Skocz do zawartości
tokarex pontony

Jak dziś było na rybach? Lipiec 2011


Robal

Rekomendowane odpowiedzi

Szczubla zlowilem na spining. To byl dobry dzien. Malem jeszcze jednego na kiju ale zrobil przy pontonie swiece i tyle go widzialem. Byl niewiele mniejszy. Ale nic. Nastepnym razem : )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 199
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Motywacji do ganiania ze spinem nigdy nie brakowało, tymbardziej jesli w gre wchodzą ryby duzego kalibru i nieprzecietnej siły :) Dlatego też w tym roku jednymi z postawionych załozeń jest dorwanie wąsatych przedstawicieli naszych wód. Póki co cel udało sie zrealizować w 50% , na brzane przyjdzie ( mam nadzieje) czas,narazie ciesze się,coprawda niezbyt dużym (90cm),ale jednak pierwszym sumem na spining :mrgreen:

fb5220efef103443med.jpg

wąsaty połakomił na "żarówe" Dorado Lake na granicy warkocza i spokojnej wody. Niesamowita walka ,a samo branie ( uzyłbym innego słowa ,ale zdaje sie na forum nie wolno przeklinac :wink: ) którego nie powstydziłby sie gruby boleń.

pozdrawiam

Kamil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własńie wróciłem znad Wkry. To bedzię moj dzień rozpaczy i radości. Dzionek zaczął się tak że po nieudanych 4 dniowych polowaniach na szczupłe postanowiłem zapolować na klenie. Kijeczek w łapki i w drogę na rzeczkę. Dodam że dopiero zaczynam łapanie tych pięknych rybek. Wogule nie nastawiałem się że coś złapie bo w tamtym roku złapałem przez cały tydzień raptem dwa kluski. Pierwsza miejscówka i nic. Przenoszę się ciut dalej po kilku rzutach uderzenie zaraz po wpadnieciu wobka. Uradowany wyciągam 24 cm klenia. Cieszyłem się niesamowicie :mrgreen: . Zmiana miejsca nic i tak przez następne 30 minut. Po czym znowu podobnych gabarytów uderzył. Zmiana miejscówki. Słaby dostęp do wody(mnówstwo konarów) ale spróuje. Któryś tam rzut woblerek idzie właśnie obok konara a tu płynie za nim 50-60 cm klenicho :shock: . Chwycił. Wyglądało to jakby go zassał. Nie mogłem pozwolić mu wyszaleć się bo wokoło mnóstwo zaczepów więc chciałem go odrazu do łapek pochwycić a dalej to wiadomo co się stało :neutral: . Rybka poszła z wobkiem w paszczy. Recę i nogi latały mi jakbym padaczki dostał a ciśnienie chyba z 300. Prawie poleciały mi łzy :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tench

Dzisiaj Trent po raz trzeci od 8 do 14:30. Z rana na początek szczupaczek ok 40cm połakomił się na 9 cm woblera, brat wyciągnął klenia jakieś 35cm i okonka. Potem 3 godziny ciszy i spaceru w dół rzeki. Ok 12 bratu pod nogami spina się okoń +40cm, pół godziny potem wyciągam spasionego szczupaka 50cm na zielone kopyto Mann'sa, ale najlepsze przede mną...

Na zewnętrznym łuku rzeki szczupak ok 80-90cm odprowadza twistera pod nogi i na mój widok daje nura w głębinę, 5 minut później widzę ogromne rozbryzgi wody pod nogami brata, w ostatniej chwili duży szczupak atakuje 14 cm wobler i po krótkiej walce spina się, brat twierdzi że był dużo większy do 70tek jakie złowiliśmy parę dni wcześniej... jakieś 10 minut później czuje pulsujący opór, po świetnej paro minutowej walce szczupak 84cm ląduje na brzegu.

Wszystkie rybki wróciły do wody.

Dlaczego w naszym kraju nie ma wód gdzie bez ton sprzętu i przynęt można połowić kapitalne ryby? Heh aż żal wracać do naszego wspaniałego kraju gdzie wędkarz na 15 sandaczowych wypadów złowił jednego niewymiarowego szczupaczka...

Tutaj też nikt nie zarybia a rzeki są uregulowane. Skoro jak twierdzą forumowi koledzy zabieranie ryb nie ma żadnego wpływu na populacje to dlaczego u nas nie ma rzek pełnych dużych brzan, kleni, leszczy, szczupaków i okoni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego w naszym kraju nie ma wód gdzie bez ton sprzętu i przynęt można połowić kapitalne ryby?

taaaaaa... Jakoś bez stresu i problemów łowię białoryb i drapieżniki i to na polskich wodach. To tyle offtopa.

A wracając do tematu to dzisiaj na Odrze płoć z jednego rocznika. 5 sztuk w rozmiarze 32. Do tego masa żwawego krąpia i kilka podleszczaków około 40 cm. Wszystko przechytrzone matchem na czerwone, białe i kukurydzę. Rybska puszczałem wolno bo tak chciałem a nie z racji talibskiej presji niekilających.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś wypad ze spinnem od 18:00, do 20:00 zero. godzina 20:30 mniej więcej rzut na środek glinianki, podciągnięcie i wyraźne przytrzymanie. 20kilka minut zabawy bo żyłka 0,16mm i ląduje na brzegu prawidłowo zacięty na 5cm pomarańczowo-zielone kopyto Mikado na 8gr. główce 76 cm karpiszon.(Przepraszam za jakość fotki, lekka szarówka, robione telefonem). Przed 22:00 sesja z trupkiem trwająca do prawie 4:00, ale poza sandaczykiem 47 cm na kilka minut przed północą, nic. Ryby zwodowane.

  • 16422594.jpg[img]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daTeo00,Bluzer graty. :wink:

Ja wczoraj wyskoczyłem ze spinningiem nad rzekę Kamienną i udało mi się złapać 5 okoników i 2 szczupaczki około 40cm więc wypad ilościowo dość udany choć szkoda, że nie udało się przechytrzyć jazia lub klenia... :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś był mój dzień! do teraz się trzęsę ;p sum 106cm , jestem z siebie dumny i z kumpla który tak ofiarnie podebrał rybę pamiętaj do wesela się zagoi! Pierwsza w życiu ryba powyżej metra!

<a  href=%7Boption%7Dhttp://img694.imageshack.us/img694/8889/30072011033.th.jpg' alt='30072011033.th.jpg'>

oczywiście dodam że na spining.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pawcio_bra

Przedwczorajszy wypad nad rzekę Pasłęka, dwa klenie 41cm-87dag oraz drugi 30cm

image107f.jpg

Przepraszam za jakoś zdjęcia, robione tel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tench
Dlaczego w naszym kraju nie ma wód gdzie bez ton sprzętu i przynęt można połowić kapitalne ryby?

taaaaaa... Jakoś bez stresu i problemów łowię białoryb i drapieżniki i to na polskich wodach. To tyle offtopa.

A wracając do tematu to dzisiaj na Odrze płoć z jednego rocznika. 5 sztuk w rozmiarze 32. Do tego masa żwawego krąpia i kilka podleszczaków około 40 cm. Wszystko przechytrzone matchem na czerwone, białe i kukurydzę. Rybska puszczałem wolno bo tak chciałem a nie z racji talibskiej presji niekilających.

Widzę... Może żeby zapchać kichy wystarczy ale frajda z łowienia takich skalarów żadna..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę... Może żeby zapchać kichy wystarczy ale frajda z łowienia takich skalarów żadna..

Taa...

Nie ma to jak cały rok "młócić wodę" i narzekać.

Dzisiaj wypad godzinny nad rzeczkę lecz pogoda nie pozwala na nic więcej.

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem z tatą z ryb byłem pospiningować na żwirowni.

odwiedziliśmy pewniaki które pokazał że nigdy nie zawodzą

tato wynalazł w torbie stare kopyto które dało mu 2 szczupaki jeden grubasek 56cm 2kg

a drugi kg miarówa ;D ja tylko zobaczyłem pysk wielkoluda ok 3/4kg jak mi za riperem

18cm poszedł bo sie na suma nastawiłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czołem

Przedwczoraj wybrałem sie na rybki przetestować nowy kij i nowa plecione . Nad woda byłem ok 5 rano. Zwiedzałem rózne miejsca aby połowić różnymi metodami i różne rybki . Tak więc ..kilka boleni niestety do 39cm , dwa szczupaczki 41 i 44 ale 30 m od brzegu na 4 metrach wiec hol nawet fajny i wiele okoni kilka od 20 do 26cm. Dziś zamierzam wieczorkiem skoczyc pod bolenia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.