Skocz do zawartości
tokarex pontony

Jezioro Wielewskie


Jogurt

Rekomendowane odpowiedzi

  • 8 months later...
przynęty na klenia   Dragon

Odświeżam temat, czy nadal jezioro wielewskie jest dzierżawione? Czy pozwolenie na wędkowanie wykupuje sie na stacji benzynowej i jaka jest cena za np. tydzień wędkowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,tak nadal jest dzierżawione,dalej kupuję se na stacji benzynowej i w ośrodkach leżących przy jeziorze Wielewskim . Nie wiem ile jest za tydzień wędkowania ,za sezon jest 70zł(2011rok) 140zł(2010rok) ,więc nie wiem jak w tym
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak da się powędkować z brzegu ,bardzo czyste jezioro ,zależy kiedy chcesz powędkować? Bo ja zawsze byłem koniec maja nigdy prędzej więc nie wiem jak jest teraz ,ale zimą ciągnęli spore okonie tak słyszałem .ogólnie jest dużo takich płoci(15cm) ,okoni(15cm)krasnopióra ,z leszczami trochę gorzej było w 2011 roku ,a nawet węgorz ,teraz może szoku doznasz bo 2011roku był złowiony Karp miał 13 kg ,podobno 6lat temu wpuszczali karpie,Napisz kiedy jedziesz,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Ze strony Wiela ,trochę ciężko jedynie we woderach ,po prawej stronie jak jest ten ten teren prywatny to za tym terenem ,tam jest dość głęboko ale nie byłem tam jeszcze , wtedy w Ośrodku Stoczni Północnej tam jest parę miejscówek i po drugiej stronie pod lasem po lewej stronie ,innych miejsc nie znam ,może się spotkamy... ma być z 30 stopni to może wpadnę do Wiela

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci tak to jezioro w tym miejscu jest dość zarośnięte ,ale możesz spróbować ,obok jest jeszcze jezioro ciepłe z tego co wiem ta część bliżej jeziora wielewskiego jest dla turystów ,życzę udanych brań Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 11 years later...

W tym roku Kaszuby.

Tydzień z rodziną nad Jeziorem Wielewskim. Czasu na wędkowanie (ale paradoks) nie miałem za dużo ale parę razy udało się kija zamoczyć. Nastawiłem się na szczupaka i okonia. Tego pierwszego nie uświadczyłem a od miejscowych dowiedziałem się, że nie ma go za dużo i żeruje bardzo krótko. Okoni połowiłem ale większość krótkie do 20 cm. Dwa przekroczyły 20 cm. Łowiłem na boczny trok ale łowienie ciężkie bo bardzo dużo roślinności podwodnej. Bardzo przyjemnie spinningowało się z plaży brodząc w klapkach w baaaardzo czystej wodzie i bardzo ale to bardzo żałowałem, że nie wziąłem ze sobą popperków.

20230721_170931.jpg

Miejscowi łowili na spławiki od południowej strony bo taj było dużo głębiej i mieli fajne efekty. Przełamałem się i ja. W pobliskim sklepie koło kościoła nabyłem spławiki, robaki  i potrzebne akcesoria. Zabrałem dzieciom różowe wiaderko z bohaterami Frozen na zanętę i o 5 rano byłem już na pomoście. Przerzuciłem dużo wzdręg, płoci, krąpi, miałem niebrzydkiego leszcza i aż 4 linki (25-27cm). Linów jest tam bardzo duże. Mi trafiły się małe ale powinny być też większe. Nie złowiłem nic do GP, więc ryby wielkością nie powalały ale była to świetna zabawa.

20230721_045629.jpg

Jezioro bardzo czyste. W prywatnej dzierżawie, opłaty można dokonać na jedynej stacji benzynowej w miejscowości. Ceny ok - taniej niż na PZW.  W jeziorze niestety łowi rybak na siaty i ponoć wypływa codziennie więc komentarz zostawiam Wam.

20230718_152559.jpg

Od północnej strony, od miejscowości woda bardzo płytka. Widziałem jak jeden starszy wędkarz wchodził w spodniobutach jakieś 70 metrów w wodę, żeby dopiero zarzucić. Od południowej strony jest głębiej.

20230719_165207.jpg

Przy okazji polecam Domki Letniskowe Frida – wysoki standard za dobrą cenę i bardzo fajni właściciele.

IMG-20230717-WA0004.jpg

  • Super 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.