Skocz do zawartości
tokarex pontony

Sezon podlodowy 2011/2012 !


bumtarara

Rekomendowane odpowiedzi

Ja dziś w sumie pierwszy raz z blaszką podlodową i ledwo opuściłem holowałem okonka ale sie wypiał. Kilka minut puźniej niby delikatne uderzenie i obcinka... ;/ Co mam zrobić jak w zbiorniku jest dużo szczupaczków? Dalej nie łowiłem bo zawiązanie przynęty na 25st. mrozie graniczyło z cudem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 143
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dziś bez rewelacji, ale patrząc na innych, którzy nic nie złapali mogę uznać mój wynik za satysfakcjonujący, oby jutro na zawodach o mistrzostwo koła, poszło jeszcze lepiej.

4 płotki, w tym jedna 20cm, 3 malutkie jazgarze, 6 okoni w tym dwa wieksze 18 i 20 cm :)

Niestety największego okonia straciłem, przez błąd w holu... przeciąłem na własne życzenie żyłeczkę i do tego pozostałem na jutro bez najskuteczniejszej mormyszki :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj okolice Kalisza Pomorskiego łowiliśmy od 9.00 - 13.00 wynik 26 okoni 18-20cm.

Dzisiaj okolice Węgorzyna czas ten sam i wynik ten sam 26szt. tylko, że ciekawsze 20-25cm.

Do tego ponad 30szt niewymiarów. O dziwo większy okoń zaczął brać dopiero po 12.00.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejszy wypad na ryby możemy uznać za udany. :grin: Kontakt z rybą był ale po 13 rybki poszły na piwo. :mrgreen:

Siedzieliśmy od 9:30 do 16 w temperaturze koło -15 stopni. Grubość lodu powyżej 20cm i rośnie. :mrgreen:

Przez cały dzień lód "pracował" i wszędzie było słychać dudnienie.

Z wiekszych okazów wyciągneliśmy 4 okonie 22, 23, 25 i 28cm.

64ea88f393570402m.jpg

572e3cb2cb50e7fam.jpg

Do tego kilkadzieśiąt okonków i kilkanaście płoci od 7 do 15 cm.

Wszystkie brania w okolicy dna na ochotke i czerwoną pinkę. Dwa największe okonie wzieły na pojedyńczą czerwoną pinkę na mormyszce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj rozpocząłem sezon podlodowy 2012. Temperatura z rana wynosiła -18 stopni, naprawdę mroziło ale udało mi się wytrzymać na lodzie od 8 do 12:30. Łowiłem na błystkę podlodową i mormyszkę, przez ten czas udało mi się złapać ok 25 okoni z największym ok 0,4kg :mrgreen: Lód blisko 30cm, trzeba się nieźle namęczyć by wybić otwór ... :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 4 godzinach nad przeręblem efekty raczej marne.

Z wiekszych okazów to 3 okonie 22, 22 i 28cm. Do tego kilkadziesiąt okonków i kilka płoci marnych rozmiarów.

Ryba nadal trzyma sie krzaków na otwartej wodzie zero efektów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szacunek i gratulacje dla was, ale że wam się chce marznąć na lodzie dla marnych 30cm okonków hyh

a chce sie chce kolego i to bardzo Plus 20 chetnie zamieniam na -20 dla mnie to niesamowita pora uwielbiam lowic na lodzie .Sam spróbuj (jesli nie spróbowałeś do tej pory ) a moze zmienisz zdanie .

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez ostatni tydzień kilka razy byłem na rybach i złowiłem przez ten czas sporo okoni, ale nie były duże - około 15-25cm. Dziś też złowiłem kilka do 25 cm i w końcu jednego powyżej 30, a dokładnie 32cm.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/dd642ed087c161a4.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/6dab6529aaabcefa.html

Wszystkie rybki w tym roku spod lodu na własnoręcznie wykonane przynęty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały weekend na lodzie, niestety zbyt krótko by doszukać się dużych okoni i płoci, ale i te cieszą oko. Dziś około 30 sztuk płotek na mormyche oraz kilka okoni na błystke.

evdfh1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a powiedzcie gdzie szukacie pasiaków? Byłem dopiero 3 razy i ciężko mi było znaleźć okonki mimo że jako tako kojarzę głębokości danych miejsc,rodzaj dna.. łowiłem okonie w różnych miejscach i największy miał 20cm :( do tego maks 2 z jednej dziury udało się tylko wyciągnąc.. możecie podzielić się waszymi spostrzeżeniami: głębokościami miejsc na których targacie okonie? Blisko brzegu,trzcin, drzew??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytasz gdzie okonie :mrgreen:

Niema jednoznacznej odpowiedzi :mrgreen: każda woda jest inna :!:

Jedna jest kilka podstawowych zasad :

Początek zimy - łowisz płytko i blisko brzegu . czasami nawet na 60cm :!:

Z jednej dziury 2-3 poważne pasiaki to max :!:

Okonie raczej nie stoją w jednym miejscu tylko krążą po okolicznych trzcinowiskach i stokach podwodnych .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że każda woda jest inna ;) chodziło mi właśnie o takie zasady.

Początek zimy mówisz..to też pojęcie względne :P bo zime kalendarzowa mamy od grudnia a taką o jakiej wszyscy myślą ( u mnie w Lubuskim) od 2tyg. :D

Poważne pasiaki to mi się trafiły- 10cm :) i właśnie takich złowiłem 3 z jednej dziury. Większe( 20cm) stały same i wyciągałem maks 2 z jednej dziury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że na początek próbowałbym w okolicach zatopionych drzew krzaków korzeni na głębokości niewielkiej do 2 m. Okoń powinien przebywać tam cały rok. Jeśli nie miałbym tam kontaktu z okoniami to próbowałbym schodzić coraz głębiej. Moim zdaniem najlepsze miejsca pod okonia to zróżnicowane dno podwodne dołki górki na większych głębokościach. Jeśli tak dokładnie nie jestem pewny gdzie jest podwodny uskok to wiercę pas przerębli np co kilka metrów. Do każdego z przerębli puszczam mormyszkę i poświęcam kilka minut na skuszenie ryby. Jeśli łowisko jest niewielkie i poświęcimy na to kilka dni to możemy odnaleźć zimowisko ryb to wtedy połowimy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawido - ryba na zimowisku w tzw sypialni nie pobiera pokarmu :!: stoi stado w letargu i tyle.

Ryby z zewnętrznej warstwy ławicy - co jakiś czas odpływają do "stołówki" i tego miejsca trzeba szukać najczęściej jest oddalone od zimowiska /zależy do wielkości zbiornika/

Po najedzeniu się i powrocie do "sypialni" zajmują miejsce w środku ławicy i tak cały cykl się powtarza - ot i cała tajemnica /tak wygląda zachowanie białorybu/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piotr chorzów zwracam Panu honor ma Pan rację. Dziś przeczytałem o zimowisku artykuł. Ja od zawsze myślałem że skoro zimowisko to ryba wybiera sobie pewien obszar w którym jest wystarczająco pożywienia i tam oprócz przebywania też żeruje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.