Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Zwabić Leszcze


DamioBear

Rekomendowane odpowiedzi

jarek_g, Co do haczyków to u mnie odwrotnie właśnie małe 10 ,8 na większe nie bardzo z hakiem nic mi się nigdy sie nie stało Na same ziarna kuku pęczak pszenica podchodzi mi ładna płoć.jak tylko sypka zanęta to wyżarta przez krąpie w 15 min. Robię tak

makaron świderki, kuku 2 puszki pszenica klej do zanęt zanęta samet płoć zielona zanęta leszcz bream lorpio grand prix ,melasa, pinka najlepiej świeża nieprzetarta w trocinach Zanętę robię w piątek i zostawiam w lodówce do soboty rana tak że na łowisku tylko nęcę i łowie . Jeżeli na hak zakładam pszenicę, kuku :mrgreen: to ładne płocie jak założę makaron leszcze a jak białego to wszystko do czasu podpłynięcia krąpi wtedy zmiana na pszenice bo tylko na to krąpie nie biorą :neutral: Największe leszcze złapałem na pinkę i to jak zostawię na haku 2 takie już lekko wyssane i dołożę 1-2 świeżych zauważyłem że wtedy leszcze biorą bardzo pewnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 384
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam mam pytanie??czy będzie to dobra zanęta na leszcze??mam zamiar łowić ze z brzegu na zestaw z sprężyna i mam pytanie czy wogole coś w ta zanętę wejdzie??oto moje składniki

2 kg zanęty Stil HPB leszcz piernik

0,5 kg ugotowanego makaronu (małe kolanka)

mielony biszkopt

przyprawa do piernika 30g

melasa piernikowa w płynie

i mam jeszcze pyt bo mam płatki kukurydziane i czy jakbym je zmielił to nadawałyby się do zanęty??

Pozdrawiam i z góry dziękuje za odp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodatek makaronu byłby wskazany, leszcz lubi posiedzieć w zanęcie, gdzie może coś sobie pojeść.

Ja łowię na pickera (lekki feeder) od roku, sprzężyny testowałem, ale są mniej pojemne niż koszyczek, również częściej się plątały. Ale jak Ci się sprawdzają, to łów dalej, oczywiście z makaronem.

A spórbuj raz zastąpić tę super mieszankę czymś takim: Trofeum Leszcz + Makaron i porównaj wyniki :mrgreen: . Na tę miałem największe brania jak i moją życiówkę. :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami jak w kuchni uda mi sie przechwycić to do zanęty jest dorzucany ryż, makaron i inna spożywka. Tak samo jak nie wrzucam do wody robaków po przejściach i zdjętych z haczyka tylko dorzucam je do zanęty. Ale jak łowi się w nurcie to można tak się bawić bo tam jest duża konkurencja :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, wędkarstwo nauczyło mnie eksperymentować może zaczne od sprzętu. Używam matcha Robinson Aquarius Match3,9 C.W 7-20g. Jesli chodzi o spławik ja używam do 1g poreferuję wedkarstwo finezyjne. Zawsze można go przeciążyc jesli prąd jest silny. Wkońcu leszcze łowimy na przystawkę czyli przegruntowujemy zestaw. Żyłka główna 0,16. Przypon 0,10 jesli woda jest czysta, Jeśli mętna 0,12. Zauważyłem że w mętnej wodzie lepiej biorą. Haczyk 10. Możecie dostac specjalne na leszcza np firmy Kamatsu badz lepsze Owner albo Gamakatsu Teraz tak jeśli chodzi o zanęte to:

1. Zanęta Robinson Bream (naprawde bardzo dobra zanęta) ok. 8zł

2. Atraktor w płynie Traper melassa ok 5zł

3 Atraktor sypki Traper Kolendra ok 4,5zł

4. Dodatki do zanęty to obowiązkowo dużo białych robaków, pinką sie nie bawcie bo sie zlezą płoteczki. Teraz UWAGA mój specjał Oprócz białych dodajcie Pęczaku. Pada pytanie jak ugotować? Otóż o to moj sposó:

1 Kupujecie kolendre w sklepie zielarskim. To sa takie małe kulki. Mielicie ja w moździerzu

2. Gotujecie wode i wsypujecie ta kolendre wystarczy szklanka zmielonej kolendry i GOtujecie ok 10 minut

3 Wsypujecie pęczak i gotujecie wsyztsko ok 40 minut

4. Peczak z kolendra odzcedzacie na poł godzinki wysypujecie na gazete tylko możliwie płasko żeby gazeta odciagnela wode, nastepnie po osuszeniu wsypcie do pudełka w którym zabierzecie peczak na łowisko koniecznie z ziarnami koledry.

Jeśli chodzi o mieszanie zanęty. Prosta sprawa. Do wiaderka wsypujecie ok połowy zanety. Starczy na jakies 5-6 godizn lowienia. Do tego sypiecie pol torebki atraktora kolendry i zalewacie atraktorem melasa. Dodajecie wody i rowno mieszacie. Dodajecie sporo białych i 3-4 garscie peczaku. Zanęta gotowa.

Łowicie na białe po 2-3 sztuki na hak. Peczak to równiez doskonała przyneta na wieksze sztuki zakladajcie dwa zaiarenka. Warto miec tez ze soba czerwone robaki najlepiej dendrobene 2 ok 4zł w sklepie. Zauwazylem ze za tym peczakiem przepadaja duze plocie i jazie. Dlatego jesli brania leszczy ustana zauzcie czerwonego ustawcie taki grunt zeby przyneta plynbela ale ocierajac sie o dno. Brania Jazi murowane. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Szczerze mówiąc to najlepsze wyniki mam na robactwo czerwone i białe. Z tego co wiem od kumpla który był na jeziorze to na kukurydzę połowił tak samo jak na robale czyli zero.

Może czas poszukać leszczy w innych miejscach :?::roll: w końcu to już jesień i zaczynają się powoli grupować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tak:

Dnia nie pamiętam ale słońce świeciło i trochę cieplej niż ostatnio.

Na wodzie 1M na rosówkę trafiłem na stado leszczy, złowiłem na oko 0,5kg, drugiego brania nie zdążyłem zaciąć, wiązałem zestaw a trzeci, aż się wędka wygieła też zepsułem, ale 2 rosówki, jedno pociągnięcie i nie ma. Łącznie byłem nad wodą 15min, taki mały wypadzik, zesputy przez kuzyna :mad::cry:

Kilka dni później, już się chumry pojawiły trcohę zimniej, w tym samym miejscu nic. (Łowiłem na kuku, robaki zostawiłem). Po zarzuceniu na głębszą wodę złowiłem przez 3h dwa krąpiki.

Czyli na leszcza trzeba trafić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.