Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Pogoria 1,2,3,4(Kuźnica Warężyńska)


NBT

Rekomendowane odpowiedzi

A jak by był lód i byś wędkował np na jakąś blaszkę pod lodową !!! czy to też by koledzy wędkarze postrzegali jako nie etyczne ??? takie głupie pisanie o etyczności różniące się tym,że tu machasz kijem z za siebie,a tam góra dół. :) Pewnie,że wolno tylko etyczności bym szukał w wędkowaniu lekkim spinem, a nie ciężkim gnomem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • 2 weeks later...

bonk co ty za brednie opowiadasz?? jakie skrzela ??

Jeśli już coś, to pęcherz pławny (okonie, sandacze,..) mają zamknięty pęcherz i przy szybkim wyciągnięciu ich z dużej głębokości na powierzchnie pęcherz znacznie zwiększa swoją objętość (czasem zbyt mocno), ale to wcale nie znaczy że ryba zdechnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz widać poziom polskich wędkarzy, nie dość, że nie mają pojęcia, to jeszcze wymyślają własne teorie :???: .

http://www.mikado.pl/nakrapiana-inauguracja/

" zbyt długie przetrzymywanie ryb na mrozie może powodować obmarzanie silnie ukrwionych listków skrzelowych, co może skutkować śmiercią naszej zdobyczy."

http://www.fishing.org.pl/f17/wedkowanie-podlodowe-222/index3.html

"Najdelikatniejszym narządem ryb są ich skrzela, co się z nimi stało po wyciągnięciu z plus kilku stopni do minus kilku ba nawet te które stykają się z lodem to co najmniej zaliczyły kilkanaście stopni i nie ma znaczenia, że na kilkanaście sekund. Rybki na bank zdechły później w wodzie mimo, że niby pełne życia odpłynęły."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łowienie podlodowe nie jest zabronione ani karalne.

Prawdziwa tragedia podlodowa jest wtedy gdy czyta się cos takiego o kłusowi http://haczyk.pl/forum/viewtopic.php?t=833&postdays=0&postorder=asc&start=0

a sami wiemy że na naszych wszystkich Pogoriach takich bandytów zaropkowiczów itp jest spora plaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bonk, jako dowód swoich teorii przywołujesz czyjeś wpisy na forum...

Nikt nie udowodnił że ryba wyciągnięta z przerębla, szybko odhaczona i wypuszczona umiera.

Jeśli natomiast masz takie informacje np. od ichtiologa, to proszę o przesłanie- chętnie przestudiuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam Koledzy pomóżcie mi namierzyć człowieka który jesienią tamtego roku ogłaszał się na tablicy że ma do sprzedania łódz kabinową . gosciu pisał ze zacumowana jest na pogori .

nie jestem pewien ale to chyba był orion.

jeżeli ktoś coś wie to proszę mu przekazać mój nr.tel 668 150 127

szięki mirek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Byłem wczoraj na PIII wędkować na grunt, zdziwiłem się ogromnie ryby brały w miarę złapane okonie, leszcze oraz karasie są już w tarle widać to po zmianie ubarwienia brzusznego. Wszystkie wróciły z powrotem do wody. Pogoda oszalała no i ryby tez przyspieszyły co nie co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.