie płocie (do 25-30cm) i leszcze (do 30cm) na bata. Będzie duża presja, a ja mam niestety tylko takie rzeczy:

1kg zanęty TRAPER Karp lin karaś amur

0,5kg zanęty TRAPER Leszcze Special

0,5kg Traper dodatek do zanęty miód wanilia

0,3kg mleka w proszku

150 ml pinek

Presja będize duża, bo to 3h zawody. I mam pytanie, czy wszystkie skłądniki mam ze sobą zmieszać (2 zanęty, ile dodatku zanętowego wsypać? Czy dodać mleka w proszku) I najważniejsze czy można zmieszać melasę z wodą i dodać ją do tej zanęty z atraktorem miodowo-waniliowym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...

Panowie mam pytanie chciałbym się wybrać na Leszcze, bede łowić w Wiśle w okolicach Tarchomina i mam pytanie czy taka zaneta mi się sprawdzi i czy nie przesadziłem z zapachami :)

Zaneta Leszcz sweet almond Lorpio 3 kg

sensas unix 0,25 kg

aromix sensasa ochotka 0,5 l

kompra-melasa 0,5 kg

otręby przenne ok 0,3 kg

płynna melasa 0,5 l

Marcel Brasem 0,2 kg

Mondialf piernik 0,2 kg

Mondialf karmel 0,2 kg

mięsko pociete czerwone pinka białe kastery

bede lowil na feederki.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem przesadziłeś i to dużo... tzn. w recepturze masz 5 atraktorów! Zdecyduj się na jeden zapach. Płynna melasa i Coprah to też jakby zamienniki. Do migdałowej zanęty średnio pasuje mi ochotka więc zastosowałbym brasem, piernik albo carmel. I mimo, że kiedyś Maniek pisał na forum, że z gustami leszczy bywa w kratkę (i wie co mówi), to jednak chyba już trochę za późno na słodkie atraktory. Musisz zaryzykować, skoro nie wiesz co się najczęściej stosuje w tamtym rejonie. Marcel ma w swojej ofercie Brasem biały, własnie na zimniejsze pory roku i on mogłby się dobrze skomponować z bazą. Ja bym poszedł jednak w stronę korzennego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, napiszę tak. Generalnie na skutek wysokiego stanu wody, powodzi oraz wielu innych czynników, brania leszczy na Wiśle w tym roku były marne. Stan taki utrzymywał się niespełna pół roku, ot zdarzały się brania takich ok 2,3 kg ale były to sporadyczne przypadki. Przeważnie brały takie ok 1 kg. Jeżeli weźmiemy pod uwagę fakt iż przed tarłem jak i po tarle leszcze nie jadły (Sądzę iż przy podniesionym stanie wody, leszcze jak i większość ryb karpiowatych były rozproszone jak Polska długa i szeroka po całej rzece. Na dobrą sprawę pożywienia nie było zbyty wiele, raczej można było dostrzec ogromne ilości śmieci, piany patyków etc) Rok temu w okresie letnim bardzo fajnie sprawdziła mi się zanęta Lorpio Grand Prix Bream. (ok 14zł za 1 kg) do tego piernik, kopra-melasa oraz mięsko, połowiłem z dobrym skutkiem lecz do czasu. Zastanawiałem się gdzie popełniłem błąd, myślę jednego dnia biorą na pinki, drugiego na kilka białych a trzeciego tylko i wyłącznie na czerwone. Nie mam doświadczenia w mieszaniu zanęt, zapachów itp, więc kombinowałem, dodawałem kilka zapachów, mieszałem różne zanęty i któregoś dnia doszedłem do wniosku, iż to POGODA dyktuję, co gdzie i kiedy leszcze będą jeść. Z moich obserwacji wynika iż, jeżeli leszcze mają bardzo dużo swojego naturalnego pokarmu(ochotki chruściki larwy owadów pijawki ślimaki itp) to tylko i wylącznie Bardzo dobra karma może spowodać iż zaczną brać. Wiadomo leszcze sa łakomczuchami kochają wszytko co słodkie, pływają w ogromnych ławicach i szukają wszystkiego co da radę oszamać :-)

(Rok temu w połowie listopada choć było cieplej ok 15'C leszcze brały i to na wszytko: białe czerwone pinki makaron) byle jaka zanęta wyniki były

Obecnie mamy późną jesien. Pogoda troszkę się pogarsza idą przymrozki (czas na sandacze) Jest to ostatni dzwonek na wyprawę po duże leszcze. W tym okresie jest o tyle inaczej, iż leszcze chcą i muszą dużo jeść lecz naturalnego pokarmu mają bardzo mało lub w ogóle go nie ma. Żerują wszędzie i są bardzo wygłodniałe. Więc trzeba im pomóc znaleźć ten pokarm tylko teraz zachodzi pytanie co im sypnąć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam

W przyszłym sezonie mam zamiar pokombinowac z ziarnami na jeziorze.Jest to duzo jezioro z twardym dnem i glębokoscią okolo 4-5 metrów.Ryby które tam występują to leszcz,karp i inne drobniejsze.Około 5 lat temu wyciągaliśmy z ojcem takie leszcze po 2kg na kukurydze konserwowa bez wcześniejszego nęcenia,poprostu z marszu wrzucaliśmy 4 puszki kukurydzy i po jakimś czasie leszcze już były.Jednak ostatnimi czasy coś się zmieniło i juz jest trudniej z leszczami.Dodam jeszcze ,że kiedyś ojciec dobre efekty mial na makaron.I tutaj moje pytanie.Mam pewny pomysł na mieszankę ale niewiem czy jest dobry.Była by to kukurydza,pszenica,makaron i może też łubin słodki jednak niewiem czy gdzieś w okolicy dostanę.Niewiem czy ta mieszanka nie będzie zbyt sycąca więc tutaj zwracam sie z pytaniem do obeznanych w tym temacie.Interesuje mnie jeszcze czas nęcenia, częstotliwośc oraz dawkowanie.A i dodam, że mam zamiar zacząc nęcic jakoś w maju może wczesniej. A i jeszcze pytanko jak sądzicie lepiej bylo by nęcic bliżej i łapać na spławik czy nęcic dalej i lapać z gruntu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Była by to kukurydza,pszenica,makaron i może też łubin słodki
Musisz mieć bardzo dobry dostęp do ww produktów ,zrezygnuj od razu z tego co trudno ci kupić ,nie kiedy czas nęcenia to ok tygodnia ,ale nie kiedy nawet i 3 tygodnie trzeba poświecić.

Co do ilości ,to musisz mieć rozeznanie jakie są pogłowia ryb ,nie sposób coś doradzić nie znając ile masz leszczy w twoim miejscu .

Wiosną logiczne jest łowienie i nęcenie blisko brzegu ,ale nie kiedy ta logiczność gubi nawet doświadczonych wędkarzy ,ja bym jednak nęcił dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak często i jaka jest taka uniwersalna porcja na 1 nęcenie
codzienne nęcenie jest na pewno skuteczniejsze ,ale to przy krótkich okresach.przy dłuższym nęceniu lepiej jest stosować nęcenie co drugi dzień ,ma to swoje uzasadnienie .Co do ilości nęciwa ,nie ma uniwersalnych dawek ,na jednej wodzie będzie to 2kg na innej 5kg ,jeśli na jeziorze stado leszcza może liczyć ok tysiąca szt ,to pomyśl co ty im zrobisz 5kg zanętą ,nawet nie zatrzymają sie ,a po przepłynięciu stada nie ma śladu po zanęcie.Nie znam wody na której będziesz nęcił wiec nie ustalę ci dawki.ale na wiosnę lepiej nęcić więcej niż mniej ,zapewniam cie znika wszystko co podasz.

A co do składu ,to możesz zrezygnować z kuku jeśli masz na myśli tą paszą-ową ,makaron i pszenica nie są produktami ciężko strawnymi ,choć od pszenicy lepszym będzie owies lub jęczmień .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kukurydza będzie podstawą ponieważ wiem, że leszcze chętnie biorą tam na konserwową wieć do gotowanej z pola też się przyzwyczają. Kukurydza jest też najtańsza i najłatwiej dostępna z tych składników. Wydaje mi się, że 50% kuku,i po 25% makaronu i pszenicy będzie w sam raz. Co o tym sądzisz Maniek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

koledzy można uznać, że sezon spławikowo-gruntowy już mamy za sobą. Powiedzcie jakie zanęty, jakie techniki najlepiej się Wam sprawdziły.Co można ulepszyć w następnym sezonie, czego się wystrzegać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie jakie zanęty, jakie techniki najlepiej się Wam sprawdziły

Mnie się dość dobrze sprawdził makaronik w/g przepisu Mańka na w pół z gotowcami jakiejś węgierskiej firmy.Przepis dostępny u autora lub na forum w innym temacie.A co najciekawsze z leszczami było różnie ale za to weszły mi ładne płocie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się dość dobrze sprawdził makaronik w/g przepisu Mańka
Miło słyszeć :wink: .
Powiedzcie jakie zanęty, jakie techniki najlepiej się Wam sprawdziły.Co można ulepszyć w następnym sezonie, czego się wystrzegać.
W zasadzie od lat sprawdza mi sie "wstępne" nęcenie miejscówki ,wypracowałem swoją zanętę do wstępnego nęcenia która sie sprawdza przy leszczach .do zanęcania podczas łowienia używałem Trapera Specjal leszcz ,muszę tu jednoznacznie ostrzec traper sie "sknocił" od jakiegoś czasu.Trzeba będzie szukać czegoś innego.

W przyszłym roku nie co będę zmieniał przynętę na leszcze po tarle . :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie jakie zanęty, jakie techniki najlepiej się Wam sprawdziły.Co można ulepszyć w następnym sezonie, czego się wystrzegać.

Na wiosnę na

odrze leszcze bardzo dobrze wchodziły mi w zanęte Lorpio Special Feeder (Heavy) + Lorpio Grand Prix (Duży leszcz) + Brasem Carmel + Dużo mięska czytaj białych i pinki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się dość dobrze sprawdził makaronik w/g przepisu Mańka
Miło słyszeć :wink: .
.do zanęcania podczas łowienia używałem Trapera Specjal leszcz ,muszę tu jednoznacznie ostrzec traper sie "sknocił" od jakiegoś czasu.Trzeba będzie szukać czegoś innego.

W przyszłym roku nie co będę zmieniał przynętę na leszcze po tarle . :cool:

Mańku Traper robi cały czas dobre zanęty tylko,że teraz robią dla swoich ludzi, na zawody, treningi itp. Pamietasz jak kiedyś sypałeś do kotła traperka, ładnie pachniało prawda ? a teraz ? no Właśnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.