Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Produkcja błystek obrotowych


Rifly

Rekomendowane odpowiedzi

Widze że mimo iż nie znam się z szeryfem to wykonujemy prawie identyczne blaszki Mogę jeszcze dodać kilka rad dla majsterkowiczów.

1. najtaniej drut można kupić w sklepie spawalniczym 0.8 do migomatu 1kg ok 60 zł a na ile setek blach starczy

2. dobrym materiałem na paletki są miedziane rurki jakie kiedyś służyły do łączenia bambusów chyba każdy jeszcze posiada wystarczy tylko rozklepać

3. strzemiączka albo z drutu albo można w sklepach typu obi kupić cieniutkie rureczki miedziane i albo je sklepać i nawiercić albo za pomocą multiszlifierki rozciąć aby były o połowe lżejsze

4. korpus to albo nawinąc z drutu albo znalazłem jeszcze jedno dobre zródło: z zawodu jestem elektronikiem i mam sporo złomu elektronicznego np; stare radia samochodowe

w urządzeniach tych górne płytki mocowane były na miedzianych kołkach dystansowych i nieraz tylko wystarczyło przedłużyć korpus albo obciąć na dowolną długość Takie rurki o dość grubej ściance też są do kupienia w markietach Jak użyje się odpowiedniego frezu to można takie cacko zrobić że ho ho

Mam ograniczony dostęp do netu ale kiedyś i ja zamieszcze swoje fotki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 52
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Co fachowiec to fachowiec Po co bowiem przepłacać za coś co można w wielu przypadkach lepiej wykonać (precyzyjniej) Sprawa nie dotyczy tylko obrotówek a całości sprzętu Takie posty właśnie coś wnoszą nowego a nie większość typu mam kij x czy jest dobry lub jaki haczyk ładniejszy Wędkarstwo to ciągłe próbowanie przynęt, technik a nie pogoń za reklamowanym badziewiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

dedd440d9457a68am.jpg

4416fa8317b5aac0m.jpg

wreszcie złapałem o co chodzi w tym wszystkim i dosyłam końcowe zdjęcia przedstawiające moje sposoby na wykonanie wirówek efekty są takie jak widać jeśli ktoś będzie zainteresowany takimi wirówkami służę iformacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak szczerze, to los mnie obdarzył poznaniem Wrocławskiego producenta blach od którego dostałem mnóstwo części które nie spełniały jego wymogów a ja je tylko dopracowywałem, wiele też szukałem na złomowiskach (rurki od hydrauliki siłowej) blachę kupiłem u siebie w firmie jak się rozlatywała,tak że wystarczy się dobrze rozejrzeć i można całkiem fajne rzeczy

znaleźć pod samym nosem. Jest wiele firm które coś tam produkują i mają sporo odpadów,

tym sposobem znalazłem firemkę która wykorzystuje w sporych ilościach poliwęglan,a w hurtowni dali mi namiar na nich, wystarczyło zapytać. No to do roboty i powodzenia w poszukiwaniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

dzięki romanowi i po zakupie wybrakowanych paletek od producenta w 20min powstało tyle:

ebfae7d6ff5a4df1m.jpg

jeszcze nie wykończone bo sterczą druciki, a swoją drogą zastanawiam się czy by nie wykożystać tych nieobciętych drutów do przyczepiania ołowiu i ustabilizowaniu w ten sposób blaszki aby nie skręcała żyłki.........

ogólnie jestem bardzo zadowolony bo mogę sobie zrobić obrotówkę jaką chcę lżejszą, cięższą, z koralikami kolorowymi, z dłuższym drutem itd paletki też mam w różnych rozmiarach od 0 do 3 i kształty aglia, comet, long (chyba tak to leci)

po wydaniu ok 40zł mam materiału na 90 szt obrotówek a skrzydełka choć sprzedawane jako odpady produkcyjne są w 90% bez widocznych wad, pozostałe 10% ma jakieś przebarwienia ale mimo to fajnie się prezentują....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam Konktenbbit- bardzo fajniutkie efekty,ja przerabiałem ustabilizowanie blaszki z przodu

nie zawsze były efekty więcej było minusów,bardzo często gasły bez widocznych powodów, nie

wiem czym to było podyktowane, myślę że wiele drobiazgów składało sie na to, niektóre zwłaszcza te lżejsze trochę lepiej się sprawowały, ale i tak do końca nie da się wyeliminować

skręcania, lepszy efekt daje zamiana żyłki na plecionkę trochę to kosztuje jednorazowo ale w

sumie się opłaci, jest to chyba najlepszy sposób bez kombinacji z nie centrycznym ustawieniem osi blaszki, ale nie zniechęcam Cię do próbowania zawsze coś może się udać, pozdrawiam i życzę sukcesów w składaniu blaszek. Roman :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

40 groszy skrzydelka i 40 groszy korpusy przypominam ze to odpadowy material jak dostane postaram sie dodac fotki :mrgreen: wydaje mi sei ze bardzo tanio bo ktos inny proponowal mi za skrzydelko i korpus po 1 zl za sztuke tylko tyle ze chyba dobre a rozmiary :

Aglia 0,1,2,3,4,5

Comet 0,1,2,3,4

Long 0,1,2,3,4

a tanio podejrzewa dlatego ze biore wieksza ilosc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem bardzo zadowolony z tych akcesoriow nizej link do albumu gdzie mozna ogladac kilka paletek i akcesori i dwie zlozone blachy z tego jedna juz pomalowana :mrgreen: jeszcze teraz tylko kotwiczki i chwosty i jazda pierwsze proby juz byly w wanie nie moglem sie powstrzymac i wpyadlo bardzo dobrze kreca sie juz od samego stykniecia z woda

http://thugdogg1.fotosik.pl/albumy/609324.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.