Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Zwabić Leszcze


DamioBear

Rekomendowane odpowiedzi

Ja zrobiłbym tak. Oczywiście biorąc pod uwagę minimalne fundusze. Zanęta Traper, bo jest stosunkowo tania. W to kukurydza, pszenica, pęczak, płatki owsiane, makaron itd. Zapach jeśli na leszcza, to czosnek. Przynajmniej ja taki preferuję. Na ponton, i heja. Zanenta najlepiej aby miała konsystęcję wilgotnego piasku. Smuży i opada regularnie na dno. Wywożąć pontonem, nie musisz lepić kulek. Pozdro i polamania kija.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 384
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Zazwyczaj zanęty, nawet te tanie są już aromatyzowane, no chyba, że kupujemy zanętę typu "baza". Osobiście "kupne" zanęty, zarówno te tańsze jak i droższe wzbogacam aromatycznie wg. swojego uznania. Czasami łączę różne nuty zapachowe :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

W najbliższym czasie wybieram się nad jezioro obfitujące w duże leszcze (ponoć trafiają się sztuki nawet 4-5kg), jednak jak są duże to są też małe, a je chciał bym wyeliminować. Będę łowił na głębokościach 4-6m. częstym przyłowem są tam karpie 2-5kg i to akurat mogę zaakceptować :mrgreen: poszukuję dobrego atraktora który będzie selekcjonował duże leszcze i inne duże ryby. Oto moje propozycje:

MVDE BRASEM WHITE

SENSAS SUPER BREMIX

SENSAS AROMIX BREMES

Samą zanętę mam już upatrzoną będzie to Boland Mega Karp Naturalna +Special Karp Wanilia/Leszcz Brasem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciezko bedzie lowic duze leszcze z marszu ale zawsze warto sprawdzic. Osobiscie probowalbym naturalnych atraktorow zamiast mieszanek sklepowych. Wedkarze ktorzy lowia tam czesto i maja wyniki nie inwestuja zbyt wiele w atraktory. Kolendra albo przyprawa do piernika powinny zadzialac.

Jak do tej pory lowilem duze leszcze na pszenice z truskawka, dzialalo bardzo selektywnie i przylowy byly sporadyczne. Lowisko o dosc duzej presji ale wszyscy lowia karpie, atraktory naturalne kompletnie nie robily wrazenia na rybach. Jedyne co dzialalo to truskawka i jeli cos bralo to duze leszcze, czasami plocie a nigdy karpie. Sam sobie odpowiedz jaka jest tam presja i czy ryby moga znac takie aromaty.

Sprobuj popytac ludzi ktorzy tam lowia, moze ktos cos slyszal albo sam uzywal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

erwinnf, duży leszcz z marszu to tylko hak nr 4 i na niego pęczek czerwonch i czekać bez paroidnowego nęcenia najlepsza zanęta ze sklepu nie pomoże lepiej poszukać dobrego leszczowego miejsca czyli takiego gdzie dobrze bierze mały leszcz,jest mały to jest i duży

sama zanęta leszczowa kupna raczej nie ma wpływu

dobry zapach teaz to truskawka( zanęta traper wody bierzonce)

lub słodki orzechowy (lorpio sweet allamond)

jeśli nadal na 4 haczyk będą brały te mniejsze to hak nr.2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do kilku dniowego nęcenia atraktor jest nie potrzebny, naturalny zapach kuku i pęczaku wystarcza może okazać się lepszy od jakiego kolwiek innego ,jak są leszcze to po 3 dniach nęcenia spokojnie już ładne podejdą ale z leszczem to jest tak że chodzi stadem to podchodzi i mały i duży nie da się oddzielić,w niedziele we dwoje nałowiliśmy około 25kg leszczy od godz 4-13

tylko że wielkośc była różna od wielkości dłoni do 1kg do tego pare brań które poszły z hakami nr 2 na żyłce o.20 więc były konkrety

zanęciliśmy w sobote wieczorem właśnie kuku z pęczakiem ale leszcze brały na pęczek czerwonych sporadycznie na kuku ,

białe makaron i pęczak brak brań

zestaw to

teleskop gruntowy 3,6m

główna żyłka 0,25

przypon 0,20 z hakiem 4 później nr2

zwykły podwieszany sygnalizator

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam mały problem z leszczami na Odrze bo skubane brać nie chcą :roll: od 2 tygodni nęcę kukurydza z makaronem kolanka, dla lepszego aromatu dodana kolendra i wyniki mam dość słabe. na kukurydzę praktycznie zero brań, na białego same leszczyki wielkości dłoni i na czerwonym od czasu do czasu niewielki sum się uwiesi. łapię na spławik, dość blisko brzegu (6-7metrów) na głębokości ok 4,5-5m. Ktoś mi może podpowiedzieć dlaczego tak słabo z braniami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj o innej porze dnia, możesz spróbowac tez zmniejszyc ilośc sypanej zanęty w przeddzień łowienia. Ja na nęconym miejscu miałem tak, że duże leszcze podchodziły tylko nocą, w dzień skubały same żyletki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam zakupioną zanete lorpio P.lorenc leszcz duży pytanie brzmi co moge dodać do zanęty aby ulepszyc ja przy połowie leszczy, czy czosnek proszkowany bedzie ok? mam do tego Coco belge trapera czy jak dodam jedno i drugie to nie pogryzie sie nic ? prosze o podpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

komendante,

opcje są trzy

1 zmienić metode np grunt na spławik lub odwrotnie oraz godz wędkowania karmiąc tak samo

2 karmic bez atraktoru do zapachu zawsze pierwsze podpływają małe

3 zmienić miejsce jeśli masz miejsce gdzie biorą małe to szukaj lepszego blisko może poprostu jest to miejsce w którym większe sztuki nie mają co jeśc i go nie odwiedzają

Jeśli dobrze trafisz to po 3 dniach nęcenia już coś podejdzie bez atraktorów naturalny zapach wystarcza ryba do takiego zapachu podchodzi pewniej, nie próbuje, nie sprawdza ,brania też są stanowcze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwracam się z pytaniem, dotyczącym tematu.

Łowię na stawie, dość nie wielkim, na którym znajdują się leszcze, zdażało mi się wyciągać pojedyńcze sztuki nawet koło 1kg. Dzisiaj byłem nęciłem zanęta Dragon Leszcz Piernik, dodałem kuku konserwową jedną puszkę i platki owsiane do zanęty. Łowiłem od 17-20 i miałem zaledwie kilka pustych brań. Jedną wędke miałem na grunt, drugą na spławik, kombinowałem z gruntem itp i nic. Jutro chciałbym się wybrać z rana. Co mógłbym zmienić? Co robie źle? Mógłbym mi ktoś coś poradzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pytanie dosyć głupie ale nurtuje mnie ono:

A więc kumpel (spinningista -dlatego to robi) zna 2-3 miejscówki gdzie grupuje się gruby leszcz(2-4kg) w dużych ilościach .I teraz pytanie jak jest taki wytropiony leszcz to nęcić go jeszcze czy odrazu przynęta na haczyk i do wody.Podobno on stoi tam prawie zawsze , więc zatrzymywać go nie trzeba. Pytam bo do takiej konkretnej sytuacji są rożne odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łowiłem od 17-20 i miałem zaledwie kilka pustych brań. Jedną wędke miałem na grunt, drugą na spławik, kombinowałem z gruntem itp i nic. Jutro chciałbym się wybrać z rana. Co mógłbym zmienić? Co robie źle? Mógłbym mi ktoś coś poradzić?

Jesli miales brania ale byly puste to sa dwie mozliwosci; zle zlozyles zestaw albo ryby braly bardzo delikatnie i ciezko bylo cos zaciac. Sprobuj zmienic dlugosc przyponu, model haczyka, rozklad obciazenia, grunt albo splawik.

Mialem duzo problemow z pustymi braniami i takie elementy zmniejszaly moja skutecznosc. Jesli juz cos zmieniasz to pojedynczo, sprobuj zalozyc cienszy przypon, wydluzyc lub skrocic. Nie dziala zmien haczyk na inny rozmiar, model.

Nie zauwazasz zmian to zabierz sie za splawik i obciazenie, zacznij od rozkladu srucin na zylce. Za malo to wybierz inny splawik.

Skup sie na tych elementach, twoja zaneta wabi ryby ale nie mozesz zaciac brania. Dogranie tego wszystkiego moze troche potrwac ale nikt nie poda Ci gotowego przepisu na sukces.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

witam chciałem stworzyc zanete na jutrzejszy wypad leszcz-ploc, czy ta zaneta ma sens czego dodac czego odjąć: 1kg traper leszcz specjal , , 0,5 kg peczaku , puszka konserwoweej bonuellle , 200 ml kaszy kukurydzianej ,100ml mąki kukurydzianej , paczka otręb 150g , zapach wanilia , - woda stojaca . Mam jeszcze pod ręką zanęte gruba płoc dragona , ale nie wiem czy jest sens dodawac ( nie chce nic spieprzyc) .Dodatek: nie co gnojaków z kompostu i białe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie dodawałbym kaszy ani maki kukurydzianej, raczej zbedne sie wydaje w tej mieszance. Wanilia troche ryzykowny zapach, nie wszedzie płocie ją lubią. Ja dałbym na przykład kolendre. Jako dodatek zamiast białych daj pinke i powinno byc ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.