Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

przepisy na proste zanety


Dra

Rekomendowane odpowiedzi

Prosze o przepis na zanete uniwerslana lub lina,karasia.Ale prosze o przepisy latwe w przygotowaniu,ktore moge zrobic ze zwyklych produktow kuchennych.Mam w zapasie zmielone zboze(od ciotki ze wsi :P) i zanete GUT MIX na karpie o zapachu truskawkowym,czy wystarczy to wymieszac z woda,czy cos jeszcze musze dodac?Dawajcie proste przepisy domowe na zanete,bede wdzieczny!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
No nie chce sie ,nie chce :PAle poszukam,bo wyjscia innego nie mam
To napisałeś o 19.26

A to

Nie moge znalesc :(
o 19.32 tak więć poświęciłeś 6 minut. Oj zwolnij bo w 15 min przeczytasz całe forum :lol::wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Oto przepis zanęty na lina::::::

Przykładowe ilości proporcjonalnie:

bułka tarta 0,2 kg

kasza kukurydziana 0,2k g

płatki owsiane górskie 0,2 kg (zmielone)

wiórki kokosowe 0,2 kg

kolendra 10 g

zapach waniliowy 1 łyżeczka

kasza manna 0,2 kg

1/2 puszki przetartej przez sito kukurydzy

opcionalnie atraktor na lina lub płoć (w/g wskazań na etykiecie)

Polecam - zanęta przynosi zaskakujące żerowanie dużych linów.

Jako przynęty używam kukurydzy z puszki,

post-1428-14544971265219_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Kolendra jest to "niezbędny zapach przy połowach ryb rzecznych:leszcze, płoć, certa, świnka, krąp, jaź.Ma właściwości przyspieszające trawienie."

Kupisz ją chyba w każdym wędkarskim i supermarkecie, a nawet w zwykłym spożywczym.Jesli kupisz ją w kulkach to nalezy ją zmielić, ale zwykle kupuje się ją już zmieloną.

Dozowanie to 5-10% zanęty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolendra jest przyprawą spożywczą zaadoptowaną do celów wędkarskich. W każdym większym sklepie spożywczym jest dostępna . I pewnie w wędkarskich też jako dodatek zapachowy do zanęt i przynęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam.Chciałem sie zapytać co dodać do zanęty "Traper"(Uniwersalna).Ponieważ jest dzisiaj niedziela to wszystkie sklepy wedkarskie są zamkniete. i co dodać z rzeczy typowo domowych.Chcę łapać na lowisku na którym łapalem wczoraj na którym sie znajdują płocie, karasie, liny i karpie.Wczoraj złapałem sobie dwa linki ale za mało jak na grunt.

A i chciałem zapytac czy można dodawac do zanęt aromatu do ciast np(Truskawkowego lub innego) jak tak to jakiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Witam. Ciekawa jest ta zanęta na lina. Możecie podać przepis na zanęta na karasia, tylko jest jeden problem...często drobnica wchodzi w łowisko. Dodam jeszcze, że łowię na kanale. Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.