Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Produkcja błystek obrotowych


Rifly

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio na allegro widzialem rozne akcesoria do kupienia do produkcji obrotówek mi. strzemiaczka beczulki i te inne duperelki amieszczone na tym drucie chcialbym sie zajac produkcja wlasnych obrotowek ale nie wiem jak sie do tego zabrac. Jest ktos moze na forum kto takie obrotowki juz robil?? i by napisal pare rad np jak samemu wyklepac dobre skrzydelko badz gdzie kupic gotowe:) Jaki drut by sie nadal(czy ten sam co do woblerow sa teki na allegro)??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 52
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
  • 1 month later...
Gość wobler129

Chcę zacząć produkować błystki i nie wiem jakich materiałów używać i gdzie je nabyć. Produkuję już woblery i spodobało mi się majsterkowanie przy przynętach. Jak ktoś zna to prosiłbym, żeby podał mi stronkę o błystkach i z materiałąmi do nich. A jeszcze lepiej by było, gdybym miał kontakt z kimś kto je produkuje ( mój kontakt - GG - 6469209 lub e-mail wobler129@wp.pl ). Wtedy bym mógł na bierząco dowiadywać się nowych informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129

Mam parę numerów i przed chwilką sprawdzałem w moich tego nie ma :sad: Mam także pareset innych gazet wedkarskich - "WW" i "Wędkarski Świat" i też nic nie ma :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Bo pewnie w tych nowych gazetach to nie znajdziesz Spróbuj znaleźć gazety z lat70 gdie w sklepach nie było blach a ludzie kombinowali a druga sprawa oglądasz blaszki jakie ci się podobają i próbuj samemu kopiować Drut dostaniesz w sklepach dentystycznych np> dental odpowiednie kawałki blach tam gdie skupują złom (ludzie takich rzeczy się pozbywają) Zrobiłem setki blaszek i dużo na nie złowiłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co kupować jakieś badziewie na allegro Trochę własnej twórczości napewno w twojej miejscowości jest jakiś sklep co zaopatruje dentystów i drut masz, ewentualnie nierdzewne druty ze sklepu spawalniczego. Obciążenie błystki też łatwo zrobić np: ciasno nawinąć na czymś grubszym niż średnica drutu kilka zwoi grubego drutu miedzianego Koraliki też znajdziesz strzemiączko też można nawiercić wiertłem np: 1mm i odpowiednio wyciąć skrzydełka na początku próuj podginać ewentualnie wydrążyć w drewnie małą formę i próować przy pomocy małego zaokrąglonego młoteczka nadawać profil Nie mam dostępu do netu a to są moje pierwsze posty ale jak kiedyś będę miał czas mogę pokazać swoje samoróbki Wystarczy tylko chcieć a zrobi się nawet Meppsa...............Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

we wrzesniowym ww przeczytalem pewna informacje ze mozna robic wlasne wahadlowki z LYZEK stolowych najlepiej tych starych miedzianych..... czy slyszeliscie a moze probowaliscie juz takich przynet??wykonanie wrecz banalne no i niedrogie :D:D.....a tak swoja droga to powiedzcie jakie materialy najlepiej nadaja sie na robienie wlasnych wahadlowek i obrotowek (z obrotowkami bedzie gorzej poniewaz maja wiecej elementow - drut, strzemiaczko, itp. a nie zbyt wiem z czego to zrobic....)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jezeli chodzi o takie materialy "domowego uzytku" takie pod reka ktore beda sie nadawaly na wahadlowki to co sie najlepej nadaje??oprocz lyzeczki..... i jakie domowe materialy mozna wykorzystac do zrobienia obrotowki???bo potrzebuje na jutro calej gamy przynet bo si ewybieram na szczupaka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jakie domowe materialy mozna wykorzystac do zrobienia obrotowki???bo potrzebuje na jutro calej gamy przynet bo si ewybieram na szczupaka

Chyba raczej nie zdazyszy zrobic obrotwki na miejscu z tylko i wylacznie domowymi materialami na jutro. Sa materialy, ktorych nie zastapisz tymi domowymi. A juz nie kupisz ich teraz nigdzie, a jak kupisz to poczekasz z 4 dni az przeszlka dotrze do Ciebie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to wynika na to ze chyba lepiej isc sobie to mojego sklepu wedkarskiego zaplacic te marne 3,50PLN i mniec dobra obrotowke czy blache.........a nie tam samemu wymyslac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

tak samo co z woblerami ,dlatego uznaje własnoręczne wyroby :

1. są pewne

2. kolor jaki sie chce

3.wielkośc jaka sie chce

4.waga jaka sie chce

5.ster jaki sie chce

no i nie musisz płacić tyle kasy za kota w worku czyli w tym przypadku woblera zaklejonego w plastikowym pudełku :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Witam wszystkich.Mam pytanie do Szeryfa 3.Strzemiączka są robione ze sklepanego miedzianego drutu, czy jest to jakiś specjajny drut?

A tak przy okazji to nie wiem jak część urzytkowników odpłaci ci sie za wszystkie porady.Też śledze i małpuje.Lada dzień będą zrobione wobki twoim sposobem.Dzięki i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że wrzuciłem fotki. Szkoda, że nie masz stępelków. Chociaż skrzydełka można uwypuklać kulkami z łożyska, to jednak ciężko tu o powtarzalność. Każda jest wtedy inna może lepsza od poprzedniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.Dzięki o wielki Szeryfie za instruktaż.Problemy miałem ze strzemiączkiem, ale to dlatego że robiłem je z miedzianej blachy i były za miękkie.Blache mosiężną już mam i jutro startuje z robotą.Jeszcze raz dzięki.

AVE SZERYF!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Witaj Wobler 129-ja swoje blaszki wykonywałem z wszystkiego co mi w ręce wpadło, blachy

miedziane, mosiężne, chromo-nikle. Prawie wszystkie trzeba było odpuścić w temperaturze nad gazem i do wody, lepiej było formować skrzydełka. Korpusy wykonywałem z rurek chromowych stosowanych w hydraulice siłowej znajdowałem je na złomowisku, i już tu opisywane z drutu miedzianego, później poznałem pana który zajmuje się produkcją wszelkiego rodzaju blach zawodowo, obdarował mnie różnego rodzaju elementami które nie

spełniały wymogów, a ja sobie je dopracowywałem. Dziś jestem posiadaczem mnóstwa rzeczy

do blaszek ale ich nie robię. Ciekawym sposobem uzyskania wzoru na skrzydełku było po

wycięciu kształtu ściśnięcie pomiędzy dwoma pilnikami o grubym molecie(wzorze) w dużym

imadle ślusarskim. Blaszki po rozhartowaniu są ciemne i po wycisku we wgłębieniach zostają

ciemne a na powierzchni po wypolerowaniu jasne, efekt murowany. Lepsze wyniki dają nowe

szczęki imadła o ciekawym molecie.Jak dobrze pójdzie to spróbuję wkrótce wstawić kilka fotek

to będzie widać co i jak, a tak na marginesie mogę kogoś obdarować zbędnymi mi częściami

do blaszek-kontakt na PW

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Mam pytanie odnośnie strzemiączek.Jak je robić? Czy z 2mm blachy mosiężnej, czy z drutu miedzianego(1,5 cm zaklepanego na końcach i przewierconego).Blachy wielkości 3-4, jajka.

I pytanie nr 2.Jaki kształt strzemiączka, "U" , czy prawie "L".Kurcze, chyba ktoś to zrozumie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na allegro sprzedają strzemiączka koszt niewielki kup i zobaczysz a jeszcze szybciej kup błystke najtanszą za 3.50 rozbierz i pomież sobie . Pewne żę zdobędziesz wiadomości szybko pewne .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na allegro sprzedają strzemiączka koszt niewielki kup i zobaczysz a jeszcze szybciej kup błystke najtanszą za 3.50 rozbierz i pomież sobie . Pewne żę zdobędziesz wiadomości szybko pewne .

Po co mam kupować jak moge sobie zrobić. Mam dużo blach za 3,50 i część z nich musiałem tuningować, bo nie chodziły poprawnie.Koszt własnej blachy=koszt kotwicy.

Ale dziękuje za pomoc.Bardzo pomogłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.