Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Zwabić Leszcze


DamioBear

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 384
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jeśli podasz precyzyjniej, to chętnie doradze bo leszcze łapię na okrągło i w rzece i na wodach stojących.

To ja się może od Ciebie czegoś dowiem nowego. :wink:

Rzeka na której łowię ma maks 8m szerokości a leszcze w niej łowię na głębokości ok 3m, duży zakręt, przed i za wypłycenie. W miejscu łowienia woda praktycznie stoi. łowię i w dzien i czasem w nocy... leszcza jest dośc dużo, nie raz widać sztuki na płyciznach 50-70cm długości :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam spławik w dzień i w nocy ze świetlikiem robi mniej hałasu. Zanęta jeśli wędkujesz z doskoku tzn. niewiem kiedy będę znowu dobra markowa ukierunkowana na leszcza. Nie podaje firmy bo to moim zdaniem kwestia gustu. Do tego należy dodać Gotowanych konopi, białych robaków i gotowe. tylko łapać. A zasada podczas łowienia leszczy NIE PODAWAJ IM ZANĘTY NA GŁOWĘ tzn. jeśli nęcisz na leszcza to zanęć raz grubo i poczekaj. Z donęcaniem jest kłopot kule raczedj przestraszą leszcze na tak płytkiej wodzie więc proponuje donęcać konopiami lub robakami w małych porcjach, aby nie przekarmić i tylko wtedy gdy ustają brania. Mnie się to zawsze sprawdzało. Jeszcze słowo o atraktorach. Nie pominołem ich przypadkowo, ale to trzeba przetestować na danym łowisku, bo w jednym świetnie działa kolendra, a w innym coś bardziej słodkiego. Zacznij od słodyczy a jak to nie to można ostrzej nawet czosnek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WOREK CHLEBA=WOREK LESZCZA :sad:

Kup ze 2 bochenki chleba, namocz w wiaderku w niezadużej ilości wody aby niebył za rzadki, jezeli zdarzy się ze bedzie brejowaty to zagesc bułką tartą, można do tego dodać trochę kolendry na "smak" lub jakiegoś atraktora.

Super przepis wszystko będzie pływało na powierzchni i z nurtem. Zanęci ale następnemu wędkarzowi. :mrgreen: Jesli juz tak to niech czymś dociąrzy. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podaje firmy bo to moim zdaniem kwestia gustu. Do tego należy dodać Gotowanych konopi, białych robaków i gotowe.
oooooooo znam ten przepis :mrgreen::mrgreen::mrgreen: Jak to fajnie że jest ktoś na forum z kim jeżdżę na rybki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podaje firmy bo to moim zdaniem kwestia gustu. Do tego należy dodać Gotowanych konopi, białych robaków i gotowe.
oooooooo znam ten przepis :mrgreen::mrgreen::mrgreen: Jak to fajnie że jest ktoś na forum z kim jeżdżę na rybki

Jeżdże i razem mieszam :lol::lol::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm ale jezeli bedzie necila bailymi i konopiami to moim zdaniem wejda bardziej plocie niz leszcze nie lowilem na rzece ale chyba mniej wiecej te same zasady w aromatach obowiazuja co na jeziorach ?? Moim zdaniem najlepsza i tania w tym zaneta na leszcza jest Makaron z melasa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...
a jest jakas gotowa w sklepie która bym zanecił i móglbym odrazu łowic czy po jakims niedługim okresie w czasie np 1godz czy jest to raczej nie mozliwe???

policja997997, to zależy co chcesz łowić, bo jak zadowala cię zabawa z drobnicą, to praktycznie każda firmówka się nada. ale jeżeli masz ochotęna większe sztuki to praktycznie niemożliwe jest łowienie z marszu i bez dłuższego nęcenia się nieobędzie... czy to firmówkami czy samoróbką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje zanety na leszcze.

Wymyśliłem sobie taki skład co byście tu zmienienili? Mam zamiar necic nią łowsku min. 3 dni przed łowieniem

- sklepowa mieszanka jako baza

- kukurydza

- makaron

- melasa w płynie

- czerwone robaczki

- kolendra jako zapach

- coco lub copra-melasa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129

Ja bym na Twoim miejscu wybrał dwa rodzaje zanęty - np. kuku i pszenicę. Zaromatyzuj je odpowiednio i możesz nęcić - co do samego łowienia, zrób mieszankę z bazy sklepowej i do tego małą ilość kuku i pszenicy - co do tych dodatków to odpuść sobie je - może tylko melasa w płynie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam Wszystkich!

Właśnie się zarejstrowałem i mam pierwsze pytanie.

Czy wymienione w tym wątku zanęty, np. tego typu:

.Składniki podstawowe

-Bułka tarta

2.Składniki wypełniajace

-Mąka ziemniaczana

3.Pobudzające

-Płatki owsiane

4.Zapachowe (wybierz jeden ze składników )

-wanilia

-kminek

-kolendra (szczególnie na leszcza )

można stosować łowiąć na koszyk zanętowy, czy raczej są to zanęty do połowów spławikowych ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich.

Pierwszy post i pytanie.

Czytalem juz sporo ale tak naprawde niewiele wiem nadal.

Jade na weekend majowy nad jeziorko.

Nastawiam sie glownie na leszcza ale mysle ze moze byc tez ploc. Z tego co czytam to jak zrobie dobrze zanete to moze i podejdzie lin. Czyli trzeba by bylo zrobic taka "uniwerslna" zanete. Ale takiej mozliwoci przeciez nie ma. Wiec Panowie i Panie ( bo Panie tez widzialem ze sa na forum ) pomozcie. Co kupic i zmieszac zeby zwiekszyc prawdopodobienstwo polowienia rybek. Mysle ze bede lowil glownie na feederka. Narazie mam zakupiona zanete Lorpio na leszcza, melase w plynie, konopie prazone zmielone, i kopromelase w proszku. A lowil bede chyba na biale robaczki. Nie wiem czy jeszcze jakies atraktory czy dipy jakies kupic. Szczerze mowiac myslalem o dipach. Tylko nie wiem dalej jakie kupic. Podobno uniwersalny to scopex ale nie wszedzie dziala. Jeziorko za duze to nie jest. Wedkarzy sporo. Aha i jeszcze pytanko o jakie bioaktywatory. Czy dodac cos takiego jak bioaktywator?

Ludzie pomocy bo ja juz nic nie wiem :)

Pozdrawiam Wszystkich Serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pomieszasz bułkę tartą, płatki owsiane i krochmal to gwarantuję że jednym koszyczkiem będziesz łowił osiem godzin, używając go zamiast ciężarka.

Tak zwana zanęta wielosezonowa :lol::lol::lol: Wbrew pozorom jeszcze całkiem często spotykana. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytalem juz sporo ale tak naprawde niewiele wiem nadal.

Ja bym poradził aby czytać ze zrozumieniem. Do wyjazdu jeszcze dwie doby, myślę, że jak poczytasz nasze wypowiedzi tematyczne to coś z tego będzie. Ty oczekujesz pomocy jak w pogotowiu a tu porządny szpital :lol: i porządny personel :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.