Skocz do zawartości
tokarex pontony

Pstrąg zimową porą


gróby

Rekomendowane odpowiedzi

Panwie nowy rok 2012. Wybrałbym sie na ryby. Gdzie warto pojechać na pstrąga o tej porze roku. Czy wogóle jest sens. Mieszkam w Imielinie k Katowic. Może ktoś sie przyłączy na wyprawę ? Czy sa jakies łowiska niedaleko ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
przynęty na klenia   Dragon

Po przejrzeniu RAPR z zasadami wędkowania w 2012r Katowice, znalazłem dwie rzeki:

Bobrówka 019 i Puńcówka 022. Rzeki te nie są dopływami Wisły i Odry wpadają do Olzy a dopływy tej rzeki nie są pod dodatkową ochroną więc powinno być wolno łowić pstrągi od 1 stycznia zgodnie z podpunktem B). Jeśli się mylę to mnie poprawcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pstrąg potokowy:

a/ w rzece Wiśle i jej dopływach od jej źródeł do ujścia rzeki San, w rzece San i

jej dopływach oraz w rzece Odrze i jej dopływach od granicy państwowej z

Republiką Czeską do ujścia rzeki Bystrzycy oraz w rzece Bystrzycy i jej

dopływach od 1 września do 31 stycznia

Olza to dopływ Odry. Równie dobrze mógłbyś chcieć łowić w Białej Głuchołaskiej bo nie wpada do Odry tylko najpierw do Nysy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bercikz, Dobrze gadasz. Jak chcesz połowić to jedynie muchówka zostaje.

NIE NIE NIE Katastrofa :twisted: Ludzie na śląsku jest zakaz lowienia rzekach krainy pstrąga i lipienia do końca stycznia... Czy nie ktorzy są aż tak nie ogarnięci :?::???::shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie na śląsku jest zakaz lowienia rzekach krainy pstrąga i lipienia do końca stycznia...

Tak ale nie było wykazu dopiero dziś go znalazłem stary był do 2011r a nowy zamieścili dopiero teraz.

http://www.katowice.pzw.org.pl/cms/9090/wykaz_wod_krainy_pstraga_i_lipienia_na_lata_20122014 - Wykaz wód krainy pstrąga i lipienia na lata 2012-2014 w Okręgu PZW Katowice

Pstrągów nigdy nie łapałem dopiero w tym roku planuję po raz pierwszy więc jestem w tym temacie zielony, z tond moje głupie pytania.

Raz złapałem przypadkiem na Przemszy w sosnowcu-niwka.

Po przeczytaniu okazało się że mamy wprowadzone odcinki now kill :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

I chyba jako jedyni w kraju trzy rzeki z zakazem wędkowania :roll::roll::roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na śląsku jest zakaz lowienia rzekach krainy pstrąga i lipienia do końca stycznia

Zakaz łowienia pstrągów ale nie całkowity zakaz. Jest zakaz spinningowania.

Po przeczytaniu okazało się że mamy wprowadzone odcinki now kill :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Chyba wszystkie takie mamy, poza tymi no kill :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.