Skocz do zawartości
tokarex pontony

Jezioro Złotnickie


mikess123

Rekomendowane odpowiedzi

Zalew Złotnicki lub Jezioro Złotnickie, jak różnie się nazywa ten akwen, powstał po spiętrzeniu wody na rzece Kwisa. Powierzchnia wynosi 120 ha. Głębokość maksymalna wynosi około 22 metrów. Długość całego zbiornika wynosi około 8km. Posiada bardzo urozmaiconą, ale też bardzo stromą linię brzegową. Niewiele tu dogodnych miejsc do wędkowania z brzegu. Dno bardzo twarde, piaszczysto-żwirowe z dużą ilością sporych głazów, tylko przy ujściu rzeki nieco muliste.

Zalew Złotnicki ma wielu podwodnych mieszkańców, reprezentowanych przez między innymi: karpie, bolenie, amury, klenie, leszcze, krąpie, okonie, liny, ukleje, płocie, węgorze, jazie, tołpygi, sandacze, szczupaki i sumy. Zwłaszcza te dwa ostatnie drapieżniki dorastają tu do ogromnych rozmiarów. Ale to sandacz jest w tym zbiorniku drapieżnikiem dominującym. Łowcy leszczy i płoci też będą zadowoleni z pogłowia tych ryb.

cdn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
temat ciekawy , już dawno słyszałem o dużych okoniach i sumach z tego akwenu czy jest ktoś kto mógł by poświadczyć tę teorie za każde wiadomości z góry dziękuje z pozdrowieniem Wasyl

Witam, cóż powiem Ci tak: ryba jest i jest jej sporo inna sprawa złowienie jej. Aktualnie bardzo wysoki stan wody, łowienie z brzegu praktycznie odpada.

Czerwiec i lipiec w tym roku fatalny okoń głównie drobny choć zdarzają się pojedyncze spore sztuki, sandacz mizernie żeruje, sumy łowią ale krótkie, metrówki.

Na temat białej ryby nic Ci nie powiem bo ten rodzaj łowienia po prostu mnie nie interesuje.

Moje tegoroczne doświadczenia są dość ubogie ponieważ łowię mało z braku czasu. W kwietniu połowiłem pięknych okoni, jednego dnia 14 sztuk od 29 do 42 cm, wszystkie na trok więc zabawa była przednia :) Jakieś dwa tygodnie temu miałem brania dwóch zębatych ale niestety też na boczny trok więc walkę przegrałem z kretesem :( jednego podciągnąłem pod brzeg i na oko miał ponad 80 cm, drugi nie dał się nawet na chwilkę przyhamować więc nie miałem okazji go zobaczyć, siła jaką dysponował świadczyć może, że był naprawdę sporych rozmiarów.

Ogólnie polecam Ci połowy na tym akwenie o ile posiadasz łódź, jest podobno możliwość wypożyczenia w ośrodku zwanym tu Policyjny (35 pln za dzień) ale nie jestem tego pewien na 100%.

Polecam Ci wypoczynek z rodzinką nad tą wodą, spacery wokół jeziora dostarczają wielu pięknych widoków.

Postaram się w najbliższym czasie opisać bazę turystyczną wokół zbiornika.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
  • 3 months later...

Witam odswierzę trochę temat i zadam pytanie. Czy wiecie gdzie są jakieś dobre miejsca do łowienia?? Gdzie dobrze dojechać autem... Dla sprecyzowania, dodam ze chciałbym po spinningować ale nie tylko...głownie z brzegu. Z góry dzięki za odpowiedź. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.