Skocz do zawartości
tokarex pontony

Sezon podlodowy 2011/2012 !


bumtarara

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 143
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

3x na lodzie na dwóch rożnych lowiskach -odnogi rzeki Bug

po 4-6godzin lowienia , efekt to kilka okoni po 25-30 cm(2 zabrane do domu) na blaszke jak i na mormyszke i sporo malego okonia czasem egzemplarze akwariowe nawet na blaszke wziął do pyszczka okunek wielkosci malego palca i piekne jazgarze

kilka plotek 10-15cm jeden krapik .

Wszystko wrocilo do zimnej woody ,poza tymi dwoma .

Apel do wszytkich którzy zabieraj wszystko to co zlowia .

Panowie. Jesli zalezy Wam na tym by jeszcze dlugo cieszyc sie naszym hobby ,nie zabierajcie wszystkiego co zlowicie ,a przede wszystkim ,ryb pelnych ikry i okoni po 10cm ,taki okon ma ponoc 15 lat i sama skórę i osci

Slyszalem wczorej rozmowe .

Cytuje

.... ale zesmy polowili 3 dni temu , moze nie za duże, ale z kumplem mielismy po prawie wiadrku ...

NA moje pytanie co Pan zrobil z tymi rybami

...a zamrozilem ..... a dzis lipa slabo biora ....

I BARDZO DOBRZE NIECH TAKIM NIE BIORA DO KONCA ICH PRZYGODY WEDKARSKIEJ!!!

PANOWIE PO CO WAM TYLE RYB OPAMIETAJCIE SIE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś po pracy udało mi się wyskoczyć na całą godzinę na lód.

Nikogo nie było... Złapałem 3 fajne płotki, urwałem dużego okonia... dwa mniejsze wyciągnąłem jeden mniej więcej 33 cm a drugi niespełna 30.

Super, byle do soboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godzinki i około 30 rybek z czego 90% płotki - dominowały sztuki 15-20cm. (zauważyłem, że po wpuszczeniu 2-3 płoci z powrotem do przerębla brania ustają i trzeba się przenosić w inne miejsce)

Wszystko fajnie i pięknie tylko denerwujące jest jak przerębel marznie w oka mgnieniu co niestety wprowadza w lekką irytacje ;)

lodu jest od 40 do 50 cm.

Jutro zalew na brodach... czyli pierwszy raz będę łowił z lodu na innym łowisku - pewnie skończy się to na kilku jazgrach i mini okonkach, jak dobrze pójdzie :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie 3,5 godziny łowienia- wyniki nadal słabe- kilka okonków i jedna płotka. Większe okonie na blaszkę. Brania chimeryczne. Ryby pokazują się na sondzie, ale biorą niemrawo.

Lód lity i gruby, ale mocno "pracuje". Niby ma się świadomość, że pod nogami jest ponad 30 cm, ale dźwięk "biegnącego" pęknięcia nie jest zbyt miły :roll:

Na lepsze brania trzeba chyba poczekać aż popuści mróz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomek1, nie dalej jak 3 dni temu Łukasz rzucił pytanie - ciekawe czy w taki hebel Tomek też łowi... :mrgreen:

Pewnie że łowi :twisted: Dzisiaj piękna pogoda, więc nawet rodzinka wpadła na chwilę. Dzieciaki pojeździły po lodzie na sankach i własnych tyłkach :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa solidne dni na lodzie od 8-16 efekty raczej mizerne kilkanaście płoci , sporo okoni w mini rozmiarze , pogoda dopisywała .

Z doniesień - w przyszły weekend ma być dobre łowienie :mrgreen: to pojadę się wreszcie nałowić :mrgreen: oczywiście jak zawsze wypad dla twardzieli od wschodu do zachodu słońca :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że łowi

No i dzieki temu wygrałam stówę :mrgreen:

Dzieciaki pojeździły po lodzie na sankach i własnych tyłkach

To najmłodsze już biega? :shock: Dżizas ale ten czas leci...

Dzisiaj piękna pogoda, więc nawet rodzinka

trzeba zacząć myśleć o zlocie :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2h łowienia 33cm i 31cm wziely jeden po drugim. Potem trzecia podbitka i obcinka albo wezeł strzelił w co wątpie. A że to była moja jedyna blaszka no to sie miałem zwijać ale jakiś dziadek dał mi starą blache pod warunkiem że jak złapie coś to mam mu dać... jak [...] bym mu dał ale i tak przez godzine nic, 3 maluchy tylko sie zaczepiły. Wszystkie rybki pływają dalej, coś we mnie pękło jesienią kiedy wypatroszyłem okonia 43cm i od tego czasu nie zabrałem ryby O.o Dziadki gule jak berlin bo nic a blaszek, wędek, mormyszek od groma i oczywiście 4 żywce zamontowane... Uwagi nie zwracałem bo blaszke mam za free a i tak gówno na te żywce im wzięło :)

okonias2.jpg

okonias1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy w życiu jeszcze mi telefonu nie ukradli, pewnie dlatego że ciężko za mój obecny telefon byłoby dostać choćby połówke czystej delux :)

Co do zbiornika to tajemnica, moge zdradzić miejscówe ale nie za darmo ;d Po 1 mam sie czegoś nauczyć od łowiącego hehe :) A po 2gie łowiący ma wyznawać zasade no kill albo sporadycznie zabierać rybe a nie brać wszystko co sie rusza. Bo jak patrze na niektórych tam łowiących to mam wrażenie że jakby jakiś ptak szedł obok nich dostałby w łep z badyla i do bagażnika. Wku**** mnie takie zachowanie a strażnikiem teksasu też być nie można bo prędzej czy później trafi sie na silniejszego a nawet nie chce wiedzieć co Ci ludzie mają w głowach ale nóż do patroszenia mają pewnie ze sobą... Aaa no i po 3cie zrewanżujesz mi sie na dziećkach, bo ogarnięcie tego zbiornika dla mnie graniczy z cudem i właśnie bardzo rzadko tam bywam bo efekty marne ;/ Aaaa no i po 4te można co chlapnąć jak nie będe kierowiec ;d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam nikt nie smiga na lód? wroraj wyskoczym na kilka chwil pogoda nie dopisała padał snieg pozniej deszcz i silny wiatr efekty słabe.Jednak najbardziej zaskoczyła mnie grubosc lodu ktora jest tej samej grubosci co połtory tygodnia temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sobotę byłem na lodzie. W bankowym miejscu nie odważyłem się wejść sam, bo przy trzcinach już były dziury fi 50 na wylot przy każdym źdźble.

W mniej bankowym lód 35 cm ale również miejscowe odparzeliska. Wynik zerowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio lodzie totalne zero na blache. Zmieniając stanowiska natrafiłem na 2 dziury a wokół nich z dobre 30sztuk okonków takich do 15cm. Wrzuciłem je do wody, większość z nich doszła do siebie. Co ciekawe żadnego wędkarza w pobliżu, nie mówiąc juz o wymiarze ochronnym... Coś mi sie wydaje że to mógłbyc ostatni wypad do czas będe miał dopiero w następny weekend i juz może byc pozamiatane, zobaczymy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniając stanowiska natrafiłem na 2 dziury a wokół nich z dobre 30sztuk okonków takich do 15cm. Wrzuciłem je do wody, większość z nich doszła do siebie.
kilkakrotnie widziałem martwe okonie i płocie przy przereblu.Nie moge zrozumiec dlaczego ludzie tak postepuja ale to smierdzi czystym debilizmem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.