Skocz do zawartości
tokarex pontony

Zapraszam do podpisania petycji : Górny wymiar karpia 60


defektor

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 202
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Rany, niesamowite- wymiar ochronny dla karpia- masakra; dużo szybciej podpisałbym zakaz zarybiania karpiem, i nakaz zabijania każdego złowionego karpia- tak jak z koluchem, nie wiem kto pisze takie kretyńskie petycje!!- i tym bardziej nie wiem kto je bezmyślnie podpisuje- jedni walczą o zakaz zarybiania wód otwartych karpiem- drudzy o podniesienie wymiaru ochronnego- słów brakuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maniek nie podobasie sie to prosze nie wypowiadaj siena ten temat

A nie wiem dlaczego- przecież to forum jest, i chyba każdy może się wypowiedzieć; Karp jest w Polsce gatunkiem obcym, do tego jest gatunkiem ryby która- zwłaszcza duża bardzo mocno niszczy dno zbiornika, i sam zbiornik, od lat trwają rozmowy na temat zakazu zarybiania karpiem wód otwartych- niestety lobby PZW jest w Polsce dość silne. A z drugiej strony patrząc, kto weźmie do domu karpia ponad 60 cm, przecież to już absolutnie niesmaczne starocie, więc pewnie już szybciej Go wypuści z powrotem do wody, i wtedy to dopiero może się narobić- jak takie maciory będą pływały w naszych wodach, tyle szczęścia w tym jeszcze że w Polsce bardzo rzadko maja naturalne tarło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maniek72"]Rany, niesamowite- wymiar ochronny dla karpia- masakra; dużo szybciej podpisałbym zakaz zarybiania karpiem, i nakaz zabijania każdego złowionego karpia- tak jak z koluchem,

Mam identyczne zdanie.

defektor możesz rozwinąć swoją wypowiedź? Bo nie ma w niej ładu i składu.

Dlaczego mam płacić i siedzieć cicho? PZW to stowarzyszenie i jako jego uczestnik mam prawo głosu.

maniek72 jesteś w błędzie że za tym stoi lobby PZW. Stoją za tym producenci narybku oraz producenci sprzętu do połowu tego obcego gatunku w naszych wodach. A zarybianie jest dlatego że jest takie zapotrzebowanie na karpioki. Szczególnie w niektórych rejonach naszego kraju. I nie chodzi mi tutaj o tzw karpiarzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są tacy którzy krytykują takie jak ta petycje, a to z powodu że tylko górny wymiar karpia, a że przydało by się szczupaka, że szkodnik, a to tylko czcze gadanie na forach. Krytykowanie wszystkich i wszystkiego.Siedzi delikwent i nie robi nic, płaci dwie stówy co roku potem płacze że ryb nie ma bo nie zarybiają, kradną kłusują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także zagłosowałem przeciw. Karp powinien występować tylko na łowiskach komercyjnych. Głupie pzw zarybia tym żarłokiem wszystko co popadnie bo jest tanio, a spróbować odnowić populację rodzimych ryb ? nieee za drogo wpuścimy karpia wszyscy będą happy. Nie Panowie.

Na szczęście Niemcy poszli po rozum do głowy i WYPUSZCZENIE wymiarowego karpia jest karane grzywną :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesteś w błędzie że za tym stoi lobby PZW. Stoją za tym producenci narybku oraz producenci sprzętu do połowu tego obcego gatunku w naszych wodach. A zarybianie jest dlatego że jest takie zapotrzebowanie na karpioki. Szczególnie w niektórych rejonach naszego kraju. I nie chodzi mi tutaj o tzw karpiarzy.

Przeczytaj i pomyśl co napisałeś. Na razie piszesz sprzeczności: "Stoją za tym producenci narybku, a w następnym zdaniu: "A zarybianie jest dlatego że jest takie zapotrzebowanie na karpioki.. Domyślam się,że nie PZW, bo taką tezę postawiłeś w pierwszym zdaniu.

Każdy może mieć swoje zdanie, ma do tego prawo, ale dyskusja powinna być merytoryczna. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maniek72 napisał/a:

...niestety lobby PZW jest w Polsce dość silne

A nie jest? :shock: , ale jak wcześniej pisałem, każdy ma prawo do swojego zdania, na szczęście z którym nie wszyscy muszą się zgadzać i to tez jest takie samo prawo. Jednak uważam, że zawsze warto dyskutować, spierać się i wyciągać rozsądne wnioski :wink: Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

diaflex, sam przyznasz że jest różnica pomiędzy lobby PZW a lobby w PZW. I to ostatnie moim zdaniem powinno być użyte.

każdy ma prawo do swojego zdania, na szczęście z którym nie wszyscy muszą się zgadzać i to tez jest takie samo prawo. Jednak uważam, że zawsze warto dyskutować, spierać się i wyciągać rozsądne wnioski

Pozwolisz że będę cytował to w każdej zażartej dyskusji :?: Może do niektórych zacietrzewionych wyznawców dotrze co nieco z mądrości starszego kolegi po kiju :wink:

Również serdecznie pozdrawiam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

diaflex, Ja czytałem o tym jakiś artykuł napisany przez karpiarzy i jak się można domyśleć wspominano w nim o karpiu. Górny wymiar wprowadziłbym dla łososiowatych, dla sandacza/szczupaka i dla bardziej szlachetnego białorybiu niż taka żarłoczna świnia jak karp. Wyraziłem swoje zdanie pozdrawiam i bez spiny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.