Skocz do zawartości
tokarex pontony

Dobry pokrowiec !!!


Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 178
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Salix-Alba

1. Dobry stosunek cena-jakość

2. Stonowane, eleganckie wzornictwo

3. Dobre wykończenie

4. Kompletna oferta

5. bo mam :mrgreen:

Podpisuję sie pod tym co napisał Pi dodam tylko że do minusów tego pokrowca zaliczam brak zepów lub innych zamocowań wędek wewnątrz pokrowca.

Tak przy okazji: mam pokrowiec Salix-Alba 2 komorowy 150cm długość, stan idealny chętnie zamienię za dopłatą na ten sam model ale długość min 160cm aczywiście dopłacę :cool:

I tylko proszę nie przenośic mogo postu :cool::cool::cool::cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trini, w worek po cemencie więcej się zapakuje i też mozna go lubieć, bo się go ma, ale ... czy to jest podstawa, by polecać wszystkim w koło :cool:

Chodzi mi o bardziej konstruktywne wypowiedzi typu ... ten jest super, bo uszyty jak na miarę, długość ..., szerokość ..., mieści ..., dodatkowe schowki boczne, poręczny, wygodny, pakowny, wysoka jakość wykonania, dbałość o szczegóły, ..... albo ... dziadostwo, materiał z prześcieradła, zasuwak sie rozerwał, ucho sie urwało itd. itp.

Nauczmy sie operować konkretami a nie górnolotnymi formami, które mówią wszystko i nic. Przeważnie nastepnie wypowiedzi wyglądaja tak:

- mam np. kołowrotek X i jest super, bo łapie mi dużo ryb i sie fajnie kręci

a dalej

- a mi pekł kabłąk

a na to przedmówca

- bo miałeś pecha

i włącza się trzeci rozmówca

- mi też pękł kabłąk

czwarty

- a mi paskudnie układa żyłkę, dostał luzów na koszu

Może troche pofilozofowałem, ale rozumiecie teraz o co chodzi, prawda? :grin:

Czy teraz rozumiesz :wink:

W tym przypadku padło na Ciebię - trudno, ale dotyczy to wszystkich, we wszystkich tematach :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem, ale napisałam że mieści się tam tyle i tyle wędek - bez szwanku - to znaczy, że się nie uszkadzają... Mnie to kryterium wystaczy :cool:

dlatego go lubię, przecież to było wyjaśnienie które powinno zaspokoić czyjąś ciekawość mojej opinii...

dla mnie to jest wystarczający powód i go wymieniłam :)

bardziej konstruktywna wypowiedź:

-nie brudzi się za bardzo

-ładnie sie zapina

-ma dwie dodatkowe kieszonki mieszczące różne pierdółki (też wspomniałam o tym, że się tam mieszczą)

- dosć wygodne uchwytki na ramię i do ręki

- wędki zapina sie na rzepy - ale mnie to odpowiada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie też sie rozglądam za dobym pokrowcem. Bo składane węglówki wymagają ochrony. I nie interesuje mnie jakis worek ... tylko pokrowiec, w którym rzucając wędki do samochodu będe wiedział ze nawet podczas podróży po naszych pięknych drogach nic sie im nie stanie :)

Także z miłą chęcią czekam na wasze opinie o waszych pokrowcach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj oglądałem pokrowc z ROBINSONA przyznam się szczerze jakbym nie miał ALBA-SALIX to zdecydowałbym się na ROBINSONA o wiele przewyższał ten ALBA-SALIX, aż mi gały wyszły,. nic tylko mogłem żałować że go wcześniej nie zauważyłem :sad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Witam

Ostatnio zarobiłem troche pieniążków i mam zamiar wydać na akcesoria wędkarskie.

Jednym z nich będzie pokrowiec.

W związku z tym, że temat dawno nie był poruszany i w zasadzie mało osób sie wypowiedziało, z czego połowa :D to był off ~~

Chciałbym poznać wasze spostrzeżenia na temat pokrowców ile juz czasu je macie jak sie trzymają, czy są niezawodne, przemakają, czy polecili byscie go przyjacielowi :D, a może zamienili byście swoje na inne i dla czego.

Prosze niech doświadczeni wędkarze też sie skuszą na napisanie posta o pokrowcu ;).

Wszak to nie jest głęboki temat, 5 zdań wystarczy ;)

Krzyś :)

Jakieś tam pokrowce macałem ale zupełnie mi pomieszały w głowach :D i dosłownie każdy jest fajny i prosze o rady ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś tam pokrowce macałem ale zupełnie mi pomieszały w głowach :D i dosłownie każdy jest fajny i prosze o rady

Moje spostrzeżenia. Pokrowiec powinien mieć:

- trzy komory

- mocne zamki

- podwójne paski na ramię, co umożliwia założenie go jak plecak,

- uszy do trzymanie w ręce

- dużą kieszeń z zamkiem

Powinien być nieprzemakalny i....tani, bo pokrowiec to nie temat na poemat :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie zgadzam się z tomek1 za wyjątkiem ża musi mieć 3 komory. To zależy jaki sprzęt zamierzasz w nim nosić, jak dostajesz się na łowisko, itp itd. Czyli jak zamierzasz go używać i do czego. Ja do tej pory używam pokrewiec jednokomorowy Shakespeare, który już nie jedną wędkę i w niejednych ekstremalnych warunkach ze mną taszczył. Między innymi był przytraczany do ramy rowerowej. Ma 4 kieszenie z jednej strony (np zanenta(y) ) a z drugiej długą kieszeń na podbierak (wchodzą 2 i 6 podpórek) <- taka kieszeń jest bardzo przydatna.

Wracając, pokrowiec 3 komorowy nie był by tak wygodny ze względu na rozmiary. Ja osobiście odradzam kupowanie pokrowca w którym "będzie mieszkał cały nasz sprzęt" a raczej polecał bym kupić coś lżejszego łatwego w operowaniu w terenie a jednocześnie na tyle pojemnemu żeby zabrać wszystko (lub przynajmniej sporo tego) co potrzeba na wypad.

Mój głos na jednokomorowego szekspira podobny do tego (ma 4 kieszenie jak pisałem a ten nie) http://www.okonek.com.pl/product_info.php?products_id=734 (mam wersję 140cm) ale woziłem w niej już nawet beachcaster 190cm (złożony).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha ;D

Okej pomyśle, ale przydało by sie jeszcze pare postów typujacych jakiś konkretny sprzęt ;)

Poparty najlepiej własnym użytkowaniem.

Shakespeare mi sie wydaje okej z tym ze 2 wędki,przynajmniej musze włożyć, a czasami nawet 3 bym brał. = ]

Duża ilość kieszeni by sie przydała ;) np. na podbierak, szczytówki, podpórki, ciężarki i koszyczki ewentualnie jeszcze na zanęty.

Popatrze na necie na te pokrowce,które mi polecicie z własnych spostrzeżeń i w sobote pojade na zakupy :)

Tak, że prosze :D o pisanie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając, pokrowiec 3 komorowy nie był by tak wygodny ze względu na rozmiary. Ja osobiście odradzam kupowanie pokrowca w którym "będzie mieszkał cały nasz sprzęt"

Każdemu według potrzeb. Ja wrzucam wszystko do auta i wsio ryba ile to zajmuje miejsca. :mrgreen: A jako, że wożę sporo wędek nad wodę to potrzebuje przynajmniej 2 pokrowce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdemu według potrzeb.
No pewnie - to mniej więcej zresztą napisałem.

Ale jeśli już od auta musisz się przedzierać czy poprostu maszerować kawał(ek) wtedy nabiera to znaczenia.

Może inaczej, uważam że nie warto kupować pokrowca w który będzie się wkładać więcej niż to jest potrzebne na jeden (konkretny) wypad na ryby.

Poparty najlepiej własnym użytkowaniem.
Sprawdź czy w pokrowiec który sobie wybierzesz będą wchodziły dwie wędki razem z kołowrotkami. Czasami wydaje się ok ale po zapakowaniu - nie jest już OK.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy w pokrowiec który sobie wybierzesz będą wchodziły dwie wędki razem z kołowrotkami. Czasami wydaje się ok ale po zapakowaniu - nie jest już OK.

Dzięki za rade.

Ma ktoś jeszcze jakiś pokrowiec, godny polecenia i sprawdzający się dobrze???

Tyle osób na forum a tylko dwie osoby sie wypowiedziały :(

Krzyś = ]

Pozdrawiam = ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129

Krzyś xD zobacz pokrowce Jaxona. Kolega ma dwukomorowy i wchodzą do niego 2 wędki krzesełko, widełki itd :) Fajny jest. Ja mam od niedawna jednokomorowy. Fakt dość mało miejsca ale cóż. Wystarcza na dwie wędki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzy komory

- mocne zamki

- podwójne paski na ramię, co umożliwia założenie go jak plecak,

- uszy do trzymanie w ręce

- dużą kieszeń z zamkiem

Tak ,w zasadzie Tomek to już opisał,i się zgadzam.Aby pokrowiec spełniał nasze oczekiwania musimy sami sobie odpowiedzieć czego potrzebujemy ,nie możemy się wzorować na kimś ,bo ten ktoś ma inne wymagania .Troche pokrowców w zyciu już zniszczyłem ,kiedyś nie przywiązywałem zbyt szczególnej uwagi do np.materialu ,czy zamków ,i wiadomo po czasie nie zbyt dlugim ,szybko się rozwalało i konieczna byla naprawa .Ale wiadomo kiedyś nie było zbytniego wyboru ,kupowało się to co bylo,dziś mamy pełny wybór i pozostaje nam tylko jedno czy zapłacić mniej i kupić gorszy gatunkowo czy wydac troche więcej i kupić coś lepszego ,każdemu ten wybór zostawiam do własnej oceny .

Ja zanim kupilem nowy pokrowiec przewertowałem solidnie ,co oferują sklepy i co oferują firmy w katalogach i zanim zdecydowalem się na konkretna firme i model ,bylem utrapieniem sprzedawców "tzw klijent co wybiera a nie kupuje" nie radze kupować w pośpiechu ,pośpiech to zły doradca ,ja na swój czekalem ok miesiąca ,czy jestem zadowolony tak jestem zadowolony .

Jak wybierac pokrowiec na wędziska ,dodam że na ryby jeżdze rowerem ,czasami samochodem i mam ograniczone zdolności pakunkowe :mrgreen: .

Przede wszystkim długości pokrowca ,nie moze być mniejsza od wędzisk ,wędki nie moga wystawać po za obrys ,dlaczego ,bo przedzierając się nie kiedy przez gęstwine krzaków mozna polamać elemety wedziska ,tak mialem wiosna z karpiówka .

druga sprawa to wielkosci pokrowca ,Tomek pisze że musi mieć trzy komory ,ale nie koniecznie ,ja mam dwie i mi to wystarczy ,dwie komory na wędziska to conajmniej 4 wędki ,dobrze jak w każdej komorze kazda wędka ma swoje miejsce albo ma szlufki ,albo rzepy do mocowania wędziska .Więc kolego sam zadaj sobie pytanie ile wedzisk chcesz wozić i wybierz czy dwukomorowy czy trzykomorowy ,albo jedno komorowy.

Teraz pozostaje jeszcze ,dodatkowe kieszenie ,bo nie można wozić podpórek razem z wędziskami w kupie ,dobrze jak pokrowiec ma dodatkowe dwie kieszenie ,jedna na podpórki i jedna na podbierak ,u mnie jest dwie ale brakuje mi trzeciej na parasol ,no ale nie można mieć wszystkiego.Dużym atutem są male schowki w pokrowcu ,przeciez drobiazgów jest cala masa ,i nie koniecznie mieszczą się w torbie .Ale najważniejsze jest w tym szystkim to aby materiał był mocny ,miał mocne zamki i był solidnie uszyty ,co zagwarantuje nam zadowolenie z długiego uzytkowania.

A i jeszcze jedno prosze nie pisać podaj przykład solidnego i dobrego pokrowca za 50pln.Bo takich nie ma .Swoje bagaże opisze w dziale testy jak znajde troche czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze :D troche wymusiłem posta od Mańke hehe

Może ktoś jeszcze coś dopisze :D

Firmy i dlaczego wam odpowiadają.

Cormorany wyglądają dosyć dobrze. (używa ktoś jakiegoś dłuższy czas już ? )

Salix alba tez całkiem okej :P ale pod względem wyglądu bardziej cormorany mi pasują ;)

Spytam sie jutro sprzedawców czy będą w najbliższym czasie jeszcze jakies ciekawe ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.