Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Szczupaki 2011


bumtarara

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 85
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ja sobie pozwoliłem weekend majowo szczupakowy otworzyć już w piątek 29.04 Z uwagi że wędkowałem na prywatnych żwirowniach
Na pewno gratulacje się należą cieszy że ktoś połowił ot tak dla siębie nie na pokaz dla forum.

pagori tak tylko po cichu dla twojej wiadomości,bez zgryźliwości na wodach prywatnych tak samo obowiązuje ustawa o długiej nazwie a w niej jest zapis o wymiarach i okresach ochronnych na których jesteśmy zobligowani do przestrzegania.

Mańku możliwe że mój błąd że wystartowałem za wcześnie z tymi szczupakami ale to ryby o tym zadecydowały, szczerze powiedziawszy jeden z punktów regulaminu brzmi tak że każdy wędkarz przed przystąpieniem do wędkowania ma obowiązek dowiedzieć sie do kogo woda należy i o zasadach jakie na łowisku panują , mam na myśli ograniczenia. Ja to zrobiłem płacąc właścicielowi łowiska za udostępnienie wody do wędkowania a właściciel nie robił mi żadnych problemów z tym czy szczupaki mogę łapać czy nie ....swoją drogą to ryby o tym zadecydowały i szczęście.Sam przyznał sie do mnie że jedzie tam sieciami - bo wędkowanie wędka dla niego nie jest przyjemnością.

Inne pytanie . Wujek mój jest właścicielem przepięknej działki ponad 11 hektarów z czego samo jezioro ma ponad 7 hektarów, dba o swoje i zbiera co rano śmieci po plażowiczach itd , niejednokrotnie w tym podczas urlopu pomagam , sam za własne pieniądze zarybił swój akwen i buduje tarliska dla linów i innych ryb . Starszy człowiek którego największą miłością jest ta woda , jest dla mnie dowodem na to że marzenia sie spełniają. Czy jako właściciel jest narażony na to żeby nazywać go kłusownikiem podczas gdy rzuca sieć w miejsce gdzie trą się leszcze które sam tam wpusicł , czy w myśl tej ustawy którą masz na myśli ten człowiek jest kłusownikiem własnej wody ?

Proszę odpowiedz według ustaw i według logicznego prywatnego myślenia

Bym nie był posądzony o pisanie nie na temat , weekend w tym samym miejscu i takzwany ostatni rzut i sie poszczęsciło. Twarz moją usunąłem bo sie obawiam kolegi Gobio że mnie nad wodą ze sztucera poczęstuje.

Skłusowane na wędke z przynętą spiningową

e034b557637f15b4m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bym nie był posądzony o pisanie nie na temat , weekend w tym samym miejscu i takzwany ostatni rzut i sie poszczęsciło. Twarz moją usunąłem bo sie obawiam kolegi Gobio że mnie nad wodą ze sztucera poczęstuje.

i słusznie !!! pilnuj się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jako właściciel jest narażony na to żeby nazywać go kłusownikiem podczas gdy rzuca sieć w miejsce gdzie trą się leszcze które sam tam wpusicł , czy w myśl tej ustawy którą masz na myśli ten człowiek jest kłusownikiem własnej wody ?
Jeśli jest upoważniony do rybactwa to jak najbardziej może używać sieci.Ale same posiadanie wody lub jej dzierżawa nie daje mu upoważnienia do rybactwa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maniek, jednym słowem bezsens ta ustawa. Nie będąc upoważnionym do rybactwa nie stajesz sie właścicielem akwenu mimo wpisu do ksiąg wieczystych. Nawet udostępnianie własnego akwenu czyni z ciebie kłusownika a osoby które wędkują za twoim przyzwoleniem i którym nie robisz problemu są też kłusownikami :mrgreen:. Bez upoważnienia do rybactwa nie możesz o niczym decydować pomomo że wywaliłeś za to sporo pieniędzy. Jednym słowem Polska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam wreszcie i ja zaliczyłem 1 wypad na szczupaka i to bardzo udany, 1 dnia 2 na brzegu oba po 63 cm, większy wypięty, 2 dnia troszkę słabiej bo 56 cm na brzegu i życiówka niestety spięta oceniam go na rybę powyżej 80 cm. Jak później się okazuje nie myliłem się bo wujek z którym łowiłem po moim wyjeździe postanawia wrócić w tamto miejsce i zapina tego cwaniaka rybka po zmierzeniu ma 87 cm

A to jeden z moich

zdjcie0103rm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Czy jako właściciel jest narażony na to żeby nazywać go kłusownikiem podczas gdy rzuca sieć w miejsce gdzie trą się leszcze które sam tam wpusicł , czy w myśl tej ustawy którą masz na myśli ten człowiek jest kłusownikiem własnej wody ?
Jeśli jest upoważniony do rybactwa to jak najbardziej może używać sieci.Ale same posiadanie wody lub jej dzierżawa nie daje mu upoważnienia do rybactwa.

Maniek nie masz racji - cytując tę ustawę: "Art. 4. 1. Do chowu, hodowli lub połowu ryb jest uprawniony właściciel, posiadacz samoistny lub zależny gruntów pod wodami stojącymi lub stawami oraz władający obwodem rybackim na podstawie umowy zawartej z właścicielem wody, zwany dalej "uprawnionym do rybactwa"."

Amen ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długi weekend znów nad wodą ,oczywiście "kłusowanie" wędką . W czwartek z rana uwiesiło sie coś bardzo grubaśnego ale nie udało sie wyjąć z wody , dwa metry odemnie wypiął sie ponaddziewięćdziesiątak i niemogłem przeżałować porażki. Popołudniu poprawka której efektem był ten zębacz 80 cm.

e5b9db65d5e5dff8m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.