Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

kupno auta


rafaZST

Rekomendowane odpowiedzi

Tomik może i ładnie ta KIA wygląda ale czytajac opinie tego autko ........to nie za ciekawie to wyglada.

Ogólnie autko typu "chińszczyzna"

Długo się tym nie pocieszy zwłaszcza dieslem ...kolega jest mechanikiem to jak byłem u niego w wakacje 2011 to dość się naopowiadał ile kłopotu to autko może dostarczyć.

Dlatego tak niska cena za niego :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 239
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

a moj dobry kolega posiada juz pare lat Sorento z 2003 lub 04r 2.5crdi i chyba jedyny problem to redujtor napedu tylniego, ale mozna go rozłączyć i jezdzic dalej. Ogolnie bardzo przyjemnie sie tym jezdzi jako kierowca i pasażer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar zakupić samochód głównie ma trasy i żeby pomieścił sprzęt wędkarski.

Do wydania mam ok 30000zł interesuje mnie samochód w benzynie nie istotne spalanie, i nie chcę WV, Audi i tym podobnych fordów fiatów.

Macie jakieś propozycje wytrzymałych silników latał będzie głownie po trasach Polska Niemcy więc i prędkość i przyśpieszenie odpowiednie.

pomyśl o V70 w turbo benzynie a nawet o dieslu D5

mega wygodne, pakowne i dobre przyspieszenie, a jak nie chcesz kombi to S60 T5 lub S60R

szukAM BARDZIEJ COS W TEREN I NA TRASE

XC90 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja intensywnie poszukuje Skody Octawi 1.9 TDI LIFT

silnik 110 Km

rocznik 2002-2004.

Nie samowicie bardzo ciężko kupić takie autko w oryginale bez przygód blacharsko-lakierniczych i z oryginalnym przebiegiem.

Jestem bez autka od tygodnia i jak nic nie kupie wyjeżdżam z kolega, co ma układy w Niemczech .

Bo tu jest dramat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Ja też już autko mam upatrzone. Citroen C3, 1.6 z 2002 roku. To będzie tak naprawdę pierwsze moje auto:) A kupno przyszpila, bo z teściami i moją lubą nad Mazury wyruszamy w drugiej połowie września.

No i właśnie, tutaj pytanko żeby tematu nowego tematu nie zakładać. Gdzie polecacie się ubezpieczać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego ja ubezpieczam w TUW --najtańszy ubezpieczyciel w Polsce.Dla przykładu podam że za swojego passata 1.9 TDI płacę 309 zł na rok.A opłacałem jak kupiłem w marcu.

Mam max zniżki czyli 65%

Judzi ja osobiście we Francuza bym się nie pchał.....duzo ludzi narzeka na te autka.

Nie ma jak WV.

Pomyśl nad Golfem 4 lub Polo skoro szukasz małego autka.

Coś słyszałem że MTU w Sopocie jest tez tanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego ja ubezpieczam w TUW --najtańszy ubezpieczyciel w Polsce

Nie ma czegoś takiego jak najtańszy ubezpieczyciel w Polsce :P Różne towarzystwa mają atrakcyjne ceny skierowane do określonej grupy kierowców. Przykładowo w TUW ktoś kto ma 65% zniżek będzie miał tanio , a młody człowiek przed 25 rokiem drogo w porównaniu do innych towartzystw (kolega wyżej pisał że będzie to jego pierwsze auto więc ma całkowicie inną sytuację niż Ty) Co wiecej stawki zmieniają się co roku i przykładowo kilka lat temu w Cargo gdzie płaciłem najmniej dzisiaj bym zapłacił dużo więcej niż u innego ubezpieczyciela. . Po zmianie samochodu na większą pojemność okazało się że niegdyś najtańszy ubezpieczyciel okazał się drogi gdyż nie miał korzystnych warunków skierowanych dla właścicieli samochodów pozyżej 2,5l w porównaniu do innych ubezpieczycieli.

Co do francuskich aut - odradzam. Żadne inne samochody nie tracą na wartości tak jak francuzy (gdzie w niemczech pogardliwie nazywa się je "bagietkami") . Za przykładowo cenę Audi możesz kupić 2 (!) renault tego samego segmentu i z tego samego roku co audi. I to o czymś świadczy ;) Jeździłem już różbymi samochodami , z wykształcenia jestem mechanikiem i każdemu kto szuka samochodu francuskiego proponuje wsiąść do auta i porównać wykończenia , materiały samochodu z przykładowo autem japońskim czy niemieckim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma jak WV.

Pomyśl nad Golfem 4 lub Polo

typowe podejście kmiota ze wsi :lol: nie zdziwił bym się jak swojego passata tankujesz opałem ... jest też takie fajne przysłowie -> "każdy chłopak z polskiej wsi chciałby audi w tdi" :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

typowe podejście kmiota ze wsi nie zdziwił bym się jak swojego passata tankujesz opałem ... jest też takie fajne przysłowie -> "każdy chłopak z polskiej wsi chciałby audi w tdi"

Masz jakiś problem do ludzi,że wsi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

typowe podejście kmiota ze wsi nie zdziwił bym się jak swojego passata tankujesz opałem ... jest też takie fajne przysłowie -> "każdy chłopak z polskiej wsi chciałby audi w tdi"

Masz jakiś problem do ludzi,że wsi ?

Najwięcej "miastowych" jest takich, którzy wyemigrowali ze wsi do miasta i zapominają skąd pochodzą :lol::lol::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest też takie fajne przysłowie -> "każdy chłopak z polskiej wsi chciałby audi w tdi" :mrgreen:

Grisha a z ciekawości jakim ty samochodem jeździsz? Bo widzisz Audi to jedna z najbardziej cenionych marek na rynku motoryzacyjnym. Co więcej koncern zapowiedział że do końca 2015 chce być uznawaną za najbardziej luksusową markę samochodową . W tamtym roku lub 2 lata temu Audi A8 przyznano w niemczech złotą kierownicę która jest najbardziej prestiżową nagrodą . Samochód ten pokonał w swojej klasie takich oponentów jak jaguar czy bentley (który również jest produkowany przez koncern VW). Tak więc ja np. takim samochodem wcale bym nie pogardził (co dziwne mieszkam w mieście) ale rozumię że ty takim samochodem (foto poniżej) gardzisz :P W takim razie pochwal się czym jeździsz i jaki samochód uważasz za dobry:)

20701417.jpg

19606995.jpg

65889211.jpg

PS Zdjęcia pochodzą z mojej wycieczki do muzeum VW w Wolfburgu którą odbyłem kilka dni temu. Każdemu kto interesuje się motoryzacją polecam :) Można wsiąść do takich aut jak porshe 911 , Panamera , zobaczyć z bliska Bugatti Veyrona czy "pomacać" legendarne Lamborghini Diablo :) Aut jest naprawdę sporo począwszy od tych z lat 1890~ :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Milosz proszę Cię ... nie porównuj gówna do twarogu czyli nowego audi i rozwalających się rupci z końca lat 90tych które miałem na myśli :)

W takim razie pochwal się czym jeździsz i jaki samochód uważasz za dobry:)
jeżdżę japońskich kompaktem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie obraź się ale nie masz pojęcia o czym piszesz :) Takie przykładowo Audi a6 c5 z końcówki lat 90 było seryjnie lepiej wyposażone niż większość samochodów produkowanych dzisiaj. Np takie "gówno" jak to nazywasz które oprócz seryjnych ksenonów , climatronica, czujników parkowania i wielu wielu innych bajerków posiada solar w szyberdachu który pobiera energię słoneczną i chłodzi auto na postoju w upalne dni (taka klimatyzacja na postoju). Pokaż mi który samochód robi takie coś dzisiaj :) Co więcej te samochody były dużo mniej awaryjne niż produkowane obecnie , gdy oszczędza się na materiałach jak tylko sie da.

Co więcej te "gówna" z lat 90 jeżdzą do dziś i sprawują sie bardzo dobrze . Przebiegi rzedu 500 000 km to dla wyśmianych przez ciebie silników to normalna rzecz podczas gdy dzisiaj to abstrakcja by jakikolwiek samochód tyle przejechał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co więcej te "gówna" z lat 90 jeżdzą do dziś i sprawują sie bardzo dobrze . Przebiegi rzedu 500 000 km to dla wyśmianych przez ciebie silników to normalna rzecz podczas gdy dzisiaj to abstrakcja by jakikolwiek samochód tyle przejechał.

Nie przemawia zupełnie do mnie to o czym piszesz. 99% tak wiekowych aut jest w tak opłakanym stanie, że nie przejdzie przeglądu technicznego ... Dlaczego ? Bo jego posiadacz woli mieć szpanerskie alu czy końcówkę wydechu z kwasówki a hamuje końcówką okładzin hamulcowych, końcówki drążków latają jak starej ku&^% noga :lol: Nie oszukujmy się ... Stare to jest dobre wino lub skrzypce ;) Nie mam nic przeciwko starym autom (może być i koncernu VAG) byle by jego właściciel zadbał o to by nie stwarzało niebezpieczeństwa na drogach a tak generalnie nie jest ... tyle ode mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klocki / tarcze czy drążki zużywają się i podlegają wymianie tak samo w starych jak i nowych autach. Czy jeśli masz samochód z 2010~ roku to nie zmieniasz np klocków bo samochód jest stosunkowo młody? Dbanie o samochód nie zależy od tego jakim samochodem się jeździ , znam ludzi co śmigają zabytkami z lat '70 i nie hamują okładzinami a znam ludzi którzy mają nowe auta i zajeżdzają je nie dokładając ani grosza aż samochód nie stanie na drodze. Jeśli ktoś dba o samochód i wymienia na czas części które się eksploatują to nie widzę różnicy czy auto jest z '80 , '90 czy 2000 roku.

[: Nie oszukujmy się ... Stare to jest dobre wino lub skrzypce ;)

Obczaj sobie ceny klasyków z lat 60 -70 :) Gwarantuje Ci że za ich cene kupiłbyś 2 nowe samochody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma jak WV.

Pomyśl nad Golfem 4 lub Polo

typowe podejście kmiota ze wsi :lol: nie zdziwił bym się jak swojego passata tankujesz opałem ... jest też takie fajne przysłowie -> "każdy chłopak z polskiej wsi chciałby audi w tdi" :mrgreen:

tankowałem nie raz ani nie dwa........noi co w tym złego?

Teraz takie czasy że każdy szuka oszczędności , a jak wiesz to opał jest w cenie 3.20 za litr czyli dużo taniej niż ON na stacji.

Osobiście nie pamietam kiedy byłem na stacji bo ON kupuję od kolegi z pracy po 3.50-4.00zł ,

I nie wstydzę się tego że jestem ze wsi :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczupak28, jeśli chodzi o stare diesle to nie ma problemu, ale spróbój zatankować opałem nowoczesny silnik diesla jak uszkodzisz wtryski i bekniesz troche za naprawe to Ci się odechce oszczędności :) Stare auto OO tak. Nowe auto tylko ON niestety. Jak już kombinowac to lepiej znaleść tańsze źródełko ropy zapewniam Cie, że jak znajdziesz różnica będzie niewielka między OO a ON a auta nie będziesz katował i nie martwisz się, że złapie Cie inspekcja i będziesz 5k zł w plecy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomek1 nie tolerujesz złodziejstwa a żyjesz w złodziejskim kraju ? :) gdzie banda przygłupów "przy korycie" okrada Cię w każdy możliwy sposób w każdej możliwej sytuacji, zaczynając od karty wędkarskiej a kończąc na podatku na ubranka dziecieńce. Widocznie inaczej rozumiemy definicje słów złodziej i złodziejstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomek1 nie tolerujesz złodziejstwa a żyjesz w złodziejskim kraju ? :) gdzie banda przygłupów "przy korycie" okrada Cię w każdy możliwy sposób w każdej możliwej sytuacji, zaczynając od karty wędkarskiej a kończąc na podatku na ubranka dziecieńce. Widocznie inaczej rozumiemy definicje słów złodziej i złodziejstwo.

Złodziejstwa nic nie usprawiedliwia. To

ON kupuję od kolegi z pracy po 3.50-4.00zł ,

i to

Jak już kombinowac to lepiej znaleść tańsze źródełko ropy

bierze się z kradzieży więc "nie nazywajmy szamba perfumerią"

Wracamy do tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety w takich czasach zyjemy że trzeba kombinować.Ja mam silnik 1.9 TDI i na opale śmiało mozna jeżdzić.Jak bym miał na pompowtryskiwaczach to na pewno bym daleko nie ujechał.

Co do inspekcji to już tak nie kontrolują paliwo jak dawniej bo co raz ciężej o opał.

tomek1 ciekaw jestem jak bys miał diesla i ktoś znajomy czy z rodziny załatwił by ci ON po 3-4 zł to czy bys nie kupił?????

Bo dam sobie rękę uciąć że nawet sekundy byś się nie zastanowił tylko byś wziął bo paliwo to samo a masz go drugie tyle.

Wiem że każdy by chciał robić wszystko z prawem a Ty jako moderator pilnujesz tego ale czasem trzeba napisać i powiedzieć jak jest w realu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem "złodziejstwo" usprawiedliwa pazerność rządzących. Czyli co 460ciu okradających mnie i Ciebie baranów zarabiających +/- 25k zł miesięcznie jest usprawiedliwionych ?. Mówię tylko o samych posłach niechce mi się nawet pisać o bzdurnych przepisach/ustawach/zakazach/nakazach i innych tworów uderzających w nasze niskie zarobki, nie wspominam też o innych pseudo instytucjach typu ZUS lub NFZ. Gdyby ludzi było stać na paliwo lub jakąkolwiek inną usługę/produkt, która jest za droga w stosunku do zarobków to nie powstałby nigdy czarny rynek. Czy mam rację? Spójrz na państwa zachodnie myślisz, że tam kupują paliwo "na lewo" :D ? nie mają na to czasu poprostu podjeżdżają na stację i tankują do pełna - stać ich. Nie będe już oftopował chociaż jakby nie patrzeć forum służy do wymiany zdań i dyskusji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.